Adam Nawałka, który wczoraj podpisał 2,5-letni kontrakt z Lechem Poznań, dziś został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Kolejorza na konferencji prasowej. Były selekcjoner reprezentacji Polski zdradził między innymi to, z jakiego kraju miał ofertę oraz jaką taktyką planuje stosować w nowym klubie.

Były trener Wisły Kraków czy Górnika Zabrze przyznał, że miał ofertę z Chin. Jednak gdy tylko rozpoczął negocjacje z Lechem Poznań, zakończył rozmowy z klubem z azjatyckiego kraju. Nawałka zdradził też, że na początku jego klub będzie grał czwórką defensorów, ale nie wyklucza w przyszłości gry tróją z tyłu.

– Będę preferował system z czterema obrońcami, ale niewykluczone, że w przyszłości zagramy na trzech stoperów. W ofensywie będziemy doskonalili system zarówno z jednym, jak i dwoma napastnikami – stwierdził Nawałka.

61-latek dodał, że nie planuje robić ogromnej rewolucji od początku pracy, gdyż na tym etapie sezonu zwyczajnie nie ma na to czasu. – Piłkarze wiedzą już czego od nich oczekuję. Podczas pierwszego treningu z miejsca wystartowaliśmy z zajęciami taktycznymi. Na razie nie mogę robić rewolucji, bo nie mamy na to czasu – dodał.

Nawałka zapytany o to, jakie są cele Lecha wyznał, że w tym momencie nie ma sensu o tym dyskutować. – Na razie nie skupiam się na trofeach. Teraz liczy się tylko najbliższy mecz. Lech to klub, który zawsze gra o najwyższe cele i nic się tutaj nie zmienia, lecz my w kryzysie musimy panować nad emocjami – przyznał były reprezentant Polski.

Pierwszy mecz w Adam Nawałka w roli trenera Lecha Poznań poprowadzi w najbliższą niedzielę, kiedy to Kolejorz pojedzie do Krakowa na mecz z tamtejszą Cracovią. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza nie wygrała ligowego starcia od końcówki października, więc z pewnością zrobią wszystko żeby spróbować popsuć debiut Nawałce w zespole z Wielkopolski.4 typy na wtorkową Ligę Mistrzów: