13 grudnia, środa, wielu Wam nie trzeba tej daty przypominać. Popularna “święta wojna” dostarcza kibicom bardzo mnóstwo emocji. Dodatkowym smaczkiem są na pewno trybuny i cała otoczka wokół tego spotkania. Pikanterii dodaje fakt, że fani obu drużyn, mówiąc delikatnie, nie lubią się.

HISTORIA :

Pierwsze derby Krakowa zostały rozegrane już w 1908 roku. 20 września na stadionie Wisły Kraków padł remis 1-1. Od tego momentu obie drużyny spotkały się w 193 spotkaniach. 66-krotnie wygrywały “Pasy” , 86 razy górą była ekipa “Białej Gwiazdy”, zaś 44 krotnie był podział punktów. W pierwszym meczu przy ulicy Reymonta gospodarze wygrali 2-1 za sprawą niezawodnego Carlitosa, który zdobył dwie bramki w 80’ i 89’ minucie dając zwycięstwo Wiśle.

SYTUACJA W TABELI :

Wydaje się, że w obecnej chwili obie ekipy mają dwa odmienne cele. Drużyna gości walczy o byt w grupie mistrzowskiej, natomiast ekipa gospodarzy chce zapewnić sobie spokojne utrzymanie. Cracovia zajmując 12 miejsce w tabeli ma 8 punktów przewagi nad ostatnią w tabeli drużyną ze Szczecina. Należy jednak zwrócić uwagę, że pomiędzy 15, a 12 zespołem jest tylko punkt różnicy, dlatego każdy punkt będzie dla Pasów ważny. Po drugie stronie Krakowa sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wiślacy z 28 punktami na koncie plasują się na 8 lokacie. Mają 2 punkty przewagi nad Wisłą Płock (w poprzedniej kolejce przegrali bezpośredni mecz 0-1) oraz tracą tyle samo oczek do będącej na 5 lokacie Korony Kielce.

PRZEWIDYWANE SKŁADY :

Cracovia ( 1-4-2-3-1)
Sandomierski – Wójcicki, Helik, Malarczyk, Pestka – Drewniak, Deja – Szczepaniak, Javi Hernandez, Zenjov – Piątek
Nieobecni : Dąbrowski ( kontuzja)
Niepewni : Covilo

Wisła Kraków (1-4-2-3-1)
Buchalik – Bartkowski, Arsenić, Głowacki, Sadlok – Pol Llonch, Basha – Jesus Imaz, Wojtkowski, Boguski – Carlitos Lopez
Nieobecni : Gonzalez, Kolar, Ondrasek, Velez

Przed derbowym meczem w drużynie “Białej Gwiazdy” doszło do zmiany trenera. Z pozycji szkoleniowca został zwolniony Kiko Ramirez. Drużynę Wisły w tym meczu poprowadzi Radosław Sobolewski, dla którego będzie to pierwszy mecz z odwiecznym rywalem na ławce trenerskiej. Warty podkreślenia jest fakt, że Michał Probierz był szkoleniowcem pomocnika i ich kontakty nie były zbyt dobre. Przed meczem bardzo głośno jest o różnych uszczypliwościach z obu stron.

NASZE PRZEWIDYWANIA :
Jedyną sensowną opcją wydaje nam się zagranie na Wisłę, ale tylko i wyłącznie na bonusie, który specjalnie na tę okazję oferuje LV BET, czyli stawiamy na Wisłę a jeśli Biała Gwiazda nie wygra, lecz strzeli gola, otrzymujemy zwrot -> sprawdź bonus

Wiślacy ze słabszymi drużynami akurat radzą sobie świetnie. Na 11 spotkań z dolną częścią tabeli, wygrali aż 8 meczów, 2 zremisowali, 1 przegrali. Tylko w jednym spotkaniu nie strzelili gola. Łącznie w lidze na 19 meczów tylko 4 zakończyli bez trafienia.