Pierwsza faza pucharowa, czyli 1/8 finału Mistrzostw Europy, już za nami. W grze pozostało już tylko 8 zespołów. Jest wśród nich kilku niespodziewanych uczestników ćwierćfinałów. Jednym z nich jest niewątpliwie reprezentacja Czech, która dość sensacyjnie odprawiła z turnieju faworyzowaną Holandię. Ich przeciwnikiem będzie Dania, która również nie była pewniakiem do występu w tej części turnieju. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku o półfinał?

Czechy-Dania mecz na Euro

Dania na tych mistrzostwach to prawdziwa sinusoida. Zaczęli od meczu z teoretycznie najsłabszą w grupie Finlandią. Tragiczny wypadek Eriksena spowodował przerwanie meczu na długi czas. Ostatecznie został dokończony jeszcze tego samego dnia, ale rozbici psychicznie Duńczycy mimo sporej przewagi ulegli Finom 1:0. Wydawało się, że ta sytuacja całkowicie podetnie im skrzydła. Stało się natomiast zupełnie odwrotnie. W kolejnym meczu co prawda także nie zdobyli nawet punktu, ale zagrali świetny mecz na tle najlepszej drużyny rankingu FIFA, czyli Belgii. Bardzo długimi momentami byli po prostu lepsi. W ostatnim meczu fazy grupowej pokazali już pełnię możliwości rozbijając Rosję aż 4:1. To był prawdziwy pokaz ofensywnej gry, kreatywności i polotu. I podobny styl pokazali w meczu 1/8 finału, gromiąc Walię 4:0! A to przecież przeciwnik grający całkiem nieźle w obronie. Po tym co stało się ich liderowi, Duńczycy pokazali niesamowity charakter, czym niewątpliwie zyskali wielu sympatyków. Efektowna gra w kolejnych meczach tylko to grono powiększa. A jeśli chodzi o samą reprezentację, to ze świetnej strony pokazuje się praktycznie każda formacja. Świetnie spisuje się lewy wahadłowy Joakim Maehle, który strzelił już dwa gole. Na środku obrony prym wiedzie Andreas Christensen, wspomagany przez Jannika Vestergaarda i Simona Kjaera. W pomocy prawdziwym ryglem i ścianą stał się Hoejbjerg. Ale najbardziej na pochwały zasługuje formacja ataku drużyny Kaspera Hjulmanda. Martin Braithwaite pokazał się już kilkukrotnie z dobrej strony w Barcelonie. Nieco niedoceniany przez kibiców piłkarz pokazuje na tym turnieju, że jest naprawdę niezłym zawodnikiem. Prawdziwym odkryciem jest jednak Mikkel Damsgaard. Grający na co dzień w Sampdorii piłkarz pracuje ewidentnie na transfer do lepszego klubu i jest jedną z jaśniejszych postaci w układance trenera Hjulmanda. Wydaje się, że tak zbalansowana drużyna, grająca z polotem i kreatywnością w ataku, może zajść daleko w tym turnieju, a już na pewno przeskoczyć kolejną przeszkodę w postaci reprezentacji Czech.

Podopieczni Jaroslava Silhavy nie byli faworytem swojej grupy, ale udało im się wyjść z 3 miejsca, dzięki zdobytym 4 punktom. W poprzedniej rundzie sprawili niemałą sensację, pokonując Holandię. Ciężko stwierdzić jak bardzo pomogła im czerwona kartka de Ligta, ale przed nią nie byli wcale słabsi. Czesi przede wszystkim pokazują kolektyw. To niby frazes, ale nie ma wśród nich jakiejś wyróżniającej się gwiazdy. Po prostu grają dobrze jako drużyna. W środku pola rządzi Tomas Soucek, który wypracował świetną formę jeszcze w West Hamie. Bardzo duży wpływ na rozgrywanie akcji ma prawy obrońca Vladimir Coufal. No i przede wszystkim wielką formą wystrzelił dość niespodziewanie Patrik Schick, który z 4 bramkami wciąż ma realne szanse na tytuł króla strzelców tej imprezy. Niby Czesi nie są faworytem, ale ostatnie kilka dni pokazało, że na tym turnieju to słowo nie ma żadnego znaczenia. Historycznie te dwie drużyny spotykały się dość często. W tym wieku zagrali ze sobą już 10 meczów i bilans mają idealnie równy – po dwa zwycięstwa i 6 remisów. Czy Duńczycy będą kontynuować świetną grę i przechylą szalę na swoją korzyść?

Czechy-Dania typy

Legalni bukmacherzy już teraz przedstawiają ofertę na to spotkanie. Ze względu na ofensywną i skuteczną grę, za faworyta uznawana jest drużyna Danii. Na ich zwycięstwo możemy znaleźć kursy oscylujące wokół 2.20. Z kolei remis w podstawowym czasie gry oraz wygrana gości przynoszą podobne kursy, w granicach 3.30-3.70.

Wydaje mi się, że kurs na zwycięstwo Duńskiego Dynamitu, jak są popularnie nazywani, jest całkiem wysoki. Patrząc na to, co zaprezentowali do tej pory uważam, że warty gry. Moim zdaniem warto podnieść go łącząc z typem na ilość bramek powyżej 1.5 – kurs rośnie do ok. 2.70. Aby skorzystać z tej propozycji załóż konto i skorzystaj z bonusu powitalnego w Betfan!

Bonusy powitalne na Betfan już na Ciebie czekają!

Rejestruję się i odbieram bonusy

Czechy-Dania transmisja – gdzie obejrzeć?

Ten mecz fazy pucharowej Euro 2021 rozpocznie się 03.07.2021 o godzinie 18:00. Prawa telewizyjne do transmisji Mistrzostw Europy nabyła Telewizja Polska, zatem mecz ten obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Sport. Poza telewizją zmagania piłkarzy śledzić będzie można przez Internet na stronie www.TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.


Typy znajdziesz na naszej stronie zawodtyper.pl.
Spotkanie Czechy-Dania odbędzie się w sobotę 3 lipca na Stadionie Olimpijskim w Baku. Mecz będzie można obejrzeć w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie (www.tvsport.pl).