Dzisiaj o godzinie 21:00 Polacy rozpoczną swój dwumecz w ldize ECS. Ich przeciwnikami będzie niemieckie Mousesports u których gościnnie wystąpi jeden z najlepszych graczy na świecie s1mple.

21:00 Pierwszą mapą będzie Train. W kwietniu Polacy grali na nim 5 razy, 4 porażki i wygrana z Gambit. Mimo, że nie udało im się wygrywać meczów, to (nie licząc gładkiej porażki ze Space Soliders) za każdym razem zdobywali 13-14 rund. Mousesports za często nie gra tej mapy, tydzień temu ulegli nawet Envyus, które było w tragicznej formie. Podczas V4 drużyny te 2 razy mierzyły się ze sobą na trainie i obie zgarnęły po jednym zwycięstwie po wyrównanych meczach (16:13 i 16:14). Mimo iż uważam mouse za lepszą drużynę, to sądzę, że Polacy nawiązą walkę i będze to wyrównane spotkanie. Dodatkowo STS oferuje nam ciekawą ofertę na zabójstwa poszczególnych zawodników. S1mple będzie zmuszony grać indywidulanie, Train jest jego drugą najlepszą mapą gdzie średnio zdobywa 23 zabójstwa na mecz. Licząc, że będzie to wyrównane spotkanie linia 21.5 wydaje się bardzo prawdopodobna.

S1mple over 21.5 zabójstw 1.80 STS (mecz 1)
Over 26.5 2.02 LVBET

22:00 Drugie spotkanie odbędzie się na Inferno. Tutaj krótko, dość dobra mapa Mouse i najgorsza mapa grana przez virtusów (gorszego mają tylko overpassa, ale zawsze go banują). Polacy w tym roku grali na Inferno 15 razy, z czego wygrali … 3 spotkania! (i to z rywalami grającymi ligę niżej). W kwalifikacjach do Sydney, przeciwnicy wykorzystywali słabość VP i pickowali właśnie tę mapę. Polacy mimo iż ostatecznie wygywarali całe mecze, to na tej mapie byli deklasowani przez przeciwników (5:16 z G2 i 7:16 z Nipem). Ciężko mi wyobrazić sobie, że Virtusi zagrożą tutaj Mouse. Dodatkowym typem będzie under fragów Oskara. Jest to jego najlepsza mapa, ale biorąc pod uwagę, żee zagra z nimi S1mple (który na 99% będzie krył) i to, że spotkanie nie powinno potrwać długo, linia 21.5 jest dość wysoka.

Mousesports -4.5 1.70 LVBET
oskar under 21.5 zabójstw 1.80 STS