Rynek internetowych zakładów z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Na ten moment w Polsce możemy grać u kilkunastu bukmacherów, którzy dostali licencję na prowadzenie swojej działalności. Rozszerzają oni swoje możliwości, dodając do zakładów kolejne dyscypliny, metody płatności, innowacyjne pomysły oraz promocje i oferty specjalne. Spora liczba nowych bukmacherów to idealna okazja, by wykorzystać to do rozrzucenia swoich środków przeznaczonych na grę. Dlatego wytłumaczymy, że warto posiadać kilka kont.

Rejestracja nowego konta na stronie bukmachera zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut i wszędzie wygląda ona bardzo podobnie. Większość profesjonalnych graczy bukmacherskich nie bez powodu korzysta z usług przynajmniej kilku bukmacherów.

NAJLEPSZA OFERTA

Dlaczego warto mieć kilka kont u bukmacherów

W każdym biznesie, a do takich również można zaliczyć bukmacherkę, należy wybrać najlepszą opcję, żeby odnieść jak największy zysk. W zakładach bukmacherskich wyznacznikiem, który pozwoli nam to uczynić najbardziej precyzyjnie, jest oczywiście kurs. Większość bukmacherów pobiera gotowe kursy na swoje strony od profesjonalnych firm, które się tym zajmują, a dopiero później korygują je wedle swojego uznania. Jeśli jesteśmy obeznani w danej dziedzinie i lidze, to pierwszym naszym zadaniem jest sprawdzenie, jaką dany bukmacher ma ofertę i jakie wystawia kursy.

Niektórym niedoświadczonym typerom wydaje się, że mała różnica kursów nie ma większego znaczenia przy wyborze bukmachera. Matematyka i statystyka wskazują jednoznacznie – czasem zdarzyć się może tak, że po zagraniu kilkudziesięciu zakładów, zamiast wyjść na plus, będziemy musieli dokonywać kolejnego depozytu. Nie powstał jeszcze taki bukmacher, który miałby najlepsze kursy na wszystkie zdarzenia, dlatego warto korzystać co najmniej z kilku, by wybierać najkorzystniejszą opcję na dany dzień, a nawet konkretny kupon.

PROBLEMY TECHNICZNE NA STRONIE

kilka kont u bukmacherów

Innym ważnym aspektem posiadania kilku kont są problemy techniczne, niestety dość powszechne u polskich bukmacherów. Kwestia ta jest szczególnie problematyczna, gdy zależy nam na czasie, a strona internetowa naszego bukmachera nie działa z powodów konserwacji lub awarii. Z tego powodu warto mieć konto u innego bukmachera, żeby nie ominęła nas okazja zagrania szczególnie wartościowego zakładu.

BONUSY ZA PROBLEMY TECHNICZNE

ile kont założyć u bukmacherów

Podobne gesty zdarzają się również u innych bukmacherów, dlatego warto „być wszędzie”.

LIMITY BUKMACHERSKIE

Bukmacherzy bardzo łatwo przyciągają graczy swoimi bonusami i promocjami, jednak jeżeli ci zaczną zbyt często wygrywać, to niestety będą otrzymywać limity, które z biegiem czasu staną się na tyle rygorystyczne, że granie w danej firmie przestanie się opłacać. Firmy bukmacherskie nie trawią typerów wygrywających, którzy są w stanie ich przechytrzyć, dlatego w regulaminie większości buków widnieje punkt o tym, że zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla typerów rekreacyjnych, obstawiających nieprofesjonalnie, „dla zabawy”. Jeżeli będziemy wynajdywać błędy w kursach, grać surebety albo znajdziemy skuteczny system na wygrywanie, to prędzej czy później nie unikniemy takowych ograniczeń. Obstawianie u kilku bukmacherów powoduje, że częstotliwość obstawiania, a także kwoty wygranych rozłożą się na kilka firm i zniweluje to szanse na nałożenie na nasze konto limitów.

