Już 13 marca (wtorek) zaczyna się największy turniej w CS:GO pod względem puli nagród! Wynosi ona aż 1,5 mln $, a zwycięzca zgranie 800 tys. $!

Na pierwszy dzień turnieju przygotowałem trzy typy

Wolols vs Belgium 11:30

Zacznę od spotkania wstępnie zaplanowanego na godzinę 11:30, gdzie zagrają ze sobą „reprezentacje” Hiszpanii i Belgii. Wololos jako drużyna nie gra za często. Kilka miesięcy temu gładko zdobyli mistrzostwo Hiszpanii, a w eliminacjach do WESG polegli w ćwierćfinale ze zwycięzcą-reprezentacją Ukrainy. W ich składzie można znaleźć takich graczy jak Lowel, były zawodnik miedzy innymi Mousesports czy Dingitas. Duże doświadczenie lanowe i sporo sukcesów. Kolejny gracz-mixwell, były zawodnik Optic, znanej drużyny z wieloma sukcesami, duże doświadczenie lanowe i wiele zwycięstw na najwyższym światowym poziomie. Do nich dochodzą Kairi, Soker i Eastor, solidni zawodnicy znani bardziej z hiszpańskiej sceny. Bardzo imponująca jest strona CT tej drużyny, w grupie na WESG z Big przegrali 12:3 do przerwy, a wygrali spotkanie 16:14. Ze Space Soliders również przegrali 12:3 do przerwy, i doprowadzili do remisu 15:15. W ćwierćfinale z Ukrainą do przerwy przegrali 13:2, a udało im się doprowadzić do dogrywki i wygrać mapę. Świadczy to o strasznie dużej odporności na granie pod presją. Belgowie w składzie ze Screamem, Ex6tenzem, YOUYOU, to1nou i Farisem. Znane „nazwiska”, jednak tylko Scream i to1nou mają obecnie drużyny i grają regularnie. Moim zdaniem to Hiszpanie są faworytem do wygrania swojej grupy i nie zgadzam się ze stawianiem Belgów w roli faworytów.

Typ Wololos 2.10 LVBET
_________________________________________________________________

Alpha Red vs Subtle 07:00

Drugim spotkaniem w którym nie zgadzam się co do faworyta jest mecz pomiędzy Subtle, a Alpha Red. Zacznę od tych pierwszych. Jest to po prostu słaba drużyna z Ameryki, typowy TIER2. W lidze ESEA mają bilans 2:6, a grali głównie z drużynami z amerykańskiego podwórka. Z ich przeciwników jedynie Torqued, któremu ulegli 16:4 jest trochę bardziej znane. Dodatkowo na tym turnieju wystąpią ze zmianą w składzie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zawodnicy Subtle grali niespełna 20 godzin! Świadczy to o poziomie przygotowań do turnieju, Amerykanie jadą tu chyba tylko i wyłącznie po wpisowe. Po przeciwnej stronie drużyna z Tajlandii, o której pewnie jeszcze nikt nie słyszał. Jest to jednak stare NSPR, najlepsza drużyna w swoim kraju. Drużyna, która potrafiła wygrywać z MVP czy Tyloo! Jedynym powodem dla którego bukmacherzy faworyzują drużynę z Ameryki jest chyba tylko ogólne porównanie sceny amerykańskiej do azjatyckiej. Ta pierwsza jeśli chodzi o czołówkę jest zdecydowanie lepsza, jednak faworyzowanie tak słabych teamów jak Subtle, przeciwko solidnej azjatyckiej drużynie to nieporozumienie. Mecz minimum 50/50.

Typ Alpha Red @ 2.65 LVBET

________________________________________________________________________

subtle vs TeamOne 04:00

O Subtle można przeczytać wyżej. TeamOne to brazylijska drużyna, która z podwórka, przeniosła się do ekskluzywnego gaming housa w Las Vegas. Trenują bardzo dużo, w przeciągu ostatnich dwóch tygodni średni czas gry każdego zawodnika wynosił prawie 100 godzin! Ostatnio w ECS pokonali dość znane Splyce i zagrali bardzo fajne spotkanie na Rise Nations. Są po prostu lepsi od Amerykanów i jutro to udowodnią.

Typ TeamOne -3.5 @ 1.80 STS

________________________________________________________________________