W środę 07.07 o godzinie 18:00 zmagania w eliminacjach Ligi Mistrzów rozpoczyna Legia Warszawa. Przeciwnikiem Mistrza Polski będzie norweski Bodo/Glimt, który dość sensacyjnie został w zeszłym sezonie triumfatorem rozgrywek Eliteserien. Mimo małej rozpoznawalności i braku doświadczenia w rozgrywkach europejskich, jest on zdaniem bukmacherów faworytem pierwszego starcia rozgrywanego w Norwegii. Ostatni raz w rozgrywkach Champions League Legia grała w sezonie 2016/17. Od tamtego czasu polski stołeczny klub ma ogromne problemy z przebrnięciem przez eliminacje i ku ogromnemu niezadowoleniu kibiców podobnie sprawa ta wyglądała w ubiegłym sezonie. Sympatycy Legii liczą, że zła karta wreszcie się odwróci, a zwycięstwo w pojedynku z Mistrzem Norwegii będzie pierwszym krokiem w kierunku upragnionych rozgrywek.

Bodo/Glimt Legia Warszawa Eliminacje Ligi Mistrzów

W składzie norweskiego klubu próżno szukać znanych nazwisk. Siłą zespołu, która pozwoliła na historyczny sukces, jakim było mistrzostwo Eliteserien, było fantastyczne zgranie i współpraca. To dzięki niemu Bodo/Glimt udało się w roku 2020 wyprzedzić utytułowane Molde FK i zdobyć pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski. Tak wielki sukces był możliwy dzięki wspaniałej postawie piłkarzy, a w szczególności Kaspera Junkera, który z 25 trafieniami został królem strzelców ligi, oraz Philipa Zinckernagela, którego dzięki dobrym występom dostrzegł i ściągnął do siebie Watford. Brak tego drugiego może być sporym osłabieniem dla klubu, dla którego jak do tej pory nie znaleziono odpowiedniego zastępstwa. By uwypuklić skalę tego fenomenu warto dodać, że pojemność stadionu klubu z Bodo wynosi zaledwie nieco ponad 5.5 tysiąca miejsc, co jest jedną z najniższych wartości w całej lidze. 

Legia Warszawa po kilku latach upokorzeń i drwin ze strony nieprzychylnych klubowi kibiców w Polsce, spowodowanych katastrofalnymi występami na arenie europejskiej podchodzi do rywalizacji z Mistrzem Norwegii zmotywowana i spragniona awansu do Ligi Mistrzów. Poprzednie lata stanowiły dla warszawskiego zespołu pasmo niepowodzeń i porażek m.in. z zespołami z Azejberdżanu, Luksemburga czy Grecji. Dość powiedzieć, że warszawskiemu klubowi od dwóch lat nie udało się nawet awansować do rozgrywek Ligi Europejskiej. Rywal w 1 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów wydaje się jednak być w zasięgu Legii. W roku 2021 Bodo/Glimt nie prezentuje się już tak dobrze jak jeszcze rok temu, a brak najlepszych strzelców z zeszłego sezonu, który odeszli z klubu, jest zauważalny. 

Na ostatnie 10 meczów zespół z Bodo zanotował zaledwie 5 zwycięstw. Klub prowadzony przez trenera Kjetila Knutsena ma problemy z regularnością, co odzwierciedlają również statystyki bramkowe – we wspomnianych 10 spotkaniach zdobyli oni co prawda 20 bramek, ale stracili ich aż 11. Ciężko jednak porównywać formy obu zespołów, gdyż w Norwegii sezon rozpoczął się już 9 maja, a Bodo/Glimt zajmuje obecnie 2 miejsce w lidze. W Polsce rozgrywki PKO BP Ekstraklasy zaczną się dopiero 23 lipca. Fakt, że piłkarze norweskiego klubu od jakiegoś czasu są już w pełnym rytmie meczowym, który Legioniści dopiero będą nabywać, przemawia na korzyść Bodo/Glimt.

Bodo/Glimt Legia Warszawa Typy

Ciężko przewidzieć jak Legia zaprezentuje się w pierwszym na dobrą sprawę meczu w sezonie 2021/2022. Klub zasilił między innymi Mahir Emreli, który w ubiegłym sezonie azerskiej Premyer Liga w 22 występach zdobył 18 bramek. Utalentowany Azer może dodać jakości ofensywie warszawskiego klubu. W ostatnich 5 meczach towarzyskich rozegranych przez Legie, zdobył on 6 bramek, co ukazuje, że znalazł już wspólny język z boiskowymi partnerami. Polscy bukmacherzy na podstawie miernych rezultatów osiąganych przez Legię na arenie europejskiej w ostatnich latach, do tego spotkania podchodzą bardzo nieufnie, o czym świadczą kursy na to spotkanie. Typ na zwycięstwo Bodo/Glimt wynosi na eWinner 2.44, na remis 3.21, natomiast na zwycięstwo warszawskiego klubu aż 2.96. 

Niesieni nieco optymistycznymi rezultatami osiąganymi przez Legię w sparingach typujemy warszawski klub z podwójną szansą, lub jak kto woli podpórką. Kurs na to, że Legia wygra/zremisuje u bukmachera eWinner wynosi 1.53. Typując to spotkanie warto skorzystać z kodu bonusowego eWinner.

Bodo/Glimt strzela sporo bramek, ale również wiele ich traci. Podobnie Legia Warszawa, która w ostatnich 5 sparingach zdobyła 9 bramek, lecz jej bramkarz musiał 5-krotnie wyciągać piłkę z bramki. Dlatego typujemy powyżej 2.5 goli w meczu z kursem 1.97.

Wykorzystaj kod TYPERVIP i skorzystaj z bonusu powitalnego eWinner!

Odbieram mój zakład bez ryzyka 110 PLN z kodem TYPERVIP

Bodo/Glimt Legia Warszawa Gdzie Obejrzeć?

Spotkanie 1 rundy eliminacji do Ligi Mistrzów między Bodo/Glimt a Legią Warszawa transmitowane będzie o godzinie 18:00 na TVP Sport. 

Zwiń
FAQ Pytania i odpowiedzi 1. Kto będzie arbitrem meczu? Mecz sędziować będzie pochodzący z Albanii Juxhin Xhaja. 2. Czy Legia kiedykolwiek mierzyła się już z Bodo/Glimt? Nie, będzie to pierwszy pojedynek między tymi zespołami.