Premier League w końcowej fazie sezonu ma aktualnie trzy punkty zapalne. Toczy się walka o tytuł mistrzowski na szczycie. Toczy się walka o utrzymanie na dole. I toczy się w końcu być może najbardziej zażarta i zmienna w ostatnim czasie walka o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie. Jednym z głównych graczy o tę nagrodę jest londyński Arsenal. Przyjdzie się Kanonierom zmierzyć w następnej kolejce z Czerwonymi Diabłami, które również mają chrapkę na top 4. Jak więc potoczy się spotkanie, które swój początek będzie miało 23.04.2022 o godzinie 13:30?

Sprawdź typy dnia.

Arsenal – Manchester United: mecz w Premier League

Już kilkukrotnie skreślało się to jednych, to drugich z walki o top 4 w tym sezonie. Arsenal zaliczył przecież serię trzech porażek z rzędu. Mimo to jakimś cudem wrócili do walki. United swoimi wynikami nie odstaje zbyt mocno od przyszłego rywala. Różnić ich może jedynie nieco styl, w jakim te wyniki są osiągane.

Arsenal

Kanonierzy na przestrzeni tego sezonu przeszli niesamowitą drogę i wcale nie kończy się ona wraz z zakończeniem tej kampanii. Drużyna ta odbudowuje swoją tożsamość, a tego nie robi się wcale tak łatwo.

Mimo świetnych momentów w tym roku, Arsenal to nadal zespół grający bardzo nierówno. Choć trzeba przyznać, że nie brakowało spotkań, w których podopieczni Artety dotknięci byli znacznym deficytem szczęścia. Nie odbierając zasług ekipie Pottera, takim przykładowym spotkaniem może być właśnie mecz z Brighton.

Mewy zagrały wówczas bardzo dobrze, a ich bramkarz wyczyniał między słupkami niesamowite rzeczy. Jednakże faktem jest, że starcie to potoczyć się mogło zupełnie inaczej. 

Porażka z Crystal Palace na miano meczu pechowego już nie zasługuje. Tutaj Arsenal zagrał po prostu słabo. I po serii trzech porażek przyszło im zmierzyć się z Chelsea Londyn. Na papierze Arsenal powinien iść jak na ścięcie, jednakże w rzeczywistości to oni zaprezentowali lepszą piłkę na tle rywala zza miedzy.

Kanonierzy pokazali wielkiego ducha walki oraz zdolność do mobilizacji pod presją. Było to spotkanie wręcz za 6 punktów, a mimo to nie zjadł ich stres. Ponadto formacje współpracowały bardzo dobrze, co nie zawsze stanowi dla tej drużyny codzienność. Arsenal na boisku był rezponsywny i szybko wyciągał wnioski ze stadionowych wydarzeń, co pozwoliło im wówczas zgarnąć pełną pulę.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Manchester United

Czerwone Diabły czeka przebudowa. Wiedzą to wszyscy od dawna. Drużyna ta od dłuższego czasu nie funkcjonuje jak należy. Tak naprawdę ich wyniki w tym sezonie równowarte są losowemu rzucie kostką. Nigdy nie wiadomo co wypadnie. Ostatnio jednak częściej wypadają te żenujące spotkania w ich wykonaniu. Bo tak właśnie trzeba nazwać blamaż z Liverpoolem. United w tym meczu absolutnie nie istniało. Defensywna trójka, jaka wyszła w tym spotkaniu od pierwszych minut to potencjalnie jedna z najgorszych trójek stoperów, jakie widzieliśmy od lat na angielskich boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej.

Kapitan zespołu odstaje umiejętnościami od poziomu ligi i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Na próżno szukać mu wsparcia w postawie kolegów z drużyny lub kibiców. Aby sprostać grze w takiej atmosferze należy wykazać się wielką odpornością psychiczną, której Maguire zdaje się również nie posiadać. 

Ciężko znaleźć w tej drużynie lidera, który pociągnie resztę za sobą. Oczywiście jest Ronaldo, jednakże z powodu niedawnych tragicznych wydarzeń nie należy oczekiwać od niego zbyt wiele.

Arsenal – Manchester United: kursy

Za zwycięstwo Arsenalu Fortuna oferuje kurs równy 2.15. Remis wyceniony przez nich został na 3.65. Natomiast trzy punkty dla United warte są tutaj 3.50.

Sprawdź sporty walki.

Arsenal – Manchester United: typy

Uwzględniając formę w ostatnich spotkaniach, realne szanse na top 4 oraz postawy poszczególnych zawodników sądzę, że słusznie Arsenal jest tu stawiany w roli faworyta. Na mecz Arsenal – Manchester United w Premier League jest: Arsenal wygra mecz po kursie 2.15 na Fortunie.

Ponadto dziurawa jak szwajcarski ser obrona United nie zwiastuje tutaj małego wymiaru porażki. Z tego względu na mecz Arsenal – Manchester United w Premier League typem jest również: powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.80.

Arsenal – Manchester United: gdzie oglądać?

Spotkanie to będzie można obejrzeć na CANAL+4K Ultra oraz na CANAL+Sport 2. 

[blok_bonus]


Sędzią głównym będzie Craig Dawson.
Mecz będzie mieć miejsce na Emirates Stadium w Londynie.