Transmisja – Eleven Sport od 20:40

Zajmująca 17 miejsce w lidze drużyna Amiens podejmie wicelidera Ligue 1 czyli ekipę Monako. Gospodarze po 11 kolejkach mają 11 punktów i bilans bramkowy 7:13. W ostatnim czasie złapali zwyżkę formy zaliczając dwie wygrane i dwa remisy. Jednak jak przyjrzymy się rywalom to widać, że nie byli oni z najwyższej półki, kolejno – Bordeaux (którzy są całkowicie bez formy), Troyes (w pucharze ligi), Guingamp i Montpelier. Podopieczni trenera Pellisier’a mają zdecydowany problem z wykańczaniem stworzonych sytuacji. Doskonałym przykładem tego jest fakt, że w  poprzedniej kolejce oddali zaledwie jeden celny strzał, który miał miejsce dopiero w 88 minucie meczu i jego rezultatem był gol na wagę 1 punktu w rywalizacji z drużyną Montpellier. Dziś będą mieli zdecydowanie bardziej wymagającego przeciwnika, gdyż zmierzą się z ekipą z księstwa, czyli z Monako. Podopieczni Trenera Jardim’a udowodnili, że bez Falcao też potrafią wygrywać i co ważne robić to w dobrym stylu. W poprzedniej kolejce Monako wygrało aż 6:0 z drużyną Gunigamp. Glik i spółka całkowicie zdominowali to spotkanie, a większość akcji ofensywnych zakończyli celnym strzałem na bramkę.  Warte podkreślenia jest to, że boczny obrońca Toure zaliczył w tym meczu hat-trick asyst, a po dwa trafienia zaliczyli Carillo i Traore, którzy w tym meczu byli jednymi z najjaśniejszych punktów drużyny.
Drużyna z Amiens na własnym stadionie jest dosyć niewygodnym przeciwnikiem, do tej pory rozegrała 4 takie spotkania i straciła zaledwie 4 bramki, udało im się m.in. ograć Nice 3:0.
Obie drużyny jeszcze nie mierzyły się ze sobą na poziomie Ligue 1, natomiast w sezonie 11/12 spotkały się dwu kronie w Ligue 2. Pierwsze mecz zakończył się wynikiem 1:1, natomiast w drugim Monako wygrało 1:2 na wyjeździe. Monako jeśli chce jeszcze myśleć o nawiązaniu rywalizacji z PSG nie może sobie pozwolić na stratę punktów z beniaminkiem. Jeśli przerwa reprezentacyjna nie wybije ich z rytmu, a obrońcy nie będą popełniali fatalnych błędów co miało miejsce kilkukrotnie w tym sezonie, to powinni wywieźć 3 punkty, niekoniecznie w tak łatwy sposób jak to miało miejsce 2 tygodnie temu w starciu z Guingamp.

Statystyki rożnych:
Obie drużyny nie należą do liderów pod tym względem, Monako do tej pory w lidze ma średnią 5.25 rożnego na mecz, a Amiens 3.5

Absencje:
Amiens SC:  N’Gosso (7/1 m), Ielsch (5/0 d), Adenon (12/0 d) Charrier (2/0 m), Fofana (2/0 m), Bodmer (3/0 d), Traore (6/0 f)

AS Monako: Sidibe (7/1 d), Lemar (10/1 m), Meïte (2/0 m), Boschilia (3/0 m), Traore (3/3 m), Moutinho (10/0 m, niepewny)

Legenda:
4/0 – liczba meczów/goli w meczach drużyny

d – defender – obrońca
m – midfielder – pomocnik
f – forward – napastnik
gk – goalkeeper – bramkarz