BONUSY POWITALNE I OFERTY SPECJALNE

Istotną rolę w wyborze bukmachera pełnią bonusy, w tym bonusy bez depozytu i promocje. Firmy prześcigają się w kuszeniu graczy atrakcyjnymi ofertami powitalnymi. Jest to świetna możliwość na zbudowanie solidniejszego kapitału na późniejszą grę, jeśli wykorzystamy to w mądry sposób. Przy wyborze bukmachera warto też zajrzeć do regulaminu obrotu bonusami. Najlepiej wybierać te firmy, które nie oferują rygorystycznych zasad obrotu, jak również te z najwyższym bonusem od pierwszej wpłaty. Poza bonusami od depozytów, na rynku można znaleźć również promocje cashback, czyli zwrot stawki na depozyt w przypadku przegranego zakładu lub w formie bonusu. Takie promocje oferuje:

 • Fortuna,
 • STS,
 • Betclic,
 • Betfan,
 • eWinner,
 • LVBet,
 • PZBuk,
 • Superbet,
 • BetCris,
 • forBET,
 • Betters,
 • Fuksiarz,
 • GO+Bet.

Promocje bukmacherów naturalnie nie ograniczają się tylko do bonusów powitalnych. Stali klienci również mogą liczyć na bonusy i promocje, choć wśród polskich bukmacherów są one niestety zdecydowanie mniej atrakcyjne, niż te służące pozyskaniu nowych klientów.

Żadna firma nie zaoferuje samodzielnie tyle bonusów dla swoich stałych graczy, co wszyscy razem wzięci. Użytkownik jednego bukmachera otrzyma jeden bonus miesięcznie, a osoba korzystająca z pięciu firm będzie mieć ich pięć razy więcej. Oczywiście każdy ma inną strategię, jednak najwięcej korzyści czerpać możemy przez uczestnictwo w promocjach wielu bukmacherów. Gdzie można liczyć na największe bonusy? Na pewno do tego grona można zaliczyć bukmacherów: LVBET, Fortuna, Betfan, Superbet czy Betclic. Jeśli macie tam konta i włączone powiadomienia e-mail, z pewnością co najmniej raz w tygodniu otrzymujecie informacje o bonusie. Można dorzucić do tego grona również PZBuk i nowego gracza na polskim rynku, czyli Fuksiarz. Warto zaglądać regularnie na naszą stronę, gdzie staramy się na bieżąco informować o najciekawszych promocjach i bonusach dla nowych, jak i stałych graczy u legalnych w Polsce bukmacherów.

Atut konta u kilku bukmacherów

Surebet, czyli pewny zakład, to sytuacja, w której obstawiamy wydarzenie sportowe z gwarancją zysku. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą zróżnicowanych kursów dostępnych w różnych serwisach bukmacherskich. Może się okazać, że obstawienie tego samego wydarzenia w dwie różne strony może przynieść pewny zysk, niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Surebetów zwykle szukamy w przypadku zakładów dwudrogowych, czyli takich, w których obstawiony zakład może się zakończyć tylko na dwa sposoby.

Za ustalanie kursów bukmacherskich odpowiadają analitycy od ryzyka. Biorąc jednak pod uwagę, że bukmacherzy każdego dnia oddają do dyspozycji klientów wiele tysięcy zakładów, spora część bazuje na algorytmach. Ponadto, kursy mogą się zmieniać w zależności od typów graczy. Jeśli wielu graczy obstawia dany typ, kurs automatycznie maleje. Biorąc pod uwagę wszystkie składowe, mogą pojawić się sytuacje, w których kursy u różnych bukmacherów różnią się diametralnie. Weźmy przykładowy mecz tenisowy. Kursy na faworyta oscylują w granicy 1,10 – 1,30, natomiast zwycięstwo underdoga można obstawić po kursach w granicy 4,00 – 5,00.

Dostrzegasz już swoją szansę? Jeśli różnice w kursach będą wyjątkowo duże, pojawia się szansa postawienia surebeta. U jednego bukmachera stawisz zwycięstwo faworyta z najwyższym kursem, natomiast u drugiego typujesz wygraną underdoga. Choć surebety trafiają się stosunkowo rzadko, a ponadto, zwykle nie oferują dużych zysków, warto posiadać kilka kont bukmacherskich, aby móc skorzystać z podobnych okazji.

