Dzisiaj rozpoczynamy bardzo dobrze obsadzony turniej Dreamhack we Francji. Pula nagród 250,000, 16 topowych drużyn w czterech grupach.

15:00 Tyloo – Fnatic

W tym spotkaniu mamy widocznego faworyta. Zwycięzcy majora na samym początku będą podejmowali jedyną azjatycką drużynę na tym turnieju. Kursy oscylują w okolicach 1.15 na Szwedów. Nie powiem, że się z tym nie zgadzam, ale absurdem byłoby granie ich po takim kursie i to w formacie BO1. Zawodnicy z Chin w dobrej formie, jednak grają tylko na swoim podwórku. Tyloo w swoim składzie posiada przede wszystkim bardzo dobre indywidualności. W swoich miejscowych ligach bardzo często wygrywają mecze samym aimem. Sądzę, że będą mieli bardzo ciężko żeby wygrać te spotkanie, ale linia na handicap jest stosunkowo wysoka. Szwedzi nie są typem drużyny, która dominuje przeciwników; zazwyczaj tracą sporo rund, często w głupi sposób.

Tyloo +6.5 1.70 LVBET


16:30 Astralis – Space Soliders

Według bukmacherów drugie najbardziej wyrównane spotkanie z pierwszej rundy. Astralis po powrocie devica złapało bardzo dobrą formę, widać poprawę przede wszystkim w aspekcie drużynowym. W kwietniu regularnie mierzyli się z drużynami ze swiatowej czołówki i ulegli tylko Navi i Mouse na jednej mapie, po drodze pokonując do zera Fnatic, Nip czy właśnie Space Soliders. Turcy osiągają dobre wyniki online, ale przyczynia się do tego głównie Cobblestone. Jest to ich największy atut, a mimo to przeciwnicy pozwalali im grać na tej mapie. Jestem w 100% pewien, że będzie to pierwszy ban Duńczyków. Aimowo nie ma sporej różnicy, jednak doświadczenie i zgranie zdecydowanie na korzyść Astralis. LVBET oferuje nam bardzo fajny kurs (na zagranicznych bukmacherach możemy złapać max 1.50).

Astralis wygra 1.70 LVBET


Polub fanpage Zawód: Typer


16:30 Navi – Renegades

Mimo, że Australijczycy są jedną z moich ulubionych drużyn, to niestety w tym spotkaniu daje o wiele większe szanse Ukraińcom. Navi ostatnie 10 dni spędzili na bootcampie, po vlogach można stwierdzić, że w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera. Online pokonywali ostatnio takie drużyny jak Astralis, czy mouse. Renegades wręcz przeciwnie. Notują pasmo porażek i to na drużyny o klasę niższe. Oglądałem ich ostatnie spotkanie z Bravado i widać było spore problemy z komunikacją. Biorąc pod uwagę doświadczenie i obecną dyspozycję ciężko mi wyobrazić sobie scenariusz w którym Renegades wychodzi zwycięsko. Na STS fajną alternatywą jest under fragów USTILO, który ostatnio nie błyszczy.

Navi -2.5 1.70 LVBET
Ustilo under 17.5 1.75 STS