Bukmacher Betsson jest portalem internetowym, który oferuje gry hazardowe online – w tym oczywiście zakłady bukmacherskie. Firma powstała w 2001 roku w wyniku współpracy trzech Szwedów: Fredrika Sidfalka, Andersa Holmgrena, a także Henrika Bergquista. Betsson, a w zasadzie Betsson Malta Ltd. Tak brzmi pełna nazwa firmy i notowana jest na sztokholmskiej giełdzie. Bukmacher zrzesza na ten moment ok. 2 milionów zarejestrowanych użytkowników. Jest to liczba co najmniej imponująca, a co ciekawsze firma w dalszym ciągu się rozwija.

Betsson funkcjonował w Polsce przez 10 lat od 2007 do 2017 roku, kiedy to wprowadzono ustawę, która wprowadziła wymóg otrzymania specjalnego zezwolenia na funkcjonowanie bukmacherów. Szwedzki bukmacher do dnia dzisiejszego wspomnianego pozwolenia nie uzyskał i póki co nic nie zapowiada się, aby miał je uzyskać.

KrajLegalność
Polskanielegalny
Włochylegalny
Niemcylegalny

Betsson online

Betsson online – jest to idealne połączenie słów, jeżeli chodzi o sposób działania tego bukmachera. Założyciele firmy postawili tylko i wyłącznie na działalność w Internecie. Niemożliwe jest spotkanie stacjonarnych punktów Betsson, nawet w miejscu występowaniu jego siedziby tj. we Szwecji i na Malcie. Istnieje także mobilna aplikacja bukmachera zarówno dla systemu operacyjnego Android, jak i iOS.

Jest to praktyka coraz częściej spotykana w środowisku bukmacherskim, ponieważ jest najbardziej opłacalna. Coraz rzadziej spotkać można naziemne punkty poszczególnych bukmacherów, w szczególności tych którzy powstali stosunkowo niedawno. Bukmacher, co prawda funkcjonuje na rynku już dwadzieścia lat, ale od początku wyszli z założenia, że ograniczą się do zakładów online.

Bukmacher Betsson

legalność betsson

Odpowiedź na pytanie, czy Betsson jest legalny w Polsce, jest na ten moment negatywna. W przeszłości był legalnym bukmacherem kilka lat temu, a konkretnie przed wprowadzeniem ustawy hazardowej. Po jej wprowadzeniu ten szwedzki bukmacher nie spełniał wprowadzonych wymogów, przez co nie uzyskał koniecznej do funkcjonowania koncesji. Co ciekawe, w latach swojego funkcjonowania w Polsce Betsson sponsorował siatkarzy: Piotra Gruszkę i Agatkę Mróz, a ambasadorem sekcji pokera był Piotr ,,Liroy” Marzec.

Na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja prawna bukmachera w Polsce się zmieniła. W celu uzyskania wymaganej koncesji Betsson musiałby posiadać swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a aktualnie posiada jedynie dwie – w Szwecji i na Malcie.

Należy pamiętać, że korzystanie z usług bukmachera, w kraju, w którym jest nielegalny, może przynieść liczne nieprzyjemności dla gracza. Dlatego też warto skorzystać z usług licencjonowanych bukmacherów wymienionych na stronie Ministerstwa Finansów i na naszej stronie.

Gdzie Betsson jest legalny?

Z racji braku koncesji w Polsce, warto się zastanowić gdzie Betsson jest legalny? Oczywiście pierwszymi państwami, które przychodzą na myśl, jest Szwecja i Malta – ze względu na tamtejsze siedziby bukmachera. Ponadto z usług tej firmy korzystać można, w takich krajach jak:

  • Wielka Brytania,
  • Włochy,
  • Niemcy,
  • Francja,
  • Czechy.

Jakiego legalnego bukmachera wybrać?

zamiennik betsson

Ze względu na jego nielegalność, warto zastanowić się jaki bukmacher zamiast Betsson będzie lepszym wyborem. Tutaj zdecydowanie nie ma jednolitego rozwiązania dla każdego gracza. Swój wybór bukmachera należy uzależnić od swoich oczekiwań. Jedni oferują wysokie kursy, drudzy dobry bonus na start, a jeszcze inni grę bez podatku. Oczywiście nie jest rzeczą niemożliwą, aby znaleźć bukmachera, który zaoferuje nam wszystkie z tych trzech opcji. W celu odpowiedniego wyboru bukmachera dla siebie najbezpieczniej jest przejrzeć ofertę każdego z dostępnych i legalnych bukmacherów w Polsce i wybrać najbardziej atrakcyjnego.

Opinie

Na ten moment, tak naprawdę trudno jest ocenić jakim bukmacherem jest Betsson. Jednakże przyjrzeć można się temu jak oceniany był jeszcze za czasów jego legalności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czyli przed 2017 rokiem. Wielu graczy ceniło sobie różnorodne bonusy powitalne, które dosyć regularnie się zmieniały. Najczęściej występującymi były: zakład bez ryzyka, bonus od wpłaty, czy też freebet. Był on bukmacherem z bogatą ofertą, dosyć wysokimi kursami oraz szybkimi wpłatami i wypłatami. Możliwe były oczywiście zakłady przedmeczowe, ale także i zakłady live, a ponadto z wybranych spotkań udostępniane były transmisje. Ogólnie rzecz biorąc, Betsson uchodził za bardzo solidnego bukmachera. Wprawdzie nie należał do czołówki, ale zdecydowanie nie brakowało jego sympatyków. Szczególnie chętnie z oferty Betsson korzystali gracze, który chętnie wykorzystywali różnego rodzaju bonusy, ponieważ ten bukmacher oferował je regularnie – również dla stałych użytkowników.

Niemniej, jednak jeżeli chciałby powrócić na polski rynek, to musiałby się bardzo postarać. Na ten moment poprzeczka postawiona przez innych bukmacherów jest na wysokim poziomie, więc aby skłonić klientów do ewentualnego przejścia, właściciele Betsson Malta Ltd. musieliby stanąć na wysokości zadania i wymyślić coś naprawdę atrakcyjnego dla graczy.

Czy Betsson jest legalny w Polsce? Niestety, ale obecnie Betsson nie jest już legalny w Polsce. W jakich krajach Betsson jest legalny? Z usług tego bukmachera można korzystać w krajach takich jak: Szwecja, Malta, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Francja oraz Czechy.