CZYM JEST PAYMENTICON?

W dzisiejszych czasach ludzie poszukują nowych, szybkich i przede wszystkim bezpiecznych metod płatności. Konkurencja w tej branży jest bardzo duża, a dzieje się to za sprawą rozwoju internetowych transakcji. Paymenticon to stosunkowo nowy internetowy portfel, który działa od 2017 roku. Firma zarejestrowana jest na Malcie, gdzie działa zgodnie z ich prawem. Paymenticon ma pełną zgodę organizacji Malta Financial Services Authority na obrót pieniędzmi w całej Europie. Czym jest paymenticon dla swoich użytkowników? Dzięki temu portfelowi możemy płacić za różne rzeczy i usługi, jeśli taka metoda płatności jest dostępna.

Paymenticon posiada również własne bankomaty wielofunkcyjne DTM, w których wpłacimy i wypłacimy pieniądze bez konieczności posiadania metalowej karty. Jest to spore udogodnienie dla ludzi, którzy nadal operują gotówką lub nie mają konta bankowego. W dalszej części artykułu dowiecie się więcej, co to jest paymenticon i jakie są plusy i minusy używania paymenticon jako metody płatności np. u bukmacherów.

JAK DZIAŁA PAYMENTICON?

DZIAŁANIE PAYMENTICON

Na rynku dostępnych mamy kilka popularnych e-portfeli, w tym Paypal, Skrill, ecoPayz lub Neteller. Każda z tych metod płatności jest specyficzna i działa inaczej. Jak działa paymenticon? Ta forma płatności działa jak typowy portfel elektroniczny, a wszystkie dostępne funkcje są możliwe po zarejestrowaniu konta. Rejestracji dokonujemy bezpośrednio w lokalu paymenticon lub na stronie internetowe. W formularzu rejestracyjnym drogą online podajemy nasze dane osobowe i skan dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Do założenia konta potrzebne będzie podanie adresu e-mail i hasła składającego się z co najmniej 8 znaków. Hasło będzie nam służyć do logowania się na nasze konto. Po wypełnieniu wszystkich danych dostaniemy na naszą elektroniczną pocztę link aktywacyjny. Paymenticon oferuje swoim klientom cztery różne rodzaje kont:

 1. niezarejestrowane – posiada możliwość dokonywania transakcji na maksymalną kwotę 500 EUR w ciągu roku.
 2. limitowane – kwota wypłat nie może przekroczyć 1000 EUR w ciągu roku.
 3. standardowe – wykonywanie transakcji do 2500 EUR rocznie. W celu uzyskania statusu konta standardowego musimy przesłać skan dowodu.
 4. rozszerzone – transakcje z limitem 5000 EUR dziennie. Ten rodzaj konta dostępny jest po pełnej weryfikacji.

MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z PAYMENTICON

 • Bramka płatności.
 • Przelewy na konta bankowe i inne portfele elektroniczne.
 • Rachunek jako e-portfel. Możliwość doładowania poprzez przelew bankowy, kartę kredytową i inne e-portfele.
 • Obstawianie kuponów przez paymenticon.
 • Wpłaty i wypłaty u bukmacherów z paymenticon.
 • Trzymanie pieniędzy w czterech walutach: EUR, PLN, GBP i ROL.
 • Możliwość zamówienia karty do konta.

BEZPIECZEŃSTWO DZIAŁANIA PAYMENTICON

PAYMENTICON BEZPIECZEŃSTWO

Wiemy już, jak działa paymenticon, jednak pozostaje najważniejsze dla wielu użytkowników pytanie, czym jest bezpieczeństwo paymenticon? Bezpieczeństwo wszystkich transakcji zapewnia licencja maltańska, która w zgodzie z przepisami obowiązującymi w Europie prowadzi działalność związaną z prowadzeniem cyfrowego portfela. Portfel jest także coraz częściej wykorzystywany u bukmacherów z paymenticon. Firma wprowadziła u siebie wszystkie ważne procedury zabezpieczające.

Portfele są zabezpieczone kodem PIN, który wybieramy podczas rejestracji na stronie internetowej. Podczas korzystania z paymenticon nie podajemy żadnych ważnych danych. Pamiętajmy, aby nie podawać kodu pin żadnym osobom, a na komputerze korzystać z przeglądarki w formie incognito. Nie zapomnijmy również o programie antywirusowym, który dodatkowo ochroni nas przed atakami hakerów.

