Półfinaliści ostatniego mundialu spotykają się ponownie już na początku kolejnej wielkiej piłkarskiej imprezy. Zmagania w grupie D rozpoczną się od starcia Anglików z Chorwatami. Minione mistrzostwa świata obie ekipy zaliczyć mogą do udanych. Więcej powodów do radości mieli wtedy Ogniści. Zatem w tym roku szybko nadarza się okazja, aby Synowie Albionu odpłacili im pięknym za nadobne. Jaki będzie wynik meczu Anglia Chorwacja?

Anglia Chorwacja mecz na Euro

Anglia to reprezentacja, która rozkochała się w posiadaniu piłki. Nie jest to oczywiście styl na modłę klasycznej tiki-taki. Możemy jednak oczekiwać częstych wymian podań między obrońcami. Będzie miało to na celu rozciągnięcie szyków rywali i pozostawienie przez nich więcej miejsca na bokach boiska. To tam, a szczególnie po lewej stronie, Anglicy szukać będą swoich okazji do ataku.

Przywiązanie do tej strony boiska wynika ze stylu gry i roli Masona Mounta. Na papierze jako nominalna “ósemka” niejednokrotnie zastępował będzie Harry’ego Kane’a na jego pozycji lub tworzył trójkąt gry z (prawdopodobnie) Lukem Shawem oraz Raheemem Sterlingiem.

Równie ważna w ataku Anglii będzie umiejętność wprowadzenia piłki przez Harry’ego Maguire’a. Rajdy w głąb środka pola tworzyć będą przewagę liczebną, co może okazać się kluczowe dla rozmontowania obrony rywali. A gdy owe rajdy okażą się skutecznie blokowane, to kapitan Manchesteru United dysponuje nie gorszym długim podaniem.

Jednakże ten styl ataku Anglików, poza tworzeniem wielu opcji w ataku, kreuje jednocześnie pola do kontry dla rywali. Wysoka gra bocznych obrońców, w połączeniu ze znacznym pressingiem reszty ekipy stanowi idealną sytuację do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Przechwyt podania po rajdzie Maguire’a lub nieudanym ataku na skrzydle, zagranie piłki do środkowego pomocnika i kreuje się sytuacja, kiedy to co najmniej jedno ze skrzydeł Anglików jest zupełnie niebronione.

Na takie właśnie momenty czyhać będą Chorwaci. Nie muszą oni jednak stanąć z tyłu i czekać na błędy w ataku Synów Albionu. Również i Ogniści, jeśli zastosują pressing w odpowiednim momencie, wymusić mogą błąd, często elektrycznego, Johna Stonesa lub odizolować w zadaniach obronnych Declana Rice’a. Oba te zachowania skutkować mogą niezwykle groźnymi akcjami. Zapowiada się ciekawe, intensywne starcie, a legalni bukmacherzy w spotkaniu Anglia Chorwacja wyniku meczu upatrują raczej w zwycięstwie tych pierwszych.

Anglia Chorwacja typy

Na mecz Anglia Chorwacja kursy bukmacherskie są naprawdę ciekawe. Zarówno upatrujący zwycięzców w Kane & Spółka, jak i Modrić Company, nie powinni narzekać na nieatrakcyjną ofertę. Otwierającemu grupę D przez Anglię Chorwację meczu na Euro Betfan oferuje kurs 1.76 na Anglików i 3.5 na remis. Natomiast chcąc obstawić zwycięstwo Ognistych warto skusić się na bonus powitalny Betfana i skorzystać z kursu aż 5.1 na to zdarzenie.

Natomiast na mecz Anglia Chorwacja typem, któremu szczególnie warto poświęcić uwagę jest: obie drużyny strzelą gola, za którego bukmacher Betfan oferuje kurs w wysokości 2.04. Atak to największa siła Anglików, ale jednocześnie zdarza się, że właśnie to z powodu stylu budowania akcji podopieczni Southgate’a często tracą bramki. Przypadłość tą całkiem niedawno uwypukliła reprezentacja Biało – Czerwonych, która w miarę umiejętnie kontrowała rywali. Co więcej, przy akcji bramkowej Jakuba Modera Polacy wytknęli Anglikom ich kolejną przypadłość, czyli skłonność niektórych zawodników do błędów indywidualnych. W defensywie nie popisał się wtedy Stones, na którego zapewne i w tym meczu naciskać będą Chorwaci. Anglia ma kim strzelać, Anglia lubi jednak też się zagalopować. A w spotkaniu z Ognistymi, może być to szczególnie niebezpieczne. Sądzę, że na spotkanie Anglia Chorwacja typem wartym uwagi jest BTTS.

Anglia Chorwacja transmisja – gdzie obejrzeć?

Anglia Chorwacja mecz na Euro rozpocznie się 13.06.2021 o godzinie 15:00. Prawa telewizyjne do transmisji Mistrzostw Europy nabyła Telewizja Polska, zatem mecz ten obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Sport. Poza telewizją zmagania piłkarzy śledzić będzie można przez Internet na stronie www.TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.