Jeszcze kilka lat temu, zapowiadając na wielkim turnieju spotkanie reprezentacji Chorwacji i Czech, nie dawalibyśmy naszym południowym sąsiadom szans w starciu z naszpikowanymi gwiazdami europejskiego futbolu Chorwatami. Rzeczywistość jednych i drugich w trakcie trwającego Euro 2020 wygląda jednak zgoła inaczej. Podopieczni Zlatko Dalicia są obecnie w trakcie pewnego rodzaju zmiany pokoleniowej, natomiast Czesi pod wodzą Jaroslawa Silhavy’ego rozwijają skrzydła. Ponadto po zwycięstwie w pierwszym meczu grupowym ze Szkocją 2:0 są w dobrej pozycji do możliwego awansu do fazy grupowej, zatem starcie obu ekip zapowiada się bardzo ciekawie. 

Chorwacja Czechy Mecz na Euro

W spotkaniu z Anglikami, Chorwaci mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Umiejętne zagęszczanie pola przez Lwy Albionu i twarda gra w defensywie były wówczas dla rywali przeszkodą nie do przejścia. Czesi wygrali co prawda swój pierwszy mecz grupowy, jednak w trakcie meczu ze Szkocją zostawiali rywalom zdecydowanie więcej przestrzeni aniżeli Anglicy. Obrońcy reprezentacji Czech zwłaszcza przy okazji kontrataków gubili niekiedy krycie i nie przekazywali go na tyle umiejętnie, by ograniczyć Szkotom jakąkolwiek możliwość dostania się pod bramkę. 

Bezapelacyjnie bohaterem pojedynku ze Szkocją był Patrik Schick, grający na co dzień w Bayerze Leverkusen – zdobywca 2 bramek. Czeski napastnik znajdujący się w bardzo dobrej formie potrafi strzelać bramki zarówno wykańczając umiejętnie wykreowane przez kolegów sytuacje, jak również po indywidualnych akcjach. To na niego największą uwagę powinni zwrócić Chorwaci, broniąc dostępu do własnej bramki.

Po porażce w meczu z Anglią, Chorwaci myśląc o wyjściu z grupy nie mogą pozwolić sobie na kolejną stratę punktów w meczu z podopiecznymi Jaroslawa Silhavy’ego. Z tego powodu spodziewamy się ujrzeć Ognistych grających wysokim pressingiem i starających się szybko zdobyć pierwszą bramkę w meczu. Euro prawdopodobnie będzie ostatnim wielkim turniejem Luki Modricia w reprezentacji, co również powinno wpłynąć na jego postawę boiskową i motywację. Dużo więcej spodziewamy się także po skrzydłowych reprezentacji Chorwacji, którzy w meczu z Anglikami zbyt rzadko podejmowali się pojedynków 1 vs 1 z obrońcami rywali.  

Chorwacja w ostatnim czasie ma wielki problem z wygrywaniem meczów, nawet z dużo niżej notowanymi od siebie rywalami. W ostatnich 10 spotkaniach wygrali zaledwie 2 razy – z Maltą i Cyprem. Statystyka ta wygląda bardzo słabo, porównując ją zwłaszcza z formą Czechów, którzy wygrali 5 z ostatnich 10 spotkań. Kiedy jednak nadarzy się lepsza okazja na przełamanie, jak nie w prestiżowym turnieju, który rozpoczęło się od porażki?

Chorwacja Czechy Typy

Po Chorwatach spodziewamy się dużo więcej i czujemy, że zespół Zlatko Dalicia nie opuścił jeszcze broni. Brak kompletu punktów w meczu z Czechami piekielnie utrudniłby Modriciowi i spółce awans do fazy pucharowej. Liczymy, że Chorwacja zagra dużo bardziej ofensywnie i odważniej, aniżeli w meczu z Anglią, stąd nasz typ Chorwacja powyżej 1.5 goli/Tak z kursem 2.32 na Betfan. Bukmacher oferuje bardzo atrakcyjny bonus powitalny Betfan, z którym macie możliwość postawienia tzw. zakładu bezpiecznego. 

Z uwagi na słabą formę Chorwatów, kurs na ich zwycięstwo na Betfan wynosi aż 2.24, co już jest bardzo kuszącą propozycją. Typy na remis i zwycięstwo Czechów to odpowiednio 3.25 i 3.35. Przeczuwamy przebudzenie podopiecznych Zlatko Dalicia, którzy zwyczajnie mają bogatszy skład i indywidualnie lepszych graczy, co może przesądzić o ich zwycięstwie. Podobnie uważają legalni bukmacherzy w naszym kraju, którzy oferują dość podobny kurs na zwycięstwo Chorwacji.

Chorwacja Czechy Gdzie obejrzeć?

Transmisja spotkania między reprezentacją Chorwacji i Czech rozpocznie się 18.06.2021 o godzinie 18:00 na antenie TVP2. Internetowa transmisja dostępna będzie natomiast na stronie sport.tvp.pl.