PAYMENTICON – KARTA PREPAID

Co to jest paymenticon karta prepaid? Posiadanie portfela elektronicznego w tej firmie może skutecznie usprawnić zarządzanie naszymi pieniędzmi, a nawet zastąpić konieczność posiadania konta w banku. Paymenticon jest tym, czym powinien charakteryzować się dobry i przyjazny dla użytkowników e-portfel. Każde założone nowe konto posiada osobny numer IBAN, który jest niezbędny do dokonywania przelewów na konta bankowe i między portfelami. Karta prepaid, która możemy dostać podczas zakładania konta w terminalu lub lokalu posiada kod QR i kod osobisty oraz chip, który pozwala na szybsze korzystanie z konta. Karta przypomina znane nam plastiki Visa i Mastercard. Przy pomocy karty możemy się również logować do serwisu i zasilać konto stacjonarnie gotówką.

PAYMENTICON WPŁATY

WPŁATY NA PAYMENTICON

W celu korzystania z metody paymenticon musimy posiadać na koncie jakiekolwiek środki pieniężne. Portfel elektroniczny paymenticon posiada opcje wpłaty takie jak:

 • Doładowanie konta w specjalnych bankomatach DTM.
 • Przelew systemem Przelewy24, który trwa natychmiast i nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat.
 • Tradycyjny przelew bankowy z każdego banku w naszym kraju. Zazwyczaj pieniądze trafiają do nas po dwóch dniach roboczych.
 • System trustly (księgowanie natychmiast).
 • System Tpay (wpłata od razu na nasze konto).
 • System płatności eCard (natychmiastowa wpłata na paymenticon).

Wpłat możemy dokonywać również u bukmacherów z dostępem do paymenticon.

PAYMENTICON WYPŁATY

 • Wypłata z paymenticon na konto bankowe.
 • Wypłata w specjalnych terminalach rozmieszczonych na terenie Polski. Na ten moment firma posiada terminale, w których dokonamy wypłaty z paymenticon w takich miastach jak:

– Warszawa (4 bankomaty)

– Białobrzegi

– Konstancin-Jeziorna

– Mszana Dolna

– Tomaszów Mazowiecki

– Wolbórz

– Wrocław

– Żyrardów

Wszystkie dostępne miejsca i adresy są umieszczone w zakładce „Gdzie nas znajdziesz” w dolnej części głównej strony internetowej www.paymenticon.com/pl.

OPŁATY ZA USŁUGI PAYMENTICON

OPŁATY PAYMENTICON

1) Założenie konta – zupełnie za darmo

2) Wpłata środków – darmowe

3) Dokonywanie płatności (doładowanie konta, doładowanie telefonu, korzystanie z zakładów bukmacherskich z paymenticon) – darmowe

4) Przelewy pomiędzy portfelami – darmowe

5) Przelew na krajowy rachunek – darmowe

6) Wypłata gotówki w terminalach – pierwsza za darmo, a następne 1% od każdej transakcji

7) Brak aktywności na koncie – 5 EUR na miesiąc. Pieniądze są pobierane z naszego konta co miesiąc aż do momentu, gdy nasz stan wyniesie 0. Dotyczy to kont, które nie wykazywały aktywności przez 12 miesięcy.

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE PAYMENTICON

Bukmacherzy umożliwiająca korzystanie ze swoich usług głównie przez Internet, dlatego ważną rolę odgrywają portfele elektroniczne, dzięki którym szybko i bezpiecznie wpłacimy nasze środki i zaczniemy zabawę w obstawianie wydarzeń sportowych. W Polsce jedynymi bukmacherami wspierającymi paymenticon są Lvbet i Noblebet. Te dwie firmy posiadają również specjalne terminale, które dostępne są w naziemnych punktach.

