Skenderbeu – Partizan Belgrad 21:05

Partizan Belgrad zagra bez swoich fanów przeciwko Skenderbeu w Albanii w Lidze Europejskiej i prawdopodobnie podobna sytuacja będzie miała miejsce za 2 tygodnie w rewanżu obu drużyn, tylko że bez kibiców będzie druga ekipa.
Spotkanie zostanie rozegrane na Elbasan Arena – czyli można powiedzieć, że obie drużyny zagrają na wyjeździe, ponieważ nie jest to stadion Skenderbeu, lecz drużyny – KS Elbasani – z drugiej ligi.
Prezydent Skenderbeu Ardjan Takaj mówi, że UEFA nie chce stwarzać „gorącej sytuacji”.
Władze podjęły niezbędne kroki w zakresie bezpieczeństwa.

O co właściwie w tym wszystkim chodzi… Czytajcie dalej.

W meczu eliminacji Euro 2016 na stadionie Partizana Belgrad doszło do sporego skandalu. Jak wiadomo, między Serbią a Albanią istnieją spore napięcia, a główną ich osią jest Kosowo. W obawie o incydenty na trybunach UEFA w porozumieniu z gospodarzami zamknęła trybuny dla kibiców gości. Nikt jednak nie przewidział że w końcówce pierwszej połowy nad murawą pojawi się dron z przymocowaną flagą Wielkiej Albanii, na której widniał napis Autochthonous – co ma wskazywać na rdzenną przynależność Kosowa do Albanii. Gdy dron zniżył swoją wysokość, złapał go Stefan Mitrović i zerwał flagę. Na reakcję Albańczyków nie trzeba było długo czekać. Błyskawicznie podbiegli do niego Andi Lila oraz Taulant Xhana, co rozpoczęło szarpaninę na boisku. W przepychankach na środku murawy brali udział niemal wszyscy piłkarze, a ze swoich stref przemieścili się także rezerwowi oraz pracownicy sztabów obu reprezentacji. Z trybun na boisko poleciały zaś race. W tej sytuacji arbiter przerwał zawody, a wokół boiska pojawiło się mnóstwo policji.

Nie wiem co dokładnie znaczy poniższe zdanie, ale po „je*es” można się domyślić, że to raczej nie jest wymiany uprzejmości.

I w całym środku tego piekiełka… sędzia meczu: Daniel Stefański. Polak.

Luźne propozycje: (poza statystykami):

Over 2,5 żółtych kartek gospodarzy @ 2,07 LV BET
Over 2,5 żółtych kartek gości @ 1,93 LV BET
Czerwona kartka @ 4,15 ForBET / STS (LV BET 3,60)

Fortuna nie posiada oferty na kartki na ten mecz