Nie dojdzie do skutku walka wieczoru gali Punchdown 3 pomiędzy Piotrem „Bonusem BGC” Witczakiem a Norbertem „Warszawskim Dresikiem” Janeckim. Warszawski Dresik został objęty kwarantanną w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem i zmuszony był wycofać się z pojedynku.

Bonus BGC – Warszawski Dresik – walki nie będzie

Do walki Bonus BGC – Warszawski Dresik miało dojść podczas gali Punchdown 3, która obędzie się 20 marca 2021 roku w formule uderzeń na liście. Niestety – w ostatniej chwili Janecki zmuszony był wycofać się z pojedynku, o czym poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych sam zawodnik.

„Z przykrością muszę Was poinformować, że przez restrykcje, które musimy przestrzegać dopadły i mnie. Dziś dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą zakażona COVID-19, przez co zostałem objęty kwarantanną. Wiem, ze dla niektórych z Was tak jak i dla mnie jest to chore, ale nic na to nie poradzę, jestem uwięziony we własnym domu. Najbardziej jestem zły na to, ze walka się nie odbędzie. Nie liczę już czasu, przygotowań, kilogramów, które poświęciłem na przygotowania do walki, ale znalazłem się w złym czasie i miejscu” – napisał na swoich social mediach, zapowiadając, że liczy na wsparcie fanów.

Uwaga‼️Uwaga‼️
Z przykrością muszę Was poinformować, że przez restrykcje, które musimy przestrzegać dopadły i mnie. Dziś…

Opublikowany przez Warszawskiego Dresika Czwartek, 18 marca 2021

Dla Warszawskiego Dresika miał to być debiut zarówno w walkach na liście, jak i ogólnie w sportach walki. W przeszłości sporo mówiło się między innymi o jego ewentualnym pojedynku na galach FAME MMA, jednak nigdy do takowego nie doszło.

Bonus BGC Punchdown 3 – czy zawalczy?

W swoim stylu wypadnięcie z walki Warszawskiego Dresika skomentował Bonus BGC.

„Haha, pod przykrywką covida, a ciśnienie w gaciach nie wytrzymało dwa dni przed walką. Szkoda, bo miałem ochotę, abyś nakrył się stołem” – napisał Witczak pod postem Warszawskiego Dresika.

Kibice natychmiast zaczęli się martwić, czy Łazarski Gladiator wystąpi podczas gali Punchdown 3. Jak się okazuje, występ Bonusa BGC nie jest zagrożony. Szefowie Punchdown 3 będą mieli dla niego zawodnika na zastępstwo i Witczak zadebiutuje w nowej dla siebie formule – uderzeń z otwartej dłoni. Jego rywalem będzie Krzysztof „Bodychrist” Ciesielski.

Punchdown 3 – kto w walce kobiet?

Oprócz Bonusa BGC, na gali Punchdown 3 po raz pierwszy zawalczą kobiety – w pojedynku na liście skonfrontują się dwie celebrytki, znane z kontrowersyjnych programów reality show emitowanych na antenach MTV Polska – Esmeralda Godlewska i Anastasiya Yandaltsava. Dla obu pań będzie to debiut w tego typu formule, choć Godlewska ma na swoim koncie dwie walki w FAME MMA – obie przegrane.

Punchdown 3 to przede wszystkim jednak turniej, w którym do wygrania będzie 30 tysięcy złotych. Faworytem turnieju wydaje się zawodnik z Rosji – Vasilii Kamotskii, który jest światową legendą tego typu odmiany walki. Oprócz niego o końcowy triumf powalczy między innymi Artur „Waluś” Walcza, polski strongmen, który ma na swoim koncie trzy pojedynki w MMA. W swoim ostatnim pojedynku pokonał Piotra „Czapiego” Czapiewskiego na gali FAME MMA 2.