Uczestnictwo w meczu otwarcia wielkich turniejów zawsze narzuca na zawodników dodatkową presję i podgrzewa atmosferę rywalizacji. Z drugiej strony jest to pewien prestiż i zaszczyt, którego na rozpoczęcie turnieju Copa America 2021 dostąpią reprezentacje Brazylii i Wenezueli. Ponadto Canarinhos do rywalizacji przystępują w roli gospodarza turnieju, tak więc odpowiedzialność, która spoczywa na barkach Neymara i spółki jest jeszcze większa. Gwiazda PSG po tym sezonie zdecydowanie ma kibicom coś do udowodnienia, jednak czy podoła presji i poprowadzi kadrę do sukcesów?

Brazylia – Wenezuela Mecz Na Copa America

Tegorocznemu Copa America towarzyszą problemy organizacyjne i protesty piłkarzy, które oczywiście związane są z kiepską wciąż sytuacją epidemiczną w Brazylii. Gospodarz Mistrzostw zmieniał się już dwukrotnie (początkowo miała to być Kolumbia, a później Argentyna), a piłkarze reprezentacji z federacji CONMEBOL są niechętni gry w turnieju w kraju, w którym liczba zakażeń koronawirusem wciąż jest wysoka. Z wymienionych wyżej względów ciężko przewidzieć dyspozycję obu reprezentacji.

Brazylijczycy są prawdziwą zmorą Wenezueli – ostatni raz przegrali z nią w 2008r. Canarinhos ponadto znajdują się w doskonałej dyspozycji, czego dowodem jest komplet zwycięstw w 5 ostatnich spotkaniach. Ciężko w tym przypadku porównywać nawet formy obu zespołów, ponieważ Wenezuela od początku 2020 r. wygrała zaledwie jedno spotkanie, a w 5 meczach strzeliła 3 gole, tracąc ich aż 9.

 

Brazylijczycy będą musieli radzić sobie bez Casemiro, który odmówił udziału w turnieju. Jest to ogromna strata dla zespołu prowadzonego przez Tite – defensywny pomocnik Realu Madryt jest ostoją drugiej linii reprezentacji i ciężko będzie wypełnić po nim lukę. Problemem jest również gorsza dyspozycja środkowych napastników. Zarówno Firmino, jak i Gabriel Jesus nie są obecnie gwarancją bramek i pewnego wykończenia akcji bramkowych. Rola ta spoczywa obecnie w głównej mierze na skrzydłowych – Neymara wspiera skutecznie ruchliwy i szybki Richarlison. Mimo to, według legalnych bukmacherów w Polsce, wyraźnym faworytem w meczu jest Brazylia, na którą kurs na eWinner wynosi jedynie 1.16. Za złotówkę postawioną na remis wygramy 6.66 zł, natomiast stawiając na wygraną Wenezueli aż 17,82 zł.

Wenezuelczycy swoją grę opierają głównie na szybkich atakach i stałych fragmentach gry, tak jak miało to miejsce w przypadku bramki strzelonej w przegranym ostatecznie 1:3 meczu z Boliwią. Za jakość gry z przodu odpowiada głównie Salomon Rondon – największa gwiazda obecnej reprezentacji La Vinotinto. Bez byłego piłkarza Newcastle United na boisku ofensywa Wenezueli wygląda zwyczajnie miernie.

Brazylia – Wenezuela – Typy

Brazylijczycy są na tyle wyraźnym zdaniem bukmacherów faworytem, że kurs na ich wygraną jest mało atrakcyjny i niewart gry. Biorąc pod uwagę słabe zdobycze bramkowe Wenezueli i dobrą postawę brazylijskiej defensywy, warto rozważyć grę zakładu łączonego na wynik meczu+obie drużyny strzelą gola.

Wynik meczu i obie drużyny strzelą gola – Brazylia/Nie 1.55 eWinner

Canarinhos seryjnie wygrywają, jednak w ostatnich 5 spotkaniach, jedynie w jednym meczu padło więcej niż 2 bramki. W przypadku Wenezueli w takim samym stosunku spotkań miało to miejsce dwukrotnie, zatem nieco ryzykownie, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że w mecz zakończy się skromnym zwycięstwem podopiecznych Tite. Zakład łączony na wynik meczu i liczbę bramek ma dość wysokie kursy, a korzystając dodatkowo z bonusu powitalnego eWinner możemy bezpiecznie zagrać zakład, za który nawet w przypadku porażki uzyskamy zwrot środków na konto.

Wynik meczu i poniżej/powyżej 2.5 goli – Brazylia i poniżej 2.5 goli 2.88 eWinner

Brazylia Wenezuela Copa America Gdzie Obejrzeć?

Prawa transmisyjne do meczów Copa America nabyła telewizja polska, a spotkanie Brazylii z Wenezuelą 13.06.2021 o godz. 23:00 będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl. Niektóre strony internetowe błędnie podają, że 13.06.2021 o godzinie 23:00 na antenie TVP Sport transmitowane będzie spotkanie Argentyny z Chile, jednak są to informacje nieaktualne, gdyż finalnie rolę gospodarza turnieju przejęła Brazylia i to ona zagra w meczu otwarcia.