Na ten moment pomimo wielu zalet portmonetki paymenticon nie zobaczymy tej opcji w innych zakładach bukmacherskich. Mamy nadzieję, że ta sytuacja zmieni się w przyszłości, ponieważ bukmacher lvbet korzystający z paymenticon cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

BUKMACHER PAYMENTICON – WPŁATA ŚRODKÓW

WPŁATY PAYMENTICON

Jak dokonywać wpłaty za pomocą paymenticon u bukmachera? Proces ten przebiega bardzo łatwo i jest intuicyjny, dlatego większość graczy, którzy mieli styczność z zakładami bukmacherskimi, na pewno sobie poradzą. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, jak działa wpłata paymenticon u bukmachera lvbet:

 1. Jeżeli nie posiadamy jeszcze konta w lvbet, to wchodzimy na stronę główną i klikamy znajdującą się po prawej stronie zakładkę „Zarejestruj się”.
 2. Szybka rejestracja trwa kilka minut, ponieważ wpisujemy tylko swoje podstawowe dane takie jak: imię, nazwisko, pesel i narodowość, adres e-mail i hasło, które będzie nam potrzebne za każdym razem podczas logowania na nasze konto bukmacherskie.
 3. Dokańczamy rejestrację, wchodząc na link aktywacyjny wysłany drogą mailową.
 4. Przechodzimy do okna płatności, które powinno pojawić się od razu po wejściu w link aktywacyjny. Inną opcją jest zalogowanie się na nasze konto i kliknięcie „Płatności”.
 5. Spośród listy dostępnych płatności wybieramy „paymenticon” i klikamy po prawej stronie napis „Wpłata”.
 6. Przed przekierowaniem do logowania się na stronie paymenticon zostaniemy poproszeni przez bukmachera lvbet w krótkiej ankiecie o zaznaczenie odpowiedzi na pytanie „Z jakiego źródła pochodzą wpłacane środki?”
 7. Wybieramy jedną z dostępnych opcji np. Umowa o pracę i klikamy zapisz.
 8. Ostatnim krokiem przed wpłatą i późniejszą możliwością wykorzystania paymenticon do obstawienia kuponu jest wpisanie sumy naszego depozytu. Kwota minimalna to 10 zł, a maksymalna 10 000 pln.
 9. Po wpisaniu kwoty zostajemy przekierowani na stronę logowania do e-portfela, w którym potwierdzamy transakcję. Środki na nasze konto lvbet trafią natychmiast.

KOSZTY WPŁATY PIENIĘDZY U BUKMACHERA ZA POMOCĄ PAYMENTICON

Wpłacając nasze pieniądze u bukmachera za pomocą tej metody płatności, nie poniesiemy żadnych dodatkowych, ukrytych opłat. Usługa jest w pełni darmowa pozbawiona prowizji.

PLUSY I MINUSY PAYMENTICON

Wszystkie portfele elektroniczne mają swoje wady i zalety. Jakie są plusy i minusy paymenticon?

Plusy:

 • Darmowe założenie konta.
 • Brak opłat, gdy chcemy wypłacić nasze środki do innych portfeli lub kont bankowych.
 • Wpłaty bez pełnej rejestracji.
 • Bezpieczeństwo transakcji.
 • Dodatkowe bankomaty DTM na terenie większych miast.
 • Możliwość korzystania z czterech walut.
 • Niski limit depozytu u bukmacherów lvbet i noblebet wynoszący 10 zł.
 • Możliwość tworzenia kuponu dzięki metodzie paymenticon.

Minusy:

 • Mała liczba punktów stacjonarnych.
 • Tylko dwóch bukmacherów w Polsce oferuje tę metodę płatności.

BUKMACHER Z PAYMENTICON OPINIE

Lvbet i noblebet to zaufane firmy bukmacherskie, które cały czas się rozwijają i wprowadzają do swojej oferty nowości, które mają przyciągać nowych użytkowników. Według opinii graczy bukmacher z paymenticon to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o unowocześnienie metod płatności na rynku bukmacherskim w naszym kraju. Klienci cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo i szybkość zawieranych transakcji oraz brak dużych opłat, które często występują u konkurencyjnych firm związanych z płatnościami online.

Negatywne opinie o bukmacherze z paymenticon, które można przeczytać na licznych forach, tyczą się głównie małej ilości terminali w większych miastach. Dzięki wprowadzeniu tej metody na rynek bukmacherski coraz więcej ludzi dowiaduje się, co to jest paymenticon.