Ekipa Jorge Sampaoliego zmierzy się dziś o 20:45 z reprezentacją Włoch. Niestety do trenera napłynęła zła wiadomość – niepewny jest występ największej gwiazdy zespołu – Leo Messiego. Zawodnik podczas jednego z treningów przeciążył mięsień przywodziciela.
Sampaoli skomentował, że zawodnik Blaugrany nie jest w stu procentach gotowy do gry i jego występ może zostać przeniesiony na wtorek, kiedy to Argentyna zmierzy się z reprezentacją Hiszpanii. Będzie to szczególny mecz dla Leo, gdyż spotka się nie tylko ze swoimi boiskowymi kolegami a również wieloma ligowymi rywalami.

Przed meczem zostanie przeprowadzony test końcowy, aby sprawdzić kondycję Messiego. Wtedy ostatecznie okaże się, czy najlepszy strzelec obecnego sezonu La Liga jest zdolny do występu, a może raczej – czy wyjście na boisko nie niesie ze sobą zbyt dużego ryzyka pogłębienia urazu.
Gdyby okazało się, że Messi będzie oszczędzany, jego rolę na boisku przejmie najpewniej Ever Banega.

Prawdopodobny skład Argentyny:
Caballero; Fabricio Bustos, Nicolás Otamendi, Federico Fazio, Nicolás Tagliafico; Lucas Biglia, Leandro Paredes; Manuel Lanzini, Messi, Angel di Maria; Gonzalo Higuaín.Prawdopodobny skład Włoch:
Buffon ; Darmian, Rugani, Bonucci, Florenzi ; Verratti, Jorginho, Parolo ; Insigne, Immobile, Candreva

Jak wiele dla Argentyny znaczy Messi przekonaliśmy się przez całe eliminacje do Mistrzostw Świata, a także w ostatnim meczu towarzyskim, kiedy to Argentyna, bez Leo uległa dzisiejszemu rywalowi reprezentacji Polski –  Nigerii – w stosunku bramek 2:4 (kurs na wygraną afrykańskiej drużyny wynosił ponad 7,0!)

Warto dodać, że spotkanie zostanie rozegrane na Etihad Stadium, czyli na obiekcie Manchesteru City. Jakim wynikiem się zakończy? Dowiemy się już za kilka godzin.