Dopiero co te dwie ekipy podzieliły się punktami w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022, a już czeka ich ponowne spotkanie. Na Estádio Olímpico Nilton Santos w Rio de Janeiro dojdzie do starcia między Albiceleste z La Roja. Czy w pierwszej kolejce fazy grupowej Copa America również padnie wynik remisowy?

Argentyna Chile mecz na Copa America

Akcje ofensywne Argentyńczycy starają się konstruować skrzydłami. Szczególnie dobrze wygląda lewa flanka, gdzie para Di Maria – Tagliafico zdaje się ze sobą znakomicie współpracować. Boczny obrońca Ajaxu często podłącza się do akcji ofensywnych, obiegając swojego kolegę. Daje mu to możliwość zarówno zagrania szybkiej piłki w pole karne do Martineza, lub wyłożenie futbolówki na szesnasty metr. Tam zaś często tylko na dostawienie swojej lewej nogi będzie czekał Messi.

Jednakże zwarty blok defensywny potrafi sprawić wiele problemów podopiecznym Scaloniego. Wygrany mecz z Boliwią 2:1, mimo korzystnego wyniku, momentami był pokazem bezsilności w ataku Argentyny. Niejednokrotnie akcje kończone były strzałami z dystansu, często miernej jakości. Gdyby Boliwijczycy wystrzegli się dwóch indywidualnych błędów, kto wie czy nie schodziliby z boiska zwycięsko. Ostra, wyhamowująca zapędy rywali na skrzydłach gra w obronie, może okazać się kluczem do powstrzymania Messiego i Spółki.

Tak też zamierzają grać podopieczni Martina Lasarte. Chilijczycy nie słyną z łagodnego traktowania swoich rywali. I z pewnością dla Argentyny wyjątku od tej reguły nie zrobią. W ofensywie natomiast La Roja potrafią wykazać się wielką cierpliwością. W spotkaniu z Wenezuelą, mimo, że przegranym 1:2, jedyna ich bramka jest tego doskonałym przykładem. Spokojne rozgrywanie piłki przez dłuższą chwilę w środku pola. W końcu jedno zagranie na raz na skrzydle boiska. I to już wystarczyło, aby Isla znalazł miejsce na groźne zagranie piłki w pole karne. Te zaś wykończył Vidal. Tak więc w cierpliwości w ataku i zwartości w obronie swoich szans upatrywać będą podopieczni Lasarte. A zażartości w ich poczynaniach defensywnych z takim rywalem na pewno nie zabraknie. Spotkania pomiędzy Argentyną i Chile w meczach na Copa America to często festiwale brutalnej gry. Zanosi się na to, że sędziowie będą mieli tego dnia wiele pracy. Legalni bukmacherzy w spotkaniu Argentyna Chile wynik meczu ferują na korzyść Albiceleste.

Argentyna Chile typy na mecz

Na spotkanie Argentyna Chile kursy bukmacherskie faworyzują rodaków Diego Armando Maradony. Za zwycięstwo podopiecznych Scaloniego bukmacherzy oferują średnio 1.7, na remis dają 3.7, zaś zwycięstwo La Roja to mnożnik aż 5.1. Jednakże wbrew temu co sugerują kursy w spotkaniu Argentyna Chile wynik meczu może nie być tak prosty do wytypowania. Z tego też powodu warto przyjrzeć się innym prawdopodobnym zdarzeniom. A w spotkaniu Argentyna Chile typem takim jest: poniżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.71 na Betclic. Linia defensywna reprezentacji Boliwii odstaje nieco poziomem od La Roja. Jednak bardzo długo stawiała silny opór w spotkaniu z Albiceleste. Mając na uwadze zawziętość Chilijczyków w obronie oraz wytknięty przez Boliwię nie w pełni działający atak ekipy Scaloniego jest to typ, który warto wziąć pod uwagę.

Na spotkanie Argentyna Chile kursem bukmacherskim, który warto zagrać z wykorzystaniem kodu promocyjnego Betclic bez wątpienia jest zwycięstwo La Roja. Mecze pomiędzy tymi ekipami od lat są niezwykle zacięte i wyrównane. Argentyńczycy natomiast w swoim bloku defensywnym nie zawsze stanowią monolit. Szczególnie bramkarz Armani miewa skłonności do nie najlepszej oceny dośrodkowań rywali. Momentami dziwne zachowania obrońców Argentyny to groźne połączenie z cierpliwością w ataku La Roja. Z tego powodu na spotkanie Argentyna Chile typem wartym uwagi jest czyste zwycięstwo Chilijczyków. Betclic za to zdarzenie oferuje kurs w wysokości 5.4.

Argentyna Chile transmisja – gdzie obejrzeć?

Oglądanie tegorocznych starć Copa America umożliwi nam Telewizja Polska. Zmagania Albiceleste z La Roja śledzić będzie można na kanale TVP Sport. Transmisja prowadzona będzie również za pomocą internetu. Chcący obejrzeć ciekawie zapowiadające się spotkanie pomiędzy Argentyną i Chile, skorzystać mogą ze strony www.TVPSPORT.pl oraz z aplikacji mobilnej TVP Sport.