Sytuacja w grupie D jest bardzo ciekawa. Bitwa o Brytanię nie wyłoniła zwycięzcy, przez co Anglicy nie zapewnili sobie (jeszcze) pierwszego miejsca w grupie. Szkoci natomiast zyskali szacunek piłkarskiego świata za stawienie czoła znacznie silniejszemu rywalowi. Chorwacja natomiast zdaje się być bardzo spóźniona w tym turnieju, dobrze grając jedynie jedną połowę w dwóch rozegranych meczach.

Chorwacja Szkocja mecz na euro

Dobre wejście w drugą część spotkania i szybko strzelona bramka umożliwiła reprezentacji Chorwacji przejąć kontrolę nad spotkaniem z Czechami. W końcu widzieliśmy szybkie skrzydła rodem z bałkanów. Ivan Perisić pokazał, że jeśli z wiekiem traci na szybkości, to bardzo nieznacznie. Razem z Luką Modriciem stanowili o sile swojej drużyny w starciu z Czechami.

Jednakże wynik tego meczu, remis 1:1 wcale nie bez pokrycia ukazuje fakt, że Chorwaci wcale lepszą ekipą w tym spotkaniu nie byli. Wiele mankamentów doszukać się można było w ich grze w środku boiska. Kovacić zdawał się niezbyt należycie wywiązywać ze swoich obowiązków w kreacji akcji ofensywnych, jak i w obronie. Sprawiało to, że Modrić był niejako przeciążony na tych dwóch polach.

Nie zachwycił również Ante Rebić, który zmieniony został już w przerwie meczu. Napastnik Milanu wspomóc mógł swoją reprezentację strzelając bramkę w pierwszej części spotkania. Zmarnował on jednak niemal stuprocentową sytuację. A chcąc pokonać defensywę Szkocji, napastnicy Zlatko Dalicia będą musieli naprawdę wznieść się na wyżyny.

Bitwa o Brytanię była meczem niezwykłym, nawet pomimo braku w nim bramek. Co więcej, skazywani na porażkę podopieczni Steva Clarka postawili się faworyzowanym Anglikom i zagrali z nimi jak równy z równym. Nie było to typowe murowanie bramki z nadzieją na dotrwanie do ostatniego gwizdka. Wręcz przeciwnie, Szkoci mieli więcej sytuacji bramkowych niż Lwy Albionu! Cieniem na tym spotkaniu kładzie się niestety kontrowersyjna decyzja o braku rzutu karnego dla Anglii za faul na Sterlingu. Niemniej, w żaden sposób nie może umniejszać to znakomitego wyniku ugranego przez Szkotów.

Szczególnie dobrze zaprezentowali się McGinn oraz Gilmour, którzy swoją grą w środku pola nie pozwalali rozgościć się tam podopiecznym Southgate’a. Co więcej, gdyby Che Adams nie posiadał dziwnej skłonności do marnowania wybornych sytuacji na strzelenie bramki, bardzo możliwe, że Szkoci zgarnęliby w tym meczu pełną pulę. Legalni bukmacherzy nie są skłonni do wskazania silnego faworyta w tym meczu. W spotkaniu Chorwacja Szkocja wynik meczu, oceniając po kursach przechyla się na stronę Chorwacką.

Chorwacja Szkocja typy

Na spotkanie Chorwacja Szkocja kursy bukmacherskie prezentują się następująco: 2.25 Chorwacja, 3.50 remis, 3.0 Szkocja. Jak widać, ciężko doszukiwać się w tym meczu jednogłośnego faworyta.

Wielką przewagą zawodników Clarka okazać się może Szkocka publiczność, która tak samo jak piłkarze, pokazała na co ją stać podczas meczu z Anglią. Jednak dla wielu wizja odpadnięcia wicemistrza świata już w fazie grupowej Mistrzostw Europ zdaje się scenariuszem nie do pomyślenia. Obie ekipy w tym spotkaniu nie odpuszczą. Chorwacji nie przystoi, a Szkotom rośnie apetyt w miarę jedzenia. Biorąc pod uwagę dość późne wchodzenie w mecz Chorwatów i dużą stawkę tego spotkania, na mecz Chorwacja Szkocja typem któremu warto się przyjrzeć jest: pierwszy gol 28+ po kursie 1.95 na Fortunie. Równie ciekawym na spotkanie Chorwacja Szkocja typem jest: połowa z większą liczbą bramek – druga, po kursie 1.96. Oba te zdarzenia można zagrać korzystając z bonusu powitalnego Fortuny.

Chorwacja Szkocja transmisja – gdzie obejrzeć?

Decydujące starcie o wyjście z grupy D rozgrywane w Glasgow obejrzeć będzie można na kanale TVP2. Transmisja prowadzona będzie również na TVP Sport. Dla fanów internetowego oglądania mecz śledzić będzie można za pośrednictwem strony www.TVPSPORT.pl.

Kiedy rozpocznie się spotkanie Chorwacja – Szkocja? Reprezentacje Zlatko Dalicia i Steva Clarka zmierzą się ze sobą we wtorkowy wieczór 22.06 o godzinie 21:00. Gdzie znaleźć inne typy na mecz Chorwacji ze Szkocją? Wiele typów na to i inne wydarzenia sportowe można znaleźć na stronie https://zawodtyper.pl/typy-dnia/ .
.