Od dłuższego czasu kibice piłkarscy w całej Polsce zastanawiali się nad tym, w jakiej telewizji będzie transmitowana LOTTO Ekstraklasa w kolejnych sezonach. I właśnie się dowiedzieliśmy, że będą to NC+ i TVP.

O tym, kto wygrał walkę o prawa do transmisji najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju poinformował portal weszlo.com. NC+ i TVP zapłacą za możliwość pokazywania LOTTO Ekstraklasy aż 250 milionów złotych, z czego 180 za swój pakiet ma zapłacić NC+, a pozostałe 70 dołoży TVP. Polska liga będzie pokazywana w tych stacjach w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021, a potem dojdzie do kolejnego przetargu – tym razem zwycięzca uzyska prawa do transmisji na kolejne cztery lata.

Jak obie telewizje będą się dzielić prawami? TVP ma przejąć jeden mecz – najciekawsze spotkanie kolejki, które będzie rozgrywane w soboty. Hit danej serii gier będzie transmitowany na otwartych kanałach Telewizji Publicznej i będzie dostępny dla każdego telewidza.

Jeśli chodzi o te 250 milionów, które telewizje zapłacą za prawa do transmitowania ligi, jest to o 100 milionów więcej, niż w stosunku do sezonu 2016/17, kiedy to kluby podzieliły między siebie blisko 150 milionów z tytułu poprzedniego kontraktu. Warto dodać, że i tym razem prawa do transmisji internetowych zostaną sprzedane oddzielnie.

Z perspektywy fana piłki nożnej, który mecze ogląda głównie w telewizji publicznej, z pewnością pocieszający jest fakt, że TVP przejęło hit kolejki, a nie jak to było w przypadku transmisji na Eurosporcie. W ostatnim czasie na antenach tej stacji leciały bowiem piątkowe mecze, które zazwyczaj nie były wielkimi widowiskami i co do zasady rozczarowywały poziomem. Teraz oczywiście nie będzie pewności, że sobotnie hity rzeczywiście będą hitami w sensie czysto sportowym, ale przynajmniej są powody ku temu, by mieć takie nadzieje.