Oferty legalnych bukmacherów są bardzo rozbudowane. Dotyczy to nie tylko liczby dyscyplin sportowych, ale również rodzajów samych zakładów. Każdy legalny bukmacher proponuje coś ciekawego. Można więc z łatwością znaleźć interesującą ofertę. Coraz większą popularność zyskuje jednak custom bet. To zakład, który w znaczący sposób różni się od całej reszty. Z jego pomocą można grać o naprawdę wysokie stawki, co przekłada się na mocniejsze wrażenia podczas oglądania meczów.

Na czym polega custom bet?

custom bet co to

Już sama nazwa wskazuje założenia systemu. Custom bet oznacza bowiem zakład niestandardowy. W praktyce bukmacher udostępnia graczowi możliwość skonstruowania własnego zakładu. Nie musi on nawet nawiązywać do oferty firmy. Wystarczy zaprezentować bukmacherowi własny zakład, a jego analitycy zajmą się oceną prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzeń opisanych przez klienta. Na tej właśnie podstawie wycenia się kurs.

Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia? Właściwie nie. Zakład na zamówienie może jednak zostać odrzucony przez bukmachera. Do popularnych powodów nieprzyjęcia propozycji klientów zalicza się m.in. brak możliwości weryfikacji zdarzeń. Poza tym analitycy potrzebują czasu, aby sprawdzić własny zakład bukmacherski. Zgłoszenia wysyłane tuż przed samym meczem z dużą pewnością zostaną odrzucone z tak prozaicznego powodu, jakim jest zbliżający się termin rozgrywki. Im wcześniej wyśle się przygotowany zakład, tym większa szansa na jego przyjęcie.

Jak stworzyć własny zakład?

tworzenie custom bet

Sam system tworzenia spersonalizowanych zakładów różni się w zależności od bukmachera. Większość z nich udostępnia w tym celu specjalny formularz. Powinien on zawierać adres mailowy, na który przyjdzie odpowiedź dotycząca weryfikacji, a także szereg informacji dotyczących samego zakładu, a więc:

  • rodzaj wydarzenia (np. mecz piłki nożnej w przypadku zakładów sportowych lub wybory w zakresie polityki),
  • kategorię wydarzenia (dla przykładu może to być Ekstraklasa czy wybory samorządowe),
  • datę wydarzenia (w niektórych przypadkach nie musi być precyzyjna, dotyczy to wydarzeń, które mają dopiero nastąpić w bliżej nieokreślonym czasie, np. „przyspieszone wybory parlamentarne w 2020 roku”),
  • opis zakładu.

Opis wymaga podania jak największej liczby szczegółów. Własny zakład bukmacherski nie powinien bowiem pozostawiać wątpliwości interpretacyjnych. Dlatego liczy się precyzja, klarowność oraz zwięzłość. Poprawnie skonstruowany zakład na zamówienie może wyglądać tak:

  1. W 2021 roku w Polsce dojdzie to przyspieszonych wyborów samorządowych?
  2. Czy podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w dniu 20.08.2021 Paweł Wszołek otrzyma czerwoną kartkę?
  3. Czy do 2023 roku będzie miała miejsce premiera kolejnej filmowej odsłony serii Avengers?

Powyższe przykłady pokazują, że custom bet musi dotyczyć wydarzeń społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Bardziej „osobiste” zakłady z pewnością zostaną odrzucone już na wstępie.

Custom bet za granicą

Na świecie nie brakuje przykładów, które udowadniają, jak świetnym pomysłem jest custom bet. Wygrane opiewają bowiem nawet na kilkaset tysięcy złotych (w przeliczeniu)! Szczęśliwym zwycięzcą takiego zakładu był Peter Edwards, który w 2000 roku założył się o 50 funtów, że jego wnuk Harris Wilson zagra w narodowej reprezentacji piłkarskiej. 14 lat później odebrał aż 125 tys. funtów, gdy szesnastoletni wnuk zadebiutował w reprezentacji podczas meczu Walia – Belgia.

W 2014 roku Trevor Burlingham złożył podobny custom bet. Wygrana opiewała aż na 17 tys. funtów. Wnuk Burlinghama dostał się bowiem do reprezentacji przed ukończeniem 26. roku życia – a to było warunkiem wygranej zakładu. W ten oto sposób Anglik otrzymał znacznie więcej, niż postawione 500 funtów.

Custom bet w Polsce

polska custom bet

Niestety w Polsce zakłady własne nie cieszą się tak dużą popularnością, jak za granicą. Obecnie tylko dwóch bukmacherów ma je w swojej ofercie: eWinner (custombet ewinner) oraz bukmacher Betfan. Można jednak spodziewać się, że w przyszłości pojawią się w pozostałych firmach zajmujących się zakładami wzajemnymi.

Mamy nadzieję, że dokładnie wyjaśniliśmy, na czym polega custom bet. Zainteresowanych tego typu zakładami zapraszamy do przejrzenia oferty polskich oraz zagranicznych bukmacherów.

Odbieram Bonus eWinner

Na czym polega Custom Bet? Custom Bet polega na stworzeniu przez gracza własnego zakładu, który po pozytywnym rozpatrzeniu trafia do oferty. Jak zgłosić Custom Bet? Aby zgłosić Custom Bet, należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie bukmachera. W formularzu należy podać swój e-mail oraz informacje odnoszące się do zakładu.