Powiedzieć, że Dania awansowała do fazy pucharowej Euro 2020 rzutem na taśmę to jak nie powiedzieć nic. Podopieczni Kaspera Hjulmanda po 2 meczach fazy grupowej mieli na koncie 0 punktów i jedynie matematyczne szanse na awans. Dzięki wysokiej wygranej z Rosją i porażce Finlandii wskoczyli oni jednak w ostatniej kolejce na 2 miejsce i w ⅛ Euro zmierzą się z Walią. Drużyna Garetha Bale’a także pokazała w fazie grupowej wolę walki i determinację. Dzięki pewnej wygranej z Turcją zakończyli fazę grupową nad Szwajcarami. Pojedynek ⅛ finału między Danią a Walią zapowiada się jako mecz walki, bez kalkulacji czy asekuranckiej gry.

Walia Dania Mecz na Euro 2020

Duńczycy w trakcie fazy grupowej zaprezentowali się jako zespół dojrzały i waleczny. Wizerunek ten zakłamują nieco spotkania z Finlandią i Belgią, które zostały “pechowo” przez Danię przegrane. W meczu z Finami podopieczni Hjulmanda wykreowali sobie mnóstwo okazji bramkowych, jednak byli tego dnia potwornie nieskuteczni. W spotkaniu z Czerwonymi Diabłami w pierwszej połowie znacząco przeważali i zmusili przeciwników do rozpaczliwej obrony. Na boisku zameldował się jednak później najlepszy pomocnik zeszłego sezonu Premier League i udowodnił, że na miano to zdecydowanie zasłużył. De Bruyne niemal w pojedynkę odwrócił losy meczu i pozbawił Duńczyków punktów. 

Spotkanie z Rosjanami przebiegało już całkowicie pod dyktando Danii, która zaczęła wykorzystywać wreszcie swoje okazje. Na skrzydle aktywny i ciągle pokazujący się do gry był Braithwaite, a w środku pola piłkę inteligentnie rozprowadzał Hojbjerg. Piękne bramki dołożyli Damsgaard i Christensen i drzwi do ⅛ finału stanęły przed nimi otworem.

Walijczycy chcą bardzo powtórzyć sukces z Mistrzostw Europy z 2016 roku, kiedy to sprawili niespodziankę, pokonując w ćwierćfinale Belgów. Obecnie są na dobrej drodze ku temu, gdyż przed turniejem nie byli w oczach mediów pewniakiem do awansu z trudnej grupy. Smoki udowodniły jednak swoją wartość zwycięstwem nad Turkami i wywalczonym w ciężkim boju remisem ze Szwajcarami. Swoje ataki opierają na szybkich kontratakach, które wykorzystując szybkość Garetha Bale’a sieją popłoch w szeregach rywali. W spotkaniu ⅛ z Danią nie są oni faworytem, jednak udowodnili już, że dobrze radzą sobie w roli underdoga. Na Walijczykach nie ciąży zbytnia presja, dzięki czemu grają z dużo większym luzem i polotem. 

Legalni bukmacherzy w Polsce za faworytów wyraźnie uważają Danię, na co wskazują kursy na ich zwycięstwo. Bukmacher eWinner oferuje kurs na zwycięstwo Duńczyków 1.94. Typ na remis to 3.18, natomiast za zwycięstwo Walii oferuje on 4.78. Historia pojedynków między tymi drużynami również przemawia za podopiecznymi Hjulmanda, którzy ostatni raz ze Smokami przegrali w 2008 r. 

Walia Dania Typy

Czerwono-Biali grają przede wszystkim dla Christiana Eriksena, który wciąż pozostaje w szpitalu po zasłabnięciu w meczu z Finlandią. Tamte dramatyczne wydarzenia scaliły tę reprezentację jeszcze mocniej i pokazały, że piłkarze wspierają siebie nawzajem nie tylko na boisku, ale także poza nim. Doceniamy bardzo postawę Walijczyków, jednak uważamy, że Duńczycy prezentują dużo większą jakość i dojrzałość piłkarską i stawiamy na nich. Możliwe, że starcie to nie skończy się w regulaminowym czasie i do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka, a może nawet rzuty karne. Stawiamy jednak na Danię i proponujemy zakład awans/Dania z kursem 1.43 na eWinner. Obstawiając ten mecz nie zapomnijcie skorzystać z bonusu powitalnego eWinner

Duńczycy są drużyną rozważnie i skrupulatnie budującą swoje sytuacje bramkowe. W spotkaniach z drużynami preferującymi grę z kontrataku, Czerwono-Biali mają zazwyczaj piłkę przy nodze przez większość meczu, kontrolując jego tempo. Walijczycy we wszystkich swoich meczach na tegorocznym Euro mieli wyraźnie mniejszy procent posiadania piłki aniżeli rywale. Miało to miejsce także w pewnie wygranym spotkaniu z Turcją. Nasz typ to Dania powyżej 59.5% posiadania piłki z kursem 1.65.


(przed kliknięciem wyłącz AdBlocka)

Walia Dania Gdzie Obejrzeć?

Spotkanie między Danią a Walią rozpocznie się o 26.06 o godzinie 18:00 i transmitowane będzie na TVP 2 i TVP Sport. Dostępna będzie również transmisja w Internecie – na stronie internetowej sport.tvp.pl.


Niestety z uwagi na poważny problem z sercem, Eriksen nie będzie mógł zagrać już do końca turnieju. 
Z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę, w meczu na pewno nie zagra Ampadu.