13-letni Justus dostał od swojego taty wymarzoną piłkę. Niestety ze względów bezpieczeństwa chłopiec nie mógł wnieść futbolówki na pokład samolotu z Monachium do Dortmundu. Rozpłakał się, co zauważył inny z pasażerów tego lotu…

Tym pasażerem okazał się nie kto inny, jak Mats Hummels. Nie był co prawda w stanie sprawić, żeby nastolatek zabrał prezent, ale poprosił o jego adres. Kilkadziesiąt minut po lądowaniu w domu Justusa zjawił się właśnie Hummels i podarował mu nie jedną, a cztery piłki z autografami.

30-latek w ostatnim czasie często lata z Monachium do Dortmundu i z powrotem, gdyż w Bawarii została jego rodzina. Niemiec przez ostatnie lata występował w Bayernie, a niedawno zdecydował się wrócić do Borussii. Jak widać, przypadek sprawił, że przy okazji uszczęśliwił nie tylko swojego syna wizytą w domu, ale też obcego chłopca!

To oczywiście nie pierwszy taka historia, gdy piłkarz daje dużo radości młodym kibicom i nie chodzi tutaj tylko o świetną grę na boisku. Kilka lat temu 13-letni Nicolas miał za zadanie przeprowadzenie wywiadu dla gazetki szkolnej. Kibic Borussii Moenchengladbach bardzo chciał porozmawiać z piłkarzem tego klubu, Patrickiem Herrmannem i… udało mu się to. Zawodnik, słysząc o jego życzeniu, zdobył numer do chłopca, a następnie udzielił mu zapewne najbardziej nietypowego wywiadu w trakcie swojej kariery.

W akcjach charytatywnych udzielają się też polscy piłkarze, jak Jakub Błaszczykowski czy Piotr Zieliński. Ten pierwszy prowadzi fundację „Ludzki Gest”. Z kolei rodzina pomocnika Napoli od wielu lat pomaga dzieciom po przejściach. Dwa lata temu reprezentant Polski kupił dwa domy dziecka w okolicach rodzinnych Ząbkowic Śląskich. Kapitan polskiej kadry, Robert Lewandowski kilka lat temu przekazał 100 tysięcy złotych na leczenie małego Cypriana, a także wsparł schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie licznymi darami.

Kilka dni temu ekipa Zawód Typer odwiedziła dom dziecka w Kłobucku, ofiarując nowe stroje piłkarskie dla tamtejszej drużyny. Historia jest o tyle ciekawa i warta uwagi, że trenerem jest… MISTRZ ŚWIATA!