Arka Gdynia – Lech Poznań
Godz. 18:00
Canal +

W niedzielę o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Gdyni odbędzie się bardzo ciekawe widowisko. Do Trójmiasta przyjedzie Poznańska lokomotywa, która celuje w tytuł Mistrza Polski. Mecz ten będzie interesujący nie tylko na boisku, ale również na trybunach, ponieważ kibice obu zespołów są ze sobą zaprzyjaźnieni. Możemy zatem spodziewać się wyśmienitej atmosfery i pozostaje liczyć tylko na to, że piłkarze nie zepsują tego spektaklu.

Żółto-niebiescy to jeden z najlepiej ułożonych zespołów pod względem taktycznym. Trener Leszek Ojrzyński wprowadził w szatni oraz na boisku dyscyplinę, która przekłada się na wyniki Arkowców. Tajną bronią Gdynian są dalekie wyrzuty z autu, które sieją panikę w szeregach obronnych swoich rywali. Arka, obok Lecha, może poszczycić się drugą defensywą w lidze. Wysoki pressing w okolicach środkowej strefy boiska oraz agresywny styl gry charakteryzuje ekipę z północy kraju. Głównym mankamentem zespołu Ojrzyńskiego jest brak klasowego napastnika, który byłby gwarancją bramek. Arka jest drużyną bardzo nie skuteczną i w rundzie jesiennej miała wyraźny problem w tym aspekcie. Problemy zdrowotne ma Rafał Siemaszko, który prawdopodobnie nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu. Na szpicy może pojawić się Patryk Kun, bądź Meksykanin- Enrique Esqueda, który został pozyskany w tym tygodniu. W niedzielne popołudnie na boisku nie zobaczymy również Adama Dancha, Marcusa Da Silvy, Luki Zarandii i zawieszonego Dawida Sołdeckiego.

Kolejorz nie może zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych. Trzecie miejsce w tabeli nie do końca odzwierciedla grę, jaką prezentowali Lechiści jesienią. Niebiesko-biali słyną z tego, że bardzo długą i starannie konstruują swoje akcje. Zawodnicy Nenada Bjelicy czują się najlepiej w ataku pozycyjnym, jednak murawa w Gdyni nie sprzyja takiemu stylowi gry. Mimo nierównej oraz grząskiej płyty Kolejorz musi szukać kompletu punktów, a o to może być bardzo trudno. Należy również pochwalić cały zespół za grę obronną- najmniej straconych bramek w lidze (16).  Piłkarze z Bułgarskiej spisują się na wyjazdach słabo, o czym świadczy fakt, że nie wygrali w delegacji od 20 sierpnia 2017 roku. Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z usług Macieja Makuszewskiego oraz pauzującego z kartki Mario Situma. Jeżeli Lechici aspirują o tytuł Mistrza Polski to muszą w tym spotkaniu powalczyć o komplet punktów.

NASZE PRZEWIDYWANIA :
Spodziewamy się tutaj bardzo wyrównanego i pełnego walki spotkania. Arkowcy będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska i sprawić, aby za wszelką cenę punkty zostały w Gdyni. Styl gry prezentowany przez żółto-niebieskich nie leży Lechitom, którzy źle się czują grając przeciwko agresywnie usposobionym zespołom. Jednak mimo wszystko uważamy, że Kolejorz wywiezie komplet oczek z północy kraju. Gdynianie mają liczne braki w swoich szeregach, co może przełożyć się na grę tego zespołu.

NASZ LUŹNY TYP: Lech wygra przynajmniej jedną połowę @1,59 LVBet