Sytuacja reprezentacji Chile przed ostatnim meczem eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze jest bardzo trudna. La Roja znajduje się na siódmej pozycji i żeby awansować musi obowiązkowo wygrać najbliższy mecz z Urugwajem i liczyć na szczęśliwe dla niej rozstrzygnięcia pojedynków Kolumbii z Wenezuelą i Peru z Paragwajem. Legalni bukmacherzy szanse na awans dają im nikłe. Chilijczycy przyzwyczaili nas już jednak do tego, że są narodem walecznym i zadziornym, więc nic nie jest jeszcze wykluczone. 

Urugwaj na fali wznoszącej

O fatalnej końcówce roku piłkarze Urugwaju już dawno zapomnieli i obecnie z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Ogromna w tym zasługa Diego Alonso, który objął w listopadzie stery reprezentacji i od razu odmienił jej grę i przede wszystkim wyniki. Po tym, jak Urusi przegrali cztery kolejne mecze z rzędu pożegnano Oscara Tabareza, który pełnił rolę trenera reprezentacji przez ponad 15 lat. Zmiana była potrzebna i jak pokazują rezultaty trafiona. Drugim czynnikiem, który zadecydował o poprawie gry drużyny jest obecność w kadrze Ronalda Araujo. Jeszcze w zeszłym roku nie był on stałym bywalcem podstawowej jedenastki. Odkąd defensor FC Barcelony zaczął regularnie grywać także w kadrze, zauważalnie wzrósł poziom defensywy. W ostatnich trzech spotkaniach, które Araujo rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, drużyna straciła tylko jedną bramkę.

Chile przechodzi obecnie zmianę pokoleniową. Piłkarze pokroju Arturo Vidala, Gary’ego Medela, Mauruicio Isli, czy Claudio Bravo nie są w stanie już dalej rywalizować w kadrze na najwyższym poziomie i stopniowo będą ogłaszali zakończenie karier reprezentacyjnych. Po tym, jak Złote pokolenie Chile skompromitowało się w ostatnim mecz z Brazylią, jasne stało się, że potrzeba zmian. W tej chwili awans na mundial jest bardzo daleko, a La Roja musi trzymać kciuki za korzystne rozstrzygnięcia pozostałych meczów, żeby pojechać na mundial. Piąta pozycja, o którą aktualnie toczy się walka, bezpośredniego awansu nie zapewni. Pozwoli zagrać jednak w barażu interkontynentalnym. 

Na mecz z Urugwajem trener Martin Lasarte prawdopodobnie wystawi swoich najbardziej doświadczonych żołnierzy. Według przewidywanych składów najmłodsi zawodnicy w reprezentacji Chile to 28-latkowie. Średnia wieku podstawowej jedenastki wynosi natomiast aż 31 lat. Tak doświadczonym piłkarzom trudno rywalizować przez pełne 90 minut jak równy z równym przeciwko młodym i szybkim zawodnikom. 

Chile – Urugwaj Kursy bukmacherskie

Faworytem tego starcia są gospodarze. Wynika to z faktu, że grają na własnym stadionie, oraz tego, że Urugwaj ma awans już zapewniony. Podopieczni Diego Alonso nie muszą się zatem zbytnio wysilać, bo mecz ma dla nich wymiar czysto sparingowy. Kursy na Chile wynoszą ok. 2.20. Typ na remis oscyluje w granicach 3.40. Stawiając na Urugwaj, możemy spodziewać się kursów rzędu 3.30-3.55

Chile – Urugwaj Typy bukmacherskie

Mimo typów bukmacherów ja spodziewam się, że to Urugwaj w tym meczu będzie przeważał. No chyba, że trener zdecyduje się na wystawienie mocno rezerwowego składu, co jest prawdopodobne. Spodziewam się meczu walki i większego aniżeli do tej pory zaangażowania graczy ofensywnych Chile. Nie wyobrażam sobie, by nie mieli oni zdobyć chociaż jednej bramki w tak ważnym dla nich meczu. Typuję: Obie drużyny strzelą gola z kursem 1.79 na Betfan. Bukmacher ma w ofercie atrakcyjny bonus powitalny. Otrzymacie do niego dostęp z naszym kodem promocyjnym Betfan.

Urugwaj gra pod wodzą Diego Alonso jak natchniony. Urusi wreszcie strzelają bramki, grają ładne dla oka i skutecznie bronią. Nie sądzę, żeby mieli się podłożyć gospodarzom i odpuścić to spotkanie. Byłoby to sprzeczne z ich mentalnością. Z tego względu mój drugi typ: Podwójna szansa + Liczba bramek w meczu – X/Urugwaj i Poniżej 4.5 bramki w meczu z kursem 1.81. 

Chile – Urugwaj Gdzie Oglądać?

Transmisja meczu  “na żywo” dostępna będzie jedynie na stronie bukmachera STS. Początek spotkania 30 marca o 1:30 czasu polskiego. 

[blok_bonus]

Zwiń
1. Gdzie odbędzie się mecz? Na Estadio San Carlos de Apoquindo w Santiago de Chile. 2. Kto będzie sędzią meczu? Mecz poprowadzi argentyński arbiter Patricio Loustau.