Khabib Nurmagomedov pokonał w czwartej rundzie mistrzowskiego starcia Conora McGregora efektownym duszeniem. Niestety całą walkę przyćmiły wydarzenia, które miały miejsce po jej zakończeniu.

Wtedy bowiem nie wiedzieć czemu rosyjski zawodnik wyskoczył z klatki, po czym ruszył do ataku na sztab McGregora. W samej klatce też było „wesoło” – jeden z członków sztabu Khabiba, Zubaira Tukhugov zaatakował… irlandzkiego zawodnika.

Szef UFC, Dana White po walce nie wręczył pasa Khabibowi, gdyż przyznał, że mogłoby to wywołać jeszcze większą awanturę. Patrząc na zachowanie rosyjskiego zawodnika, to nie będą jedyne konsekwencje, które zostaną wobec niego wyciągnięte. Już teraz wiadomo, że jego wypłata została wstrzymana, a niemal na pewno czeka go bardzo długie zawieszenie i równie okazała kara finansowa.

https://twitter.com/MMA_Inciter/status/1048802266424037376

Mało? Jak donosi dziennikarz zajmujący się MMA, Nolan King na swoim Twitterze, policja z Las Vegas aresztowała jednego z członków sztabu Khabiba. Mowa tutaj o Rizvanie Magomedowie, a procedura zakucia go w kajdanki została nagrana przez jednego z widzów.

30-letni „The Eagle” pozostał więc niepokonany i legitymuje się kapitalnym rekordem 27-0. Niestety – oprócz świetnych umiejętności sportowych jak widać nie zawsze potrafi wytrzymać ciśnienie. Z kolei dla McGregora była to czwarta porażka w karierze i jego bilans to 21-4.

W innych ciekawych walkach, które odbyły się podczas UFC 229, Tony Ferguson pokonał Anthony’ego Pettisa, a Derrick Lewis wygrał przed czasem z Alexanderem Volkovem.