Typiko Betx
16 stycznia 2021

Firma Typiko sp. z o.o. została zarejestrowana stosunkowo dawno, ponieważ już pod koniec pierwszej połowy 2016 roku, a ściślej mówiąc 16 czerwca. Co ciekawe mimo dużego zainteresowania ze strony graczy i oczekiwania na rozpoczęcie działalności przez Typiko, projekt ten nigdy finalnie nie wystartował pod oryginalną nazwą. W niniejszym wpisie wysnuwamy nasze przypuszczenia dotyczące tego, dlaczego Typiko zmienił się w BetX oraz wyjaśniamy, jakie relacje łączą wspomniane marki.

✔️Typiko a BetX – co łączy te dwie marki?betx zamiana typiko

Bukmacher internetowy BetX rozpoczął oficjalną działalność 28 maja 2020 roku, a zatem jest to relatywnie młody zawodnik w polskiej branży zakładów wzajemnych. Początki pracy nad tym projektem sięgają jednak daty wspomnianej wcześniej, czyli 16 czerwca 2016 roku, kiedy to zarejestrowana została firma Typiko. Lekko ponad dwa lata później (28 listopada 2018) Typiko sp. z o.o. otrzymała od Ministerstwa Finansów RP licencję na prowadzenie internetowej działalności skoncentrowanej wokół zakładów bukmacherskich. Mimo to witryna internetowa w domenie analogicznej do nazwy bukmachera nigdy nie została uruchomiona. W zamian podjęto decyzję o przebrandowaniu marki na uruchomione niedawno w Polsce BetX (sprawdź kod promocyjny BetX).

Wyjaśniając zatem w telegraficznym skrócie różnice pomiędzy Typiko a BetX, sprowadzają się one właśnie do tego przekształcenia. Spółkę BetX tworzą praktycznie Ci sami ludzie, którzy wcześniej odpowiedzialni byli za powołanie do życia projektu Typiko i jednocześnie oba te organizmy zostały założone i posiadają/posiadały siedzibę w Bielsku-Białej.

👍Legalność działania w Polsce Typiko a BetXtypiko w betx

Jak zostało już nadmienione wyżej Typiko sp. z o.o. otrzymała swoją licencję pod koniec 2018 roku, zyskując tym samym status w pełni legalnego polskiego bukmachera. Spółka ta, występująca obecnie pod nazwą BetX również posiada sformalizowany status prawny, posługując się licencją o numerze PS4.6835.164.2019. Licencja ta została wydana przez Ministerstwo Finansów RP na okres 6 lat i umożliwia temu bukmacherowi przyjmowanie zakładów wzajemnych za pośrednictwem internetu.

Obecnie w BetX trwa proces mający na celu objęcie licencją także zakładów naziemnych, oferowanych w placówkach stacjonarnych, jednak szczegółowe informacje związane z tym przedsięwzięciem nie są na ten moment upubliczniane.

📃Z jakiego powodu marka Typiko została przekształcona w BetX?powód zmiany typiko w betx

Niestety aktualnie to, dlaczego Typiko zmienił się w BetX, pozostaje tajemnicą. Spółka nigdy nie wyjaśniła w sposób jednoznaczny powodów zaistniałego przebrandowania, a więc kwestia ta może być wyłącznie przedmiotem spekulacji. Spośród tych sprawiających wrażenie najbardziej prawdopodobnych, sensowną przyczyną zmiany wydaje się duże podobieństwo pierwotnej nazwy projektu do nazwy, którą posługuje się zagraniczny bukmacher – Tipico z siedzibą na Malcie, w St. Julian’s.

Jednocześnie warto także zauważyć, że sama marka BetX została wprowadzona przez Evona Electronic Ltd i istnieje na europejskim oraz afrykańskim rynku hazardowym już od roku 2003. Na potrzeby działalności w ramach naszego kraju powołane zostało właśnie BetX Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, na podobnej zasadzie jak wcześniej miało to miejsce np. w Czechach. Zastanawiając się zatem nad tym, dlaczego Typiko zmienił się w BetX, można również domniemywać, że u źródła takiej decyzji leżała chęć skorzystania z renomy już istniejącego, rozpoznawalnego w skali Europy bukmachera.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Czy na Typiko to to samo co BetX?

Tak marka Typiko przekształciła się w BetX

2. Czy BetX sponsoruje kluby piłkarskie?

Tak BetX jest sponsorem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x