Rzadko kiedy zdarza się, żeby Polak miał informacje na temat ruchów transferowych czy trenerskich zmian w największych europejskich klubach. Wygląda jednak na to, że Artur Wichniarek dzięki wspólnym znajomym poznał właśnie nazwisko nowego trenera Realu Madryt.

Jak napisał bowiem na swoim twitterowym profilu były napastnik reprezentacji Polski, jego przyjaciel, Robert Kralj przebywa aktualnie na wakacjach w Egipcie z byłym szkoleniowcem Juventusu czy Chelsea, Antonio Conte i to właśnie Włoch na „98% zostanie trenerem Realu Madryt”.

https://twitter.com/wichniarek18/status/1055838691153846273

Dlaczego akurat 98% – nie mamy pojęcia, ale doniesienia Wichniarka potwierdziłyby informacje podawane w ostatnich tygodniach przez dziennikarzy. Według medialnych plotek Conte od samego początku kryzysu Realu Madryt był bowiem faworytem do zastąpienia Julena Lopeteguiego na stanowisku szkoleniowca Królewskich.

Ekipa z Madrytu w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań i zawodzi zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w Lidze Mistrzów, gdzie przegrała z CSKA Moskwa. W ostatniej serii gier Champions League hiszpańska drużyna co prawda zgarnęła trzy punkty, ale nie przyszło im to tak łatwo, jak powinno – Real pokonał bowiem u siebie zaledwie 2:1 czeską Viktorię Pilzno.

Antonio Conte w ostatnich latach prowadził Chelsea, z którą najpierw wygrał mistrzostwo Anglii, ale potem ekipie The Blues nie szło najlepiej i postanowiono zakończyć z nim współpracę. Wcześniej był selekcjonerem reprezentacji Włoch i trenerem Juventusu. Włoch ma za sobą także bogatą karierę piłkarską – jako zawodnik przez lata grał w zespole Starej Damy, a także 20 razy zagrał w kadrze narodowej.