18:00 Singularity vs Red Reserve StarSeries i-League Season 5 Europe Qualifier

O godzinie 18 rozpoczynają się europejskie eliminacje do Starseriesa. Pierwszym spotkaniem w którym widzę ciekawe kursy, jest szwedzki pojedynek Singularity z Red Reserve. Ci pierwsi zastępują tutaj Fragsters. Według bukmacherów jest to spotkanie 50/50, ja jednak widzę tutaj więcej atutów po stronie Singularity. Red Reserve miało swój lepszy okres, jednak ostatnio nie pokazują nic szczególnego. Wprawdzie wygrali z LDLC i pokonali 2:0 Enyoy, jednak te wyniki nie odzwierciedlały tego jak te mecze wyglądały (sporo szczęścia i słaba dyspozycja przeciwników). Kiedy grali z lepszymi przeciwnikami rzadko kiedy stawiali opór. Zazwyczaj nie potrafili zdobyć dziesięciu rund na mapie (między innymi ze Spirit, czy Virtus Pro). Oglądałem wczorajszy mecz Singularity z GODSENT i są w całkiem niezłej dyspozycji, wprawdzie przegrali, ale udało im się ugrać mapę na silniejszego przeciwnika. Jedyne czego się obawiam to dyspozycja Bendjego, który dobre spotkania przeplata słabymi. Singulairty jest po prostu lepsze i aimowo i drużynowo. Według mnie wygrają to spotkanie bez problemu.

Singularity @ 1.80 STS


21:00 GODSENT vs Kinguin

Spotkanie naszych rodaków ze Szwedzkim GODSENT. Mimo dobrych wyników Kinguin w lidze ESEA, cały czas nie jest to dla mnie drużyna która może się liczyć nawet w TOP20. Po dobrych wynikach online pojechali na turniej LANOWY, gdzie nie potrafili wyjść z grupy, choć trzeba przyznać, że mieli trudnych przeciwników. GODSENT jest drużyną o klasę lepszą. Gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie regularnie wygrywają mapy na światową czołówkę i nie są to przypadki. 16:7 z Mouse, 16:9 z Gambit, czy 19:17 z G2. Wczoraj w eliminacjach do Dreamhacka przegrali na Fragsters w finale, po drodze pokonując Singulairty i AGO. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Kinguin, jednak Szwedzi nie grali w pełnym składzie (Brollan nie uczestniczy w ESEA ze względu na ograniczenie wieku). Nie sądzę, żeby Polacy mogli zagrozić Szwedom, dzieli ich znacząca różnica umiejętności.

Godsent -1.5 @ 2.35 LVBET


20:00 Nexus vs Berzerk Gfnity Winter Series 2018

Przechodzimy do innej ligi. Półfinał drabinki przegranych w turnieju, w którym zwycięzca zgrania 8tys. $ (jak na turnieje online tego tieru, to spora pula). Najlepsza drużyna z Rumunii, przeciwko grającym coraz lepiej Niemcom. Według bukmacherów sporym faworytem jest Nexus, jednak dla mnie Berzerk ma o wiele większe szanse niż wskazują na to kursy. Ostatnio Niemcy w dobrej formie, trzy wygrane z rzędu i to z całkiem dobrymi drużynami (przykładowo Asterion). Tashin jest w życiowej formie i praktycznie cały czas notuje bardzo dobre statystyki. Nexus grają bardzo niestabilnie, cały czas przeplatają słabe spotkania lepszymi. Indywidualnie nie ma dużej różnicy, ważna będzie dyspozycja dnia. Mamy value i warto spróbować Niemców po takim kursie.

Berzerk @ 2.40 LVBET