Argentyńczycy nie rozpoczęli turnieju zbyt dobrze. Faworyci tegorocznego Copa America wypuścili z rąk zwycięstwo w meczu z Chile i w kolejnym spotkaniu zapewne będą chcieli udowodnić, że to oni są drużyną, na którą warto stawiać. W skrajnie innej sytuacji znajduje się reprezentacja Urugwaju. Na Los Charruas nie ciąży zbytnio presja ani wielkie oczekiwania, a sukces na turnieju będzie odebrany przez kibiców w kategorii miłej niespodzianki. Kierując się historią pojedynków między tymi drużynami, spodziewamy się jednak piłkarskiego widowiska na najwyższym poziomie. 

Argentyna Chile Mecz na Copa America

W swoim pierwszym meczu na Copa America, Argentyńczycy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji bramkowych, jednak nie potrafili zamienić ich na kolejną bramkę. Dwoił i troił się Lionel Messi, który zdobył pięknego gola z rzutu wolnego i wykreował kolegom z ataku mnóstwo szans, jednak to nie wystarczyło. Di Maria, Martinez i Aguero nie byli w stanie odnaleźć drogi do siatki bramki strzeżonej przez Claudio Bravo. 

Argentyńczycy mając na boisku Messiego z powodzeniem kreują sobie okazje strzeleckie poprzez atak pozycyjny, jednak z uwagi na szybkość swoich graczy, niejednokrotnie konstruowali również groźne kontrataki. 

Odmienną taktykę w tym spotkaniu stosowało Chile, które mając świadomość przewagi Albicelestes w środku pola, skupiło się na utrudnianiu dostępu do własnej bramki i kontrowaniu.

W starciu z Urugwajem spodziewamy się ofensywnie ustawionych Argentyńczyków, którzy będą starali się ustawić mecz już w pierwszej połowie. Aby to osiągnąć, będą musieli paradoksalnie skupić się bardziej na defensywie, gdyż to ona był ich piętą achillesową w ostatnich meczach. 9 straconych bramek w 10 spotkaniach nie jest dla formacji defensywnej powodem do dumy. Co prawda Argentyna nie przegrała meczu od  lipca 2019 r., jednak regularnie gubi punkty także w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami, jak choćby z Paragwajem.

Urugwaj znajduje się obecnie w kryzysie strzeleckim, a spotkanie z Argentyną wydaje się być dobrą okazją do przełamania tego impasu. W ostatnich 3 spotkaniach Los Charruas nie byli w stanie odnaleźć drogi do siatki rywali. Chcąc rywalizować o wysokie miejsce na tegorocznych Copa America, odpowiedzialność za strzelanie bramek musi wziąć na siebie Luis Suarez, który po raz ostatni dla kadry zdobył bramkę w listopadzie ubiegłego roku. Kibice dużo więcej spodziewają się także po środku pola, któremu lideruje Fede Valverde. 

Mając na uwadze formę obu zespołów, legalni bukmacherzy na faworytów typują Albicelestes, na którą kurs na Fortunie wynosi 2.10. Typy na remis wynosi 3.30, natomiast na wygraną Urugwaju aż 3.95. Patrząc po rezultatach jakie padają w ostatnim czasie w meczach obu tych drużyn, warto rozważyć wytypowanie remisu, który jest całkiem prawdopodobny.

Argentyna Urugwaj Typy

Hipotetyczny, kolejny remis dla Argentyńczyków nie oznacza braku możliwości na awans. Mógłby utrudnić jednak walkę o wyjście z grupy z pierwszego miejsca, a co za tym idzie, łatwiejszego w teorii rywala w fazie pucharowej. Niełatwo przewidzieć jak w tym spotkaniu zaprezentuje się Urugwaj, dla którego będzie to dopiero pierwsze spotkanie w tegorocznym Copa America. W teorii starcie z Albicelestes dla podopiecznych Oscara Tabareza jest najcięższym starciem w grupie i nikt nie wymaga od nich zwycięstwa. Presja jest po stronie Argentyny i to oni będą musieli sobie z nią radzić. Jedni i drudzy regularnie tracą bramki, stąd typujemy zakład obie drużyny strzelą gola z kursem 2.06. Obstawiając spotkanie u tego bukmachera nie zapomnijcie przy rejestracji skorzystać z bonusu powitalnego Fortuna.

Mecz z Urugwajem będzie ważny nie tylko dla losów reprezentacji, lecz również dla samego Leo Messiego, dla którego jest to kolejny turniej na którym ma coś do udowodnienia. Sceptycy roli gwiazdy FC Barcelony w kadrze, domagają się trofeów, a Messi na każdym turnieju odczuwa presję ze strony kibiców. W starciu z Chile był prawdziwym generałem, który rozgrywał, finalizował akcje i zdobył jedyną dla Argentyny bramkę w meczu. Przewidujemy, że w spotkaniu z Los Charruas Atomowa Pchła również może trafić do siatki, na co kurs wynosi 2.65 na Fortunie. 

Argentyna Chile Gdzie Obejrzeć

Spotkanie na Copa America między Chile i Argentyną będzie transmitowane 19.06.2021 o godzinie 2:00 polskiego czasu na antenie TVP Sport. Dostępna będzie równie transmisja internetowa, na stronie sport.tvp.pl.

Zwiń
1. Czy bukmacher Fortuna oferuje grę bez podatku? Tak, dzięki dostępnym 24 godziny na dobę Happy Hours, możemy cieszyć się zachowaniem 12% opłaty w naszej kieszeni, czyli właśnie grą bez podatku. 2. Jak grać bez podatku na Fortunie? Aby brać udział w promocji Happy Hours, należy upewnić się, że jest ona aktywna i zagrać kupon z co najmniej trzema zdarzeniami, a następnie zaznaczyć promocję w menu.