Zakłady bukmacherskie na esport

Popularność sportów elektronicznych z roku na rok wzrasta. Przybywa także graczy, którzy aktywnie obstawiają emocjonujące turnieje:

 • Counter Strike: Global Offensive,
 • League of Legends,
 • DOTA 2,
 • Valorant,
 • Overwatch,
 • Starcraft.

Wystarczy jednak szybki rzut oka na oferty legalnych bukmacherów, aby dojść do wniosku, że stopień zaawansowania oferty na esport wciąż zależy od danego serwisu. Wyróżnimy bukmacherów, którzy oddają do dyspozycji graczy tylko kilka dyscypliny, podczas gdy inny serwis posiada już odrębną sekcję, a także pozwala klientom oglądać wiele spotkań na żywo. Kilka kont bukmacherskich jest zatem wskazanych w przypadku graczy typujących esport.

Dostęp do konkretnych wydarzeń sportowych

Legalni bukmacherzy w Polsce coraz częściej angażują się w polski sport, sponsorując nie tylko drużyny, ale również wydarzenia sportowe. W rezultacie, niektóre rozgrywki mogą być dostępne na wyłączność tylko w ofercie sponsorującego bukmachera. A zatem, czasami konto bukmacherskie w konkretnym serwisie jest niezbędne do obstawienia interesujących nas meczów.

Znacznie częściej spotkamy się z takim stanem rzeczy w przypadku mniej popularnych rozgrywek, a także szczegółowej oferty. Wybrany turniej niższej rangi nie będzie obecny u wszystkich bukmacherów. W jednym serwisie możemy znaleźć wyłącznie typy na wynik końcowy, podczas gdy drugi serwis pozwala na dokładniejsze typowanie różnych aspektów spotkania. Konta bukmacherskie u wielu bukmacherów pozwolą nam zrealizować zakład na konkretne wydarzenie lub typy, których nie uświadczymy w innych serwisach.

Zakłady z najwyższymi kursami

Kursy bukmacherskie to podstawa opłacalnych kuponów. Jak już mówiliśmy przy okazji surebetów, na to, jaki kurs oferuje dany bukmacher, wpływa spora liczba czynników. W rezultacie, rozbieżności są spore, na czym mogą skorzystać klienci. To właśnie wysokość kursów na poszczególne dyscypliny stanowi jeden z czynników, które warto wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiamy się, gdzie założyć konto bukmacherskie. W sieci znajdziemy porównywarki kursów, które są dostępne także na stronach oferujących nam podgląd wyników. W zależności od dostępnej oferty, przełączamy się na to konto bukmacherskie, na którym możemy liczyć na najwyższy kurs.

Nowe funkcje dostępne w serwisach bukmacherskich

Postęp technologiczny dokonuje się na naszych oczach także w serwisach bukmacherskich, które stale wprowadzają nowe funkcje oraz udogodnienia dla graczy. Kilka lat temu świetnym przykładem była funkcja cashout, która początkowo była dostępna tylko w kilku serwisach bukmacherskich. Dzisiaj jest to standardowy element, który znajdziemy praktycznie w ofercie każdego bukmachera. Ten prosty przykład pokazuje jednak, jak z biegiem czasu zmieniają się serwisy bukmacherskie. Niezależnie od tego, czy jest to funkcja cashout, sporty wirtualne czy zakłady na żywo, zawsze mamy do czynienia z serwisem, który jako pierwszy oferuje swoim klientom konkretne udogodnienie.

Jeśli zastanawiamy się, gdzie najlepiej założyć konto bukmacherskie, zawsze warto wziąć pod uwagę, jakie funkcje specjalne znajdziemy w wybranym przez nas serwisie. Jeśli posiadamy konta bukmacherskie w różnych miejscach, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziemy mogli skorzystać z nowoczesnych opcji od początku ich istnienia.

