Pierwsza kolejka grupy D nie zaskoczyła. Zarówno Anglicy, jak i Szkoci osiągnęli wyniki, jakich po tych zespołach można się było spodziewać. Na Wembley Lwy Albionu nie okazali się gościnni wygrywając z Chorwacją. Inaczej zaś było w Glasgow, gdzie Czesi, a szczególnie Patrik Schick poczuli się jak u siebie. Czy w spotkaniu Anglia Szkocja wynik meczu to wciąż sprawa otwarta?

ANGLIA SZKOCJA MECZ NA EURO

Nad wyraz przyjemnie oglądało się początkowy kwadrans w wykonaniu podopiecznych Garetha Southgate’a. Niemalże kompletna dominacja, granie wysokim pressingiem i w końcu sytuacje, które bramką zakończyć powinny się właśnie już na początku spotkania. Na ich nieszczęście słupek stanął w obronie Chorwatów.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Kalvin Phillips. Agresywnym odbiorem i odpowiednim ustawianiem się skutecznie zdominował środkową część boiska. A wspierany przez Declana Rice’a w działaniach defensywnych, mógł pozwolić sobie również na branie udziału w atakach. Gdyby w pierwszej połowie uderzył nieco dokładniej, do asysty przy bramce Sterlinga dołożyłby jeszcze swoje trafienie.

Pierwszy mecz Anglików był pełen respektu dla rywala. Nie mieliśmy szalonych ataków i zupełnej dominacji w statystyce posiadania piłki czy oddanych strzałach. Jednak Lwy Albionu prowadziły to spotkanie na innym poziomie. Do sukcesywnego próbowania obrony Chorwacji dołożyli oni wszelkich starań, aby ataki rywali traciły na tempie i klarowności wykończenia akcji. Fakt, że obie ekipy miały po tyle samo sytuacji bramkowych i strzałów niecelnych nie oznacza, że były one równie groźne. Anglikom udało się zamknąć chorwackie skrzydła i skonsolidować środek swojej defensywy. A to już okazało się za dużo dla ekipy Zlatko Dalicia.

Niestety druga reprezentacja z Wysp, futbolu brytyjskiego z dobrej strony już nie zaprezentowała. Mecz Szkocja Czechy do pewnego momentu pretendował do miana najgorszego spotkania tych Mistrzostw. Nieporadność w ataku Szkotów w połączeniu z cierpliwą grą Czechów nie dawała nam wiele z ciekawego widowiska. Na szczęście dla widzów, obraz tego meczu szybko i diametralnie się zmienił.

Szkocja straciła bramkę, a ich rywal postanowił pójść za ciosem. To dało nam otwartą i ciekawą do śledzenia grę. Dopiero w tym momencie podopieczni Steva Clarka byli w stanie jakkolwiek zagrozić bramce czeskiej. Swojej siły Szkoci upatrują w kontrach, kiedy rywal jest wysoko, skupiony na swoim ataku. A właśnie taki scenariusz prawdopodobnie zobaczymy w Anglia Szkocja meczu na euro grupy D.

Nic więc dziwnego, że w spotkaniu Anglia Szkocja wynik meczu, według legalnych bukmacherów nie może być inny niż zwycięstwo Lwów Albionu.

ANGLIA SZKOCJA TYPY

Anglia nie zaprezentowała nam fajerwerków w pierwszym spotkaniu. Pokazali natomiast spokój i pewność swoich działań. W meczy z wicemistrzami świata zagrali po profesorsku. Tak, aby nie zaliczyć wtopu już na początku turnieju. W starciu ze Szkocją jednakże spodziewam się pokazu siły tej reprezentacji. Na poparcie tych słów niech będzie fakt, że na spotkanie Anglia Szkocja kursy bukmacherskie prezentują się następująco: Anglia 1.38, remis 4.75, Szkocja 8.4.

Podopieczni Steva Clarka jeszcze przed turniejem jawili mi się jako jedna z najsłabszych ekip tych Mistrzostw. Wielce prawdopodobne, że zakończą tę imprezę bez zdobyczy punktowej. Co więcej, sądzę, że po spotkaniu z Anglikami ich bilans bramkowy również się nie polepszy. Dla tak grających ekip, mało prawdopodobnym jest inny wynik niż wysoka wygrana Lwów Albionu.

Stąd też, na spotkanie Anglia Szkocja typem wartym uwagi jest handicap 0:1 – Anglia po kursie 2.0 u Betfana.. Nie sądzę, aby Robertson i Spółka byli w stanie choć raz pokonać Pickforda, zatem warto przyjrzeć się również zdarzeniu Anglia wygra do zera po kursie 1.9. Natomiast w wersji bezpieczniejszej na spotkanie Anglia Szkocja typem jest zwycięstwo piłkarzy Southgate’a po kursie 1.38. Jednakże chcąc skorzystać z kodu promocyjnego Betfana można pokusić się o dokładny wynik 3:0 po kursie 7.9.

ANGLIA SZKOCJA TRANSMISJA – GDZIE OBEJRZEĆ?

Starcie w ramach brytyjskiego futbolu oglądać będziemy mogli za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00 na kanale TVP1 oraz TVP Sport. Istnieje również możliwość śledzenia poczynań piłkarzy za pomocą internetu. W takim przypadku należy skorzystać ze strony www.TVPSPORT.pl lub użyć aplikacji mobilnej TVP Sport.