W ostatnich latach coraz popularniejszym terminem w bukmacherskich słownikach staje się słowo „angles”. Co oznacza i czy w kontekście typowania wydarzeń sportowych zjawisko to pomaga graczom, czy raczej utrudnia obstawianie? Dowiedz się wszystkiego o analizie bukmacherskiej i sprawdź, jak ogrom informacji może wpływać na decyzje podejmowane przez gracza.

Dlaczego chcemy wiedzieć tak dużo?

co to angles

Rozwój nauki, a także coraz łatwiejszy dostęp do źródeł informacji powoduje, że człowiek odczuwa naturalną potrzebę zgłębiania wiedzy. Wielu z nas podświadomie chce być „na bieżąco” z najnowszymi informacjami z kraju i ze świata, jak również odkryciami i osiągnięciami nauki. Z potrzebą tą bezpośrednio związane jest również zjawisko „angles”, tak popularne wśród miłośników zakładów bukmacherskich.

Czym jest Angles w zakładach bukmacherskich?

Słowo angles oznacza wszystkie możliwe informacje o zdarzeniu sportowym, dostępne (a także niedostępne) w sieci, u ekspertów czy fachowej literaturze. Będą to m.in.:

  • statystyki i analizy,
  • komentarze oraz wypowiedzi ekspertów,
  • blogi i media poświęcone konkretnej dyscyplinie sportu,
  • opinie innych graczy wyrażane na forach internetowych i w bezpośrednich rozmowach,
  • encyklopedie, roczniki statystyczne, „skarby kibica” oraz inne źródła wiedzy.

Angles — Jak nie stać się ofiarą „klątwy wiedzy”?

zbieranie informacji angles

Z jednej strony, posiłkowanie się jak największą liczbą źródeł pozwala spojrzeć na konkretny mecz, turniej czy zawodnika z szerszej perspektywy. Z drugiej jednak nietrudno doświadczyć czegoś, co naukowcy określają „klątwą wiedzy” – wszak już Sokrates zwykł mówić „wiem, że nic nie wiem”, a przecież nie sposób odmówić mu wykształcenia ani naukowego autorytetu. Branie pod uwagę najbardziej szczegółowych informacji często, zamiast rozjaśniać obraz spotkania, dodatkowo go zaciemnia, utrudniając typowanie.

Powstaje pytanie: czy naprawdę potrzebujemy wszystkich dostępnych informacji o zdarzeniach sportowych, by skutecznie przewidywać ich rozstrzygnięcia? Czy nie warto skupić się na podstawowych faktach i statystykach, odrzucając cały informacyjny „szum” oraz nic niewnoszące oceny? Czy to, że dany zawodnik nigdy nie strzelił gola na stadionie drużyny X, oznacza, że z całą pewnością nie zrobi tego w kolejnym meczu? Takiej pewności mieć nie można, nie dają jej bowiem żadne, nawet najdokładniejsze analizy.

Będąc przy opiniach, zachęcamy do odwiedzin: Opinie o Fortunie

Natłok wiedzy może pomóc, ale wcale nie musi

Zjawisko angles znacznie szerzej poruszane jest na zagranicznych portalach i forach poświęconych bukmacherce. W Polsce do niedawna dominował pogląd, że im więcej danych, tym lepiej. Typerzy przywykli do chwalenia się „poufnymi” informacjami, mającymi tłumaczyć np. nagłe zmiany kursów bukmacherskich. Rodzi się pytanie: czy ktoś, kto rzeczywiście ma dostęp do zweryfikowanych, rzetelnych informacji, ma interes w tym, by chwalić się nimi w Internecie? Raczej nie, dlatego w poszukiwaniu angles w bukmacherce łatwo możemy wpaść w pułapkę fake newsów i niesprawdzonych informacji. Dlatego, znacznie lepiej postawić nie ilość informacji, ale na ich jakość.

Przeczytaj także: Opinie STS

Co oznacza termin Angles? Słowo angles oznacza wszystkie możliwe informacje o zdarzeniu sportowym, dostępne (a także niedostępne) w sieci, u ekspertów czy fachowej literaturze. Czy Angles pomaga graczom? Niekoniecznie. Czasami informacje uzyskane od kogoś mogą być błędne, przez co możemy na tym stracić. Zdecydowanie lepiej mieć mniej informacji, ale sprawdzonych niż więcej informacji, ale niesprawdzonych.