Space Soliders vs AGO 21:30 ESL PRO League

Dzisiaj o 21:30 w ramach ligi ESL Pro League (porównując do piłki nożnej to jest to taka liga mistrzów) zagrają ze sobą Space Soliders i AGO. Drużyny te kilka dniu temu brały udział w turnieju WESG w Chinach, gdzie zawodnicy AGO odpadli w ćwierćfinale, a Space Soliders było bardzo blisko zwycięstwa, jednak ostatecznie musieli zadowolić się drugim miejscem. Dla porównania mieli wspólnego przeciwnika – Rosję. Polacy przegrali 2:1, po dwóch wyrównanych mapach i jednej sporej porażce. Turcy bez problemów wygrali 2:0. Uważam, że Space Soliders jest o wiele lepszą drużyną, zarówno taktycznie i aimowo, jednak jest jeszcze ważniejszy czynnik dlaczego zwróciłem uwagę na ten mecz. AGO cały czas znajduje się w Chinach, gdzie jutro będą grali kolejny turniej. Mecze będą odbywały się na europejskich serwerach co będzie skutkowało wysokim pingiem u Polaków. Na wysokim poziomie ma to ogromne znaczenie. Kolejnym czynnikiem będzie godzina spotkania. U nas rozpocznie się o 21:30, jednak w Chinach będzie godzina 4:30 w nocy. Na pewno nie wpłynie to korzystnie na grę AGO, szczególnie, że skupienie i szybkość reakcji jest bardzo ważnym elementem. Gdyby to była inna liga obawiałbym się, że Space Soliders po wygraniu tak ogromnej ilości pieniędzy po prostu trochę sobie odpuści, jednak są to najbardziej prestiżowe „zawody” i nie powinno dojść do takiej sytuacji. Mapy jakie zobaczymy to Mirage i Nuke, ta pierwsza bardzo na korzyść Space Soliders, drugiej aż tak często nie grają, jednak również dobrze sobie na niej radzą. Nic tylko brać!

Typ Space Soliders wygra 1 i 2 mapę LVBET @ 2.63


Asterion vs No Quarter Cartel 20:00 Gfnity Cup

O 20:00 w Gfinity mamy mecz pomiędzy tureckim No Quarter Cartel, a mieszanym Asterion. Zacznę od tych drugich. Wzięli się pratycznie znikąd. Drużyna składająca się z dwóch Duńczyków, Szweda, Francuza i zawodnika z Izraela. Takie wynalazki zwykle nic nie osiągają i szybko się skończą, a jednak w ostatnim czasie powstały dwie takie drużyny i razem z Imperial dobrze sobie radzą. Asterion w lidze ESEA po 16 meczach ma 3 miejsce z bilansem 10:6. Są wyżej niż Virtus Pro, Gambit, czy Big. Ostatnio prezentują się całkiem przyzwoicie, wygrane z SuperJymy,Pride i Kinguin nie były przypadkowe. Ze Sprout również zagrali bardzo dobre spotkanie przegrywając po dwóch dogrywkach. Ich przeciwnikami będzie bardzo przeciętna turecka drużyna, stare Orion. Nigdy nie weszli na nawet średni europejski poziom i sukcesy odnoszą głównie lokalne. Kiedy już ostatnio zagrali z Nexus gładko ulegli 2:0. Według mnie mamy tutaj value na 2:0 dla Asterion. Prezentują o wiele wyższy poziom i jeśli zagrają tak jak potrafią to nie powinni mieć żadnych problemów z Turkami.

Typ Asterion -1.5 @ 2.02 STS ZWROT (przełożony)

(mecz za 3 dni, prawdopodobnie skopiujemy tę analizę i zagramy ten typ ponownie. Info wkrótce – oczekujcie nowych postów z E-sportu)