Borussia Dortmund poinformowała na Twitterze, że najlepszy zawodnik drużyny Pierre-Emerick Aubameyang nie znalazł się w kadrze meczowej na piątkowe spotkanie ze Stuttgartem.
Stanowisko klubu: „został usunięty z kadry ze względów dyscyplinarnych”.

„Bild” poinformował, że Gabończyk skorzystał z 2 dni wolnego w czasie przerwy reprezentacyjnej by polecieć do Barcelony, gdzie spotkał się z byłym klubowym kolegą – Dembele.
To nie pierwszy taki wyskok Auby. W poprzednim sezonie 28-latek nie znalazł się w meczowej kadrze na spotkanie ze Sportingiem w Lidze Mistrzów. Dortmundczycy wygrali ten mecz 1-0 ale z poważnymi problemami, mimo że byli solidnym faworytem spotkania.

Gabończyk w tym sezonie ligowym zdobył 10 goli, co czyni go drugim strzelcem Bundesligi, zaraz za Robertem Lewandowskim. Jednakże teraz ma słabszy okres i nie zdobył gola od 476 minut (włącznie z Ligą Mistrzów). Dla BVB brak goli Aubameyanga = brak zwycięstw. Borussia nie wygrała bowiem 6 ostatnich spotkań (pomijając potyczkę pucharową z III-ligowym Magdeburgiem).

Stuttgart w tym sezonie niepokonany na własnym stadionie!

Oprócz Aubameyanga ekipa Borussi również bez Erika Durma, Marco Reusa, Sebastiana Rode i Łukasza Piszczka.

Przewidywane składy:

Stuttgart: Zieler, Baumgartl, Badstuber, Pavard, Beck, Gentner, Ascacibar, Insua, Asano, Akolo, Ginczek
Borussia: Bürki, Bartra, Sokratis, Zagadou, Guerreiro, Götze, Weigl, Pulisic, Kagawa, Philipp ,Yarmolenko