Można powiedzieć, że w pewnych momentach rywalizacji Lecha z Dudelange można było odnieść wrażenie, że piłkarzy Kolejorza nawiedzają duchy przeszłości. Konkretnie rewanżowego meczu z Vikingurem Reyjkavik. Mistrz Polski znów był bardzo nieskuteczny i kibice mogą mieć zasłużony żal, że nie udało się wygrać wyżej. Zwłaszcza że gra na wyjazdach w tym sezonie sprawia im spory problem. Nie wyobrażam sobie mimo wszystko, żeby Lech miał się skompromitować i przegrać w Luksemburgu odpadając z eliminacji na ostatniej prostej. Chyba nie ma się czego bać, prawda?

Luksemburczycy już kiedyś napsuli krwi zespołowi z Ekstraklasy

Trzeba przyznać to otwarcie, że Lechowi trafił się jeden z prostszych rywali w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Dudelange to drużyna o nieporównywalnie mniejszym budżecie i wartości kadry. Kolejorz potwierdził swoją wyższość w Poznaniu, wygrywając 2:0. Pozostawił jednak spory niedosyt, bo mógł wygrać dużo wyżej i rozstrzygnąć losy tej rywalizacji już w pierwszym spotkaniu. Nie ma jednak co wracać do przeszłości, trzeba z optymizmem patrzeć w przyszłość. Po wywalczeniu kwalifikacji do europejskich pucharów Lech na pewno skupi się na poprawie sytuacji w tabeli ligowej, która mówiąc wprost, jest fatalna. Mistrz Polski zajmuje wstydliwe, przedostatnie miejsce i jest obiektem drwin kibiców z niemal całego kraju.

Mistrz Luksemburga nie traci wiary w odwrócenie dwumeczu z Lechem i awans do europejskich pucharów. Drużyna ze Stade Jos Nosbaum w ostatnich pięciu spotkaniach przegrała jedynie z Lechem, a na Stadionie Miejskim w Poznaniu miała swoje sytuacje bramkowe. Kilkukrotnie na drodze stawał jej jednak Filip Bednarek, który szybko wygryzł z podstawowego składu słabego Artura Rudko. Swoje szanse gospodarze upatrują także w wielu brakach kadrowych po stronie Lecha. Sztab szkoleniowy ma świadomość, że John van den Brom będzie musiał eksperymentować, a drużyna ma wyraźne słabe punkty, które postarają się wykorzystać zawodnicy Dudelange. 

Spora liczba kontuzjowanych zawodników to poważny problem, przed którym stoi sztab szkoleniowy Lecha. Kadra i tak nie była zbyt szeroka, a teraz sytuacja jeszcze się skomplikowała. W spotkaniu rewanżowym nie wystąpią kontuzjowani: Salamon, Rudko, Satka, Ba Loua i Sobiech. Na pewno nie zagra również Antonio Milicić, który w bardzo głupi sposób zarobił w 88 minucie spotkania przeciwko Dudelange bezpośrednią czerwoną kartkę. 

Dudelange – Lech Poznań kursy bukmacherskie

Dużo większa presja ciąży na piłkarzach Lecha, bo to oni są faworytami także rewanżowego spotkania przeciwko Dudelange. Kurs na wygraną Lecha wynosi 1.78, przy linii rzędu 4.86 na gospodarzy. Najlepsi bukmacherzy nie mają wątpliwości, że Kolejorz awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, ponieważ oferta na to jest nawet niedostępna, gdyż wynosiłaby poniżej 1.00. Remis natomiast wyceniany jest między 3.45, a 3.80. 

Dudelange – Lech Poznań typy bukmacherskie

Lech w tym sezonie przyzwyczaił już nas, że na wyjazdach prezentuje się bardzo słabo. Nie chcemy nawet brać pod uwagę ewentualnej porażki, jednak rywala na pewno nie wolno zlekceważyć, jak zrobiła to kilka lat temu Legia Warszawa. Dudelange na pewno od początku meczu przyciśnie Kolejorza i zaatakuje wysokim pressingiem. Dopuszczamy myśl, że Luksemburczycy uda się nawet strzelić gola. Dlatego też typuję: Obie drużyny strzelą gola z kursem 1.82 na Fuksiarz. Jeśli nie macie tam jeszcze konta, koniecznie załóżcie je z naszym kodem promocyjnym Fuksiarz

W teorii dwubramkowa przewaga powinna zapewnić Lechitom względny komfort. W praktyce absolutnie nie należy podchodzić do tego meczu z nastawieniem na obronę wyniku. Oczekuję od piłkarzy Lecha ambitnej gry i dążenia do wygrania także meczu rewanżowego. Mistrz Polski ma wiele na starcie tego sezonu do udowodnienia swoim kibicom. Mój drugi typ: Wygrana Lecha z kursem 1.77. Na naszej stronie znajdziecie również inne typy bukmacherskie na to spotkanie.

Dudelange – Lech Poznań transmisja

Spotkanie między Dudelange i Lechem Poznań będzie transmitowane na antenie TVP Sport. Początek 25 sierpnia w czwartek o godzinie 20:30. 


Mecz poprowadzi arbiter z Czarnogóry – Nikola Dabanović.
Nie wiedzieć czemu, w trakcie eliminacji do rozgrywek europejskich pucharów sędziowie nie są wspomagani przez system VAR.