18:00 Envyus Academy vs Nexus

Liga ESEA MDL wkracza w kluczową fazę. Pierwszym spotkaniem, które mi się rzuciło w oczy jest mecz pomiędzy Akademią Envyus, a rumuńskim Nexus. Francuzi w lidze na 14 meczów mają 8 zwycięstw. Jeśli wygrają swoje dzisiejsze dwa spotkania zrównają się punktami z trzema drużynami, które punktowo zajmują drugie miejsce. Nexus gra tak zwany mecz o pietruszkę. Z bilansem 4:8 nie mają już żadnych szans na awans do playoffów. Francuzi wczoraj porażki z Alternate Attax i pro100, jednak nie grali źle. Rumuńska formacja w lidze zalicza porażke za porażką, chociaż zazwyczaj nie dają się zdominować. Francuzi są według mnie drużyną przede wszystkim lepszą indywidyalnie. Po dobrym okresie pod koniec poprzedniego roku forma im się trochę posypała, ale powoli wracają na właściwe tory. W tym meczu zwycięstwo będzie im bardzo potrzebne jeśli myślą o awansie do playoffów i warto spróbować pograć w ich stronę.

Typ Envyus Academy -2.5 @ 1.85 LVBET


19:00 BIG vs Sprout

Kolejne spotkanie to niemieckie derby. Tutaj mamy identyczną sytuację jak powyżej. Big w lidze na 12 meczów wygrali aż 9 i mają ogromne szanse na pierwsze miejsce! Sprout od dwóch dni bez żadnych szans na playoffy

Słabsze spotkania przeplatają lepszymi, jednak w ESEA nie mają już czego szukać. Big w dobrej formie, niedawno wrócili z turnieju w Chinach, w którym to zremisowali ze zwycięzcami – Fnatic. Niefortunnie nie wyszli z grupy, gdyż przegrali z Polskim AGO. Finalnie mieli lepszy bilans, jednak liczyła się bezpośrednia wygrana. Uważam, że w przeciwieństwie do Sprout będą oni baradzo zmobilizowani.

Typ Big -3.5 @ 1.93


20:00 Moviestar Riders vs SuperJymy

Hiszpańskie Moviestar rozgrywają znakomity sezon, w lidze po 15 meczach mają 9 zwycięstw, jednak to dzisiejsze spotkanie będzie tym najważniejszym. Jeśli wygrają wskoczą do pierwszej czwórki, która daje awans do playoffów. Po ładnej serii zwycięstw wczoraj i przedwczoraj ulegli Singularity po trzech dogrywkach i Godsent. Był to mały wypadek przy pracy i dzisiaj wrócą na właściwe tory. ALEX i mopoz w życiowych formach. Ich przeciwnikami będzie SuperJymy, które po 14 meczach ma 7 zwycięstw i gra mecz o nic. Zawodnicy z Finlandii nie dość, że ogólnie są drużyną słabszą, to jeszcze mają bardzo słaby okres, a dodatkowo często grają ze stand-inem. Spodziewam się w tym meczu mapy Inferno, na której nie obawiałym się o zwycięstwo Hiszpanów.

Movistar -2.5 @ 1.94