Kto by pomyślał, że to starcie z Czechami będzie dla Anglików momentem walki o awans z pierwszego miejsca w grupie. Obie ekipy mają po jednym zwycięstwie i remisie, jednak to nasi południowo-wschodni sąsiedzi strzelili więcej bramek, więc to oni jak na razie są na szczycie tabeli.

Czechy Anglia mecz na euro

Szczególnie straszyć Czesi mogą swoim napastnikiem. Na ten moment jest on na topie zestawienia zawodników walczących o tytuł najlepszych strzelców turnieju. Patrik Schick w meczu z Chorwacją pokazał, że jest prawdziwym wojownikiem, a Czesi na tym turnieju przeleją nie tylko mnóstwo potu, ale i krwi.

Czesi stanowią bardzo solidny kolektyw, a siła ich ataków, poza Schickiem, znajduje się po prawej stronie boiska. Zarówno Coufal, jak i Masopust stanowią wielki problem dla linii defensywnej reprezentacjom, którym przychodzi się z nimi mierzyć. Szczególnie pierwsza połowa spotkania z Chorwatami była pod tym względem bardzo ofensywna. Można było mieć wrażenie, że Coufal bywał częściej przy polu karnym (a nawet w jego obrębie) niż przy własnym.

Jednak stracona bramka w tym spotkaniu przyszła właśnie również z czeskiej prawej strony. Szybki skrzydłowy Ivan Perisić okazał się być ponad siły dla Coufala. Na jego usprawiedliwienie może być jednak fakt poślizgnięcia się w kluczowym momencie akcji. Niemniej, to jego błąd umożliwił strzelenie bramki rywalom. A Anglicy zdają się nie tylko na skrzydłach, ale i na wielu innych pozycjach posiadać zawodników znacznie lepszych, niż reprezentacja Chorwacji.

Lwy Albionu są podrażnione. Brak zwycięstwa w Bitwie o Brytanię nieco pomieszał im szyki. Miał być szybki pewny awans z grupy i dopięcie formalności w ostatniej kolejce tej fazy rozgrywek. Zamiast tego Anglicy podchodzą do tego meczu jako ekipa z drugiego miejsca. A przy bardzo niefortunnym obrocie spraw mogą skończyć nawet na miejscu trzecim.

Nikt w Anglii jednak takiego scenariusza nie bierze pod uwagę. Co więcej, kibice i zawodnicy jako policzek przyjmą nawet awans z drugiego miejsca. W spotkaniu z Czechami nie będzie oszczędzania zawodników. Wytoczone zostaną najcięższe działa. Problem w tym jednak taki, że jak na razie one nie strzelają. Główny kandydat przed Euro do złotego buta mistrzostw, Kane, jest skutecznie odcinany od gry przez rywali. A jego koledzy niezbyt potrafią poradzić sobie z dostarczaniem do swojego napastnika dobrych piłek.

Zdanie legalnych bukmacherów jest raczej zgodne. Na spotkanie Czechy Anglia wyniku meczy upatrują oni w zwycięstwie Lwów Albionu.

Czechy Anglia typy

Na mecz Czechy Anglia kursy bukmacherskie wyglądają kolejno: 7.10 Czechy, 3.20 remis i 1.70 Anglia. Wbrew pozorom jednak, w kontekście tego Euro nie są to kursy od siebie bardzo rozległe, a przelicznik na Anglików wcale nie mianuje ich murowanym faworytem.

Lubująca się w atakach lewą flanką reprezentacja Southgate’a może sprawić wiele problemów mającemu tendencje do wysokiego grania Coufalowi. A w tym spotkaniu radzić on będzie musiał sobie zapewne nie z jednym zawodnikiem, jak w spotkaniu z Chorwacją, a nawet i z trzema, jak lubią to robić Anglicy. Głównym zagrożeniem po tej stronie będzie Sterling, który zapoluje na swoją druga bramkę na tym turnieju. Zatem na spotkanie Czechy Anglia typem dość ryzykownym, ale wartym uwagi jest gol Raheema Sterlinga po kursie 3.75 na Betfan. Obu ekipom w teorii wystarczy remis, jednak Anglia zainteresowana jest tylko pierwszym miejscem, a Czesi pokazali chociażby zmianami w meczu ze Szkocją, że nawet prowadząc, nie myślą o murowaniu bramki. A to dać nam może otwarte spotkanie. Następnym na starcie Czechy Anglia typem jest powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 2.19. Tak ciekawe zdarzenia warto zagrać korzystając z bonusu powitalnego Betfana.

Czechy Anglia transmisja – gdzie obejrzeć?

Walkę o pierwsze miejsce w grupie D obejrzeć będzie można dzięki Telewizji Polskiej. Transmisja odbędzie się na kanale TVP1 oraz TVP Sport. Starcie pomiędzy Czechami, a Anglikami śledzić będzie można również za pośrednictwem internetu na stronie www.TVPSPORT.pl


Lwy Angielskie zmierzą się Czeskimi już 22.06 o godzinie 21:00.
Anglicy są na tym Euro wygodniccy. To spotkanie rozegrane zostanie na Wembley w Londynie.