Trzeci i dla niektórych drużyn decydujący dzień eliminacji do Majora w Londynie!
Dzisiaj poznamy pierwsze dwie drużyny które odpadną i które awansują. Na dzisiaj 3 bardzo ciekawe propozycje.

Tyloo vs Optic 18:30

Pojedynek drużyn z bilansem 1-1. Według bukmacherów faworytem jest duńskie Optic, jednak moim zdaniem powinno być odwrotnie. Świetni aimowo azjaci na tym turnieju pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony. W pierwszym spotkaniu wygrali z mocnym Gambit po dogrywce. W drugim po wyrównanej walce przegrali z Nipem, gdzie moim zdaniem była to głównie kwestia złego wyboru mapy. Szczególnie na tym turnieju wyróżniają się Bntet i xcurrate, którzy w pojedynkę potrafili wygrywać trudne rundy. Optic najpierw zostało zdominowane przez Liquid do 4. W drugim meczu wygrali ze słabym VP, jednak stratę aż 13 rund na tak słabo grających Polaków nie można nazwać sukcesem. Duńczycy popełniali pełno błędów, przegrywając między innymi proste rundy 2 na 4. Obecna dyspozycja tych drużyn, jak i indywidualne umiejętności, wskazują w tym meczu na Tyloo. Według mnie bukmacherzy trochę błędnie ocenili szanse w tym spotkaniu i polecam pograć przeciwko faworytom.

Typ Tyloo wygra 2.20 LVBET  (Mieli kilka punktów meczowych, ulegli po 4 dogrywkach)

———————————————————————————————

North vs Virtus Pro 21:30

Pojedynek drużyn z bilansem 0:2, co oznacza, że przegrany odpada z turnieju.
Z bólem serca, ale nie widzę tutaj innej możliwości niż wygrana duńskiego North. Polacy nie dość, że wyglądają tragicznie aimowo, to jeszcze dochodzi do tego słaba atmosfera w drużynie. W porównaniu do innych zespołów wyglądają po prostu ŹLE. Byali, który po tym turnieju ma odejść z drużyny, w czasie przerw taktycznych siedzi sobie z boku jak gdyby nigdy nic, nie uczestnicząc w naradach. Osobiście przed turniejem typowałem odpadnięcie Virtusów z bilansem 0:3 po kursie 10. North, rewelacja ostatniego Dreamhacka w Sztokholmie, gdzie pokonali Astralis i Mouse, nie potrafi się póki co odnaleźć na tym turnieju. Pierwszy mecz to porażka po dogrywce z HR, drugi 13:16 ze Spirit (po dobrej próbie comebacku). Mimo, że póki co im nie idzie, to i tak są obecnie drużyną o klasę lepszą od Polaków i nie widzę tutaj innej możliwości niż ich gładkie zwycięstwo.

Typ North -5.5 1.93 LVBET

———————————————————————————————

Renegades vs Space Soliders 20:00
Big vs Complexity 14:00

Zakład łączony na faworytów. Tutaj krótko.
Renegades nie są w najlepszej formie, ale Space Soliders gra na tym turnieju w czwórkę, a na tym poziomie ciężko jest zniwelować różnicę jednego zawodnika. Trener, który gra w tureckiej drużynie w pierwszym meczu miał bilans 3:22, w drugim 7:16.
Big również powinno sobie bez problemu poradzić z amerykańskim Complexity. Niemcy pierwszy mecz z Renegades wręcz podręcznikowy, pełna dominacja taktyczna i aimowa. W drugim po dogrywce ulegli rosyjskiemu Vega, jednak był to mały wypadek przy pracy. Amerykanie gładka porażka 16:4 z Astralis i wygrana 16:11 ze Space Soliders jednak po bardzo słabym meczu.

Typ Big+Renegades AKO 1.89 LVBET