Przechodzimy do fazy grupowej numer dwa! Z ośmiu grup zrobiły nam się cztery złożone z 16 najlepszych zespołów.

Space Soliders vs Order 12:00

W grupie B zagrają ze sobą Space Soliders i Order. Zacznijmy od Turków, którzy w pięknym stylu wyszli z pierwszej fazy grupowej z bilansem 3:0. Wcześniej była to drużyna indywidualności, głównie Xantaresa. Obecnie każdy jeden zawodnik jest w stanie pociągnąć grę, czy samemu ugrywać kluczowe rundy. Mocno poprawili też swoją grę w CT, zawodnicy bardzo fajnie ze sobą współpracują. Po drugiej stronie ORDER, drużyna, która występowała ostatnio na turnieju w Katowicach. Kluczowym czynnikiem jest to, że występują na tym turnieju z dwoma zmianami w składzie. W wywiadzie ich kapitan powiedział, że traktują ten event jak zabawę, nie przygotowywali się do niego praktycznie wcale. Z fazy grupowej wyszli automatycznie, bo dwie drużyny z ich grupy się wycofały. Wygrana z MAX 16:8 nie jest czymś, czym mogą się pochwalić. Ginęli w głupi sposób, a rundy najczęściej wygrywali dzięki indywidualnościom. Jak dla mnie biorą to gładko 2:0.

Typ Space Soliders 1.80 STS

______________________________________________________________________

Order vs Bravado 10:00

Drugi typ będzie nawiązywał do analizy wyżej. Bravado to jedyna drużyna reprezentująca Afrykę na tym turnieju. Zawodnicy jednak na co dzień grają na poziomie TIER2 w Ameryce Północnej. Drużyna ta podobnie jak Australijczycy, ma skillowych zawodników, jednak oni, w przeciwieństwie do Order, wystąpią tutaj swoim całym składem. Bravado potrafiło wygrywać mapy na Torqued, compLexity, czy LDLC. Uważam, że kurs 8.50 to spore value i na pewno warto spróbować, nawet za drobne.

Typ Bravado kurs 8.50 STS

__________________________________________________________________

Rosja vs Recca 10:00

Przechodzimy do grupy A, w której skupimy się na spotkaniu Reprezentacji Rosji z Indonezyjskim Recca. O tym meczu mogę napisać w dwóch słowach: różnica klas. Rosjani to z jednej strony mixowy team, lecz składający się z zawodników ze światowej czołówki (Gambit/Navi). Wczoraj pokonali 2. zespoł świata SK 16:10 i minimalnie ulegli niemieckiemu Big. Recca bardzo mnie zaskoczyła wygrywając z Isurus. Wprawdzie przegrała swoje 2 pozostałe mecze, jednak byłem przekonany, że odpadną. W ich grupie poza Space Soliders, trzy drużyny miały po 3 punkty i liczył się bilans rund. Indonezyjczycy to, że tak powiem, poziom „azjatycki”. Niby Azja słynie z profesjonalnych graczy komputerowych, ale poza kilkoma wyjątkami w csa są beznadziejni. Drużyna ta nawet nie wygrywa regularnie w swoich miejscowych ligach. Ostatni oficjalny mecz zagrali 1 lutego i przegrali z amatorami. Nie widzę innej możliwości niż wygrana Rosjan 2:0.

Typ Russia 1.70 STS