4.07.2004

Zakończył się właśnie finałowy mecz Mistrzostw Europy 2004. Niemiecki sędzia Markus Merk gwizdnął po raz ostatni i Grecja sensacyjnie wygrywa cały turniej. Piłkarski świat jest w szoku – przed rozpoczęciem mistrzostw kurs na triumf Grecji oscylował w granicach 80,0. Po golu Angelosa Charisteasa udało im się dokonać niemal niemożliwego i złote medale lada chwila zawisną na szyjach greckich zawodników.

Naszpikowana gwiazdami ekipa gospodarzy musi zadowolić się zaledwie drugim miejscem. Luis Figo, Pedro Pauleta, Rui Costa czy Deco są w szoku, ale najbardziej porażkę przeżywa wówczas 19-letni Cristiano Ronaldo. Młodziutki piłkarz Manchesteru United nie może powstrzymać łez i choć koledzy z drużyny go pocieszają, on wciąż nie wierzy w to co przed chwilą się stało.

Ostatecznie CR7 kończy turniej z dwoma trafieniami – pierwsze zanotował w rozgrywkach grupowych w przegranym meczu z… Grecją, a drugie w półfinale przeciwko Holandii. Eksperci zgodnie stwierdzili jednak, że przed młodym Portugalczykiem wielka kariera. I że w przyszłości, jeśli będzie wzruszał się na boisku, to głównie z radości.

Jak pokazały kolejne lata, oceny te były w pełni trafione. Cristiano Ronaldo najpierw trzykrotnie wygrywa Premier League jako zawodnik Manchesteru United, a potem przez lata bryluje w barwach Realu Madryt. Łącznie udaje mu się pięciokrotnie triumfować w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a jego indywidualnych osiągnięć nie sposób wymienić. 12 lat po zrobieniu tego zdjęcia świętuje też sukces z reprezentacją Portugalii – wygrywając Mistrzostwa Europy we Francji.

Już wtedy było widać jak wielkie ma ambicje! ?  A mimo obecnie 34 lat na karku, wciąż chce się rozwijać!

Co tydzień, w weekend, nowa historia piłkarskiego zdjęcia – na Fanpage Zawód: Typer