Czy będzie gala Genesis 2 – to pytanie z pewnością zadaje sobie wielu fanów, którym spodobała się pierwsza gala spod szyldu Genesis. Genesis 2: Karta walk, kto wystąpi na Genesis 2 – czy cokolwiek już wiadomo?

Czy będzie gala Genesis 2?

Jeśli ktoś zastanawia się, czy będzie gala Genesis 2, z pewnością nie musi się martwić – tak, będzie. Pierwsze wydarzenie odbiło się szerokim echem i odniosło spory sukces, więc nie ma powodów, żeby na tym kończyć projekt pod tytułem Genesis.

Skąd wiadomo, że był to sukces? Dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski stwierdził w wywiadzie dla portalu InTheCagel.pl, że wyniki sprzedażowe PPV pierwszej gali Genesis były lepsze, niż wszystkie dotychczasowe gale Gromdy i Wotore razem wzięte.

Gdzie odbędzie się Genesis 2?

W dobie pandemii koronawirusa lokalizacja gali sportów walki, z perspektywy kibica, nie ma żadnego znaczenia, gdyż gale organizowane są w systemie studyjnym – bez kibiców na trybunach. Jeśli więc Maciej Kawulski, pomysłodawca Genesis i współwłaściciel KSW, zorganizuje kolejną galę jeszcze w trakcie obostrzeń, to, gdzie odbędzie się gala Genesis 2, dla kibica nie będzie istotną informacją. Transmisja gali Genesis 2 odbędzie się w systemie PPV i to będzie jedyne, co będzie ważne z perspektywy potencjalnego widza tego wydarzenia.

Kiedy Genesis 2?

Genesis 2 kiedy

Jak na razie nie wiadomo, kiedy gala Genesis 2 zostanie zorganizowana. Od początku zarówno Wojsław Rysiewski, jak i Maciej Kawulski mówili, że to okazyjne projekty – nie cykliczne, jak w przypadku KSW. Żeby doszło do organizacji gali Genesis, musi pojawić się ciekawy zawodnik, wokół którego pomysłodawcy projektu zbudują historię i walkę wieczoru. Tak, jak było to w przypadku pierwszej gali Genesis, podczas której po długiej przerwie do startów wrócił Marcin „Różal” Różalski.

Kiedy Genesis 2 – jeszcze nie wiadomo, ale oby jak najszybciej! Pierwsza gala dostarczyła naprawdę sporo emocji i była dobrze opakowanym produktem, więc kibice z pewnością nie mogą doczekać się kontynuacji i drugiego odcinka z tej serii.

Zobacz także: Typy Genesis. Gdzie obstawiać Genesis?

Genesis 2 - zawodnicy

Podczas pierwszej gali Genesis kilku zawodników zaprezentowało naprawdę wysokie umiejętności, jeśli chodzi o walkę na gołe pięści. Efektownie swoje pojedynki przed czasem wygrali między innymi Gracjan Szadziński, który pokonał Jana Sirokiego czy Vaso Bakocevic, który rozbił Dariusza Rutkiewicza. Wygląda więc na to, że to właśnie na tych dwóch zawodnikach w dużej mierze może być oparta karta walk Genesis 2.

Niewykluczony jest również powrót w tej formule Marcina Różalskiego, który na pierwszej gali przegrał zdecydowanie z Joshem Barnettem. Po gali okazało się jednak, że „Różal” nie wychodził do tej walki z pełni sił i tak naprawdę rozsądnym byłoby wycofanie się z pojedynku. Jeśli były mistrz KSW wróci do treningu i będzie chciał zmazać plamę po pierwszej gali, z pewnością szefowie Genesis z przyjemnością dobiorą mu odpowiedniego rywala i zobaczymy jeszcze Różalskiego w formule, do której wydaje się być stworzony – walk na gołe pięści.

Zobacz także: Kim jest Josh Barnett?

Kto wystąpi na Genesis 2?

genesis 2 kto będzie

Z racji tego, że o gali Genesis 2 jeszcze nic nie wiadomo, nie ma również informacji na temat tego, kto wystąpi na Genesis 2. Wiadomo natomiast, kto na pewno... nie wystąpi. Aleksandra Rola, która na pierwszej gali Genesis w dobrym stylu pokonała Monikę Porażyńską, z pełnym przekonaniem stwierdziła, że już nigdy nie zdecyduje się na pojedynek w formule na gołe pięści, gdyż kosztowało ją to zbyt dużo stresu i chce skupić się na startach w MMA.

Oprócz wymienionych wcześniej Szadzińskiego, Bakocevicia i Różalskiego, kibice z pewnością chętnie zobaczyliby na gali Genesis 2 Josha Barnetta, czyli pogromcę „Różala”. Amerykanin zaprezentował się z naprawdę kapitalnej strony i skradł serca fanów. Wielu domaga się, żeby zakontraktowało go KSW, jednak doświadczony zawodnik jest aktualnie związany z inną organizacją.

Niewykluczone, że na gali Genesis 2 w nowej formule zadebiutuje Marcin Wrzosek. Były mistrz KSW zadeklarował przy okazji pierwszej gali, że chętnie zmierzyłby się w walce na gołe pięści z Normanem Parke. Polak i zawodnik z Irlandii Północnej mieli już okazję bić się na gali KSW - w Londynie na gali z numerem 50 górą był Parke, triumfując niejednogłośną decyzją sędziów.

Podobną deklarację złożył także Artur Szpilka, znany polski pięściarz. "Fajna oferta, dobre nazwisko, czemu nie!" - przyznał w wywiadzie dla portalu MMA Rocks. „Szpila” zadeklarował, że planuje debiut w MMA, więc kto wie – może zawodnik z Wieliczki chce na dobre porzucić boks i mógłby się skusić na starty zarówno w MMA, jak i w walkach na gołe pięści.

 

 

Zobacz także: Zarobki Artura Szpilki

Genesis 2: Karta walk

Skoro nie ma jeszcze terminu czy pierwszych bohaterów, również karta walk gali Genesis 2 jest jak na razie pusta. Jeśli faktycznie miałoby dojść do walki Wrzosek vs Parke, z pewnością jest to mocny kandydat do walki wieczoru. Co ciekawe po wygranej na pierwszej gali Genesis kontrowersyjnego Irlandczyka do walki wyzwał również Bakovecic, więc kto wie, czy takiego pojedynku nie planują zestawić matchmakerzy Genesis.

Jak widać, Parke jest naprawdę rozchwytywany i wielu zawodników z przyjemnością zmierzyłoby się z nim. KSW, Genesis, a także... FAME MMA, gdzie dojdzie do pojedynku Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman Parke. Będzie się działo!

Zobacz także jakie są bonusy bez depozytu u najlepszych bukmacherów.


Czy będzie gala Genesis 2?
Wszystko wskazuje na to, że gala Genesis 2 odbędzie się. Pierwsze wydarzenie odbiło się szerokim echem i odniosło spory sukces, więc nie ma powodów, żeby na tym kończyć projekt pod tytułem Genesis.
Kto wystąpi na gali Gensesis 2?
W tym momencie pewnych nazwisk jeszcze nie znamy, lecz niewykluczone, że w nowej formule zadebiutuje Marcin Wrzosek. Były mistrz KSW zadeklarował przy okazji pierwszej gali, że chętnie zmierzyłby się w walce na gołe pięści z Normanem Parke.