Publiczność zgromadzona 6 lipca na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro z niecierpliwością oczekiwać będzie pierwszego gwizdka arbitra, który rozpocznie zmagania w półfinale Copa America między Brazylią a Peru. W teorii rywal wydaje się być dużo łatwiejszą przeszkodą, aniżeli Chile w ćwierćfinale, jednak Inkowie udowodnili już w trakcie turnieju, że są groźni i potrafią strzelać bramki. W pierwszej kolejce ulegli oni co prawda Canarinhos aż 0:4, jednak w trakcie turnieju podopieczni Ricardo Garecy widocznie dojrzeli i poprawili swoją grę, o czym świadczy też to, jak daleko zaszli. Czy w półfinale Copa America 2021 uda im się zrewanżować Brazylijczykom i wywalczyć awans do wielkiego finału?

Brazylia Peru Mecz na Copa America

W ćwierćfinałowym spotkaniu z reprezentacją Chile, Brazylijczycy do ostatnich minut musieli drżeć o wynik. Spowodowane to było dobrą postawą La Roja oraz grą przez większą część drugiej połowy w osłabieniu. Canarinhos zawdzięczają to Gabrielowi Jesusowi, który w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Eugenio Menę, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę, wykluczającą go z udziału w półfinałowym starciu. Napastnik w trakcie turnieju nie prezentował się jednak zbyt dobrze, więc jego brak raczej nie osłabi zbytnio Brazylijczyków, a jedynie zmniejszy możliwość rotacji. Swoje akcje ofensywne Canarinhos opierają na postaci Neymara, przez którego przechodzą niemal wszystkie piłki zagrywane do przodu. Gwiazda PSG jest prawdziwym liderem, a według statystyków, drugim najlepszym piłkarzem turnieju, za Lionelem Messim.

Peruwiańczycy chcąc zachować jakiekolwiek szanse na awans muszą przede wszystkim zneutralizować na boisku Neymara, który jest niezwykle ruchliwy i dynamiczny w swojej grze. Bez niego, ofensywa Brazylijczyków będzie pozbawiona kreatywności i pazura. Roberto Firmino jest aktualnie bez formy, a Richarlison nie zapewnia zbliżonej nawet do Neymara piłkarskiej jakości. 

Brazylijczycy w trakcie tegorocznego Copa America odznaczają się bardzo dobrą grą defensywną, która jest kluczowa w kontekście osiąganych przez nich rezultatów. Do tej pory stracili oni zaledwie 2 bramki, podczas gdy Peru straciło ich aż 10. Bez pewnej gry defensorów i dokładnego krycia rywali przy stałych fragmentach gry, Inkowie nie będą mieli zbyt wielkich szans na korzystny rezultat. Z ograniczeń zespołu Ricardo Garecy zdają sobie sprawę również legalni bukmacherzy, którzy oferują kurs na zwycięstwo Peru w granicach 15.0, przy zaledwie 1.25 na wygraną Brazylii. Remis u bukmachera STS wyceniany jest na 5.50.

Sporym osłabieniem Peruwiańczyków jest brak zawieszonego za czerwoną kartkę Andre Carrilo. Napastnik Al-Hilal strzelił w trakcie turnieju już 2 bramki i był jednym z jaśniejszych punktów reprezentacji. Podczas jego nieobecności, ciężar gry ofensywnej spoczywał będzie na barkach Gianluci Lapaduli, który również zdobył już 2 gole i znajduje się w dobrej dyspozycji. Szczelna defensywa Canarinhos nie pozostawi raczej zbyt wiele miejsca napastnikom Peru, którzy chcąc cokolwiek ugrać będą musieli z zimną precyzją wykorzystać każdą sytuację bramkową, jaka się nadarzy.

Brazylia Peru Typy

Biorąc pod uwagę fantastyczną dyspozycję Neymara, typujemy, że uda mu się w spotkaniu ze słabym defensywnie Peru zdobyć bramkę. Napastnik PSG strzelał w spotkaniach z Wenezuelą i Peru w trakcie fazy grupowej, a w trakcie pojedynku  Chile miał kilka dogodnych okazji strzeleckich, jednak nie udało mu się wykorzystać żadnej z nich. Kurs na to, że Neymar strzeli w półfinale bramkę wynosi u bukmachera STS 1.75. Grając ten zakład nie zapomnijcie skorzystać z bonusu powitalnego STS. 

Z kodem TYPERVIP skorzystacie z bonusu powitalnego STS!

Odbieram 29 PLN na start

 

W ćwierćfinałowym starciu z Paragwajem, Peru straciło aż 3 bramki, z czego 2 padły po rzutach rożnych. Krycie przy stałych fragmentach jest piętą achillesową Inków, co z pewnością wykorzystają Brazylijczycy. Środkowi obrońcy Peru grają bardzo nerwowo i często gubią krycie, dopuszczając napastników rywali do sytuacji bramkowych. Nasz typ to wynik końcowy+liczba goli – Brazylia/+(2.5) z kursem 1.88

Brazylia Peru Gdzie Obejrzeć?

Spotkanie półfinałowe między tymi zespołami rozpocznie się 06.07 o godzinie 1:00 na antenie TVP Sport. Dostępna będzie również internetowa transmisja na stronie sport.tvp.pl.


Najwyższy kurs na zwycięstwo Peru oferuje bukmacher Fortuna – aż 15.50
Było to całkiem niedawno, bo w 2019 roku w meczu towarzyskim. Peru wygrało wówczas 1:0.