Czy posiadanie kilku kont jest dozwolone?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać konta bukmacherskie w kilku serwisach, korzystając z dobrodziejstwa najlepszej oferty. Bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci w każdej chwili mogą otworzyć konto w innym miejscu. To właśnie dlatego możemy liczyć na atrakcyjną ofertę promocyjną, a także programy lojalnościowe, które zachęcają do obstawiania zakładów w tym samym serwisie.

Posiadanie kilku kont jednocześnie nie stanowi zatem naruszenia regulaminu bukmacherów. Duże znaczenie ma jednak to, w jaki sposób z nich korzystamy. Weźmy dla przykładu surebety, choć w teorii wykorzystanie rozbieżnych kursów jest czymś całkowicie naturalnym i nie ma w tym nic złego, bukmacherzy bardzo rygorystycznie podchodzą do tego typu praktyki. Jeśli bukmacher dojdzie do wniosku, że jego klient obstawia surebety, skutkiem może być nałożenie limitów. Choć udowodnienie takiej praktyki jest bardzo trudne, znamy przypadki graczy, którzy otrzymali limit po wielokrotnym stawianiu surebetów. Dlatego, z tej techniki obstawiania warto korzystać jedynie od czasu do czasu.

Gdzie najlepiej założyć konto bukmacherskie?

W odpowiedzi na to pytanie należy poruszyć wiele kwestii: bonusy i promocje, dostępną ofertę wydarzeń sportowych, wysokość kursów, nowoczesne funkcje i udogodnienia. W praktyce, na pytanie gdzie założyć konto bukmacherskie zawsze można odpowiedzieć w ten sam sposób – tam, gdzie nam odpowiada. To indywidualne oczekiwania gracza mają decydujący wpływ na wybór bukmachera. Może nas skusić atrakcyjny bonus, dostęp do konkretnego wydarzenia lub po prostu estetyczny wygląd serwisu – to my decydujemy, w którym miejscu chcemy obstawiać zakłady bukmacherskie.

Biorąc pod uwagę, jak zróżnicowane są oferty różnych bukmacherów, wielu graczy dochodzi do tego samego wniosku. Warto posiadać konto bukmacherskie w kilku miejscach. Typerzy z kilkuletnim doświadczeniem posiadają konto w przynajmniej 4-5 serwisach, choć znamy graczy, którzy dysponują kontem w każdym legalnym serwisie bukmacherskim. To pokazuje, że na pytanie o to, gdzie najlepiej założyć konto bukmacherskie, możemy odpowiedzieć następująco – tam, gdzie w danej chwili możemy liczyć na najbardziej opłacalną ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.

Czy warto założyć kilka kont bukmacherskich?

Zdecydowanie tak, jedno konto bukmacherskie znacznie ogranicza nasze możliwości względem obstawiania zakładów sportowych. W ten sposób musimy akceptować niższe kursy, a także to, że niektórych wydarzeń po prostu zabraknie w ofercie naszego bukmachera. Jeśli posiadamy kilka kont bukmacherskich, nie musimy się o to obawiać. W ten sposób możemy zawsze skorzystać z najlepszej oferty, zarówno w aspekcie kursów, jak również oferty promocyjnej.

Wielu graczy pyta o to, gdzie założyć konto bukmacherskie na start. W praktyce zawsze decydują nasze indywidualne potrzeby względem pakietu powitalnego oraz wydarzeń, które chcemy obstawiać. Jeśli z czasem wybrane konto bukmacherskie nie będzie nas satysfakcjonowało. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć konta u kolejnych bukmacherów, testując nowe bonusy powitalne dostępne na rynku.

Zwiń
Dlaczego dobrze mieć kilka kont bukmacherskich? Warto mieć kilka kont bukmacherskich, ponieważ każdy bukmacher specjalizuje się w czym inny. Jeden bukmacher oferuje bardzo rozbudowaną ofertę na esport oraz sporo bonusów powitalnych, zaś drugi posiada wysokie kursy oraz szeroką ofertę na piłkę nożną. Czym kierować się podczas wyboru bukmachera? Wybór bukmachera jest kwestią indywidualną. Niemniej jednak warto wziąć pod uwagę pakiet powitalny oraz ofertę sportową danego bukmachera.