Poznaj 10 najczęstszych błędów przy obstawianiu

0
Poradnik bukmacherski

Nasz poradnik bukmacherski ma za zadanie przynajmniej w najmniejszym stopniu przygotowania początkującego gracza do gry u bukmachera. Wyciągnij z niego wnioski by nie popełniać najprostszych błędów.

Zarobek czy Zabawa?

Takie pytanie powinieneś postawić sobie na samym początku przygody z bukmacherką.
Jeśli twoim wyborem będzie opcja numer dwa, to musisz liczyć się z tym, że zazwyczaj będzie to dokładanie do interesu. Granie paru lub nawet parunastu spotkań na kuponie za symbolicznego “piątaka” to super rozrywka – dodatkowe emocje podczas oglądania meczu! Lubimy adrenalinę, ale uważaj – to silnie uzależnia! Jeśli jednak wybierzesz opcję numer jeden to wiedz, że bukmacherka to nie tylko dobre typy, a zanim faktycznie zaczniesz zarabiać najprawdopodobniej minie dużo czasu. Na bazie swojego wieloletniego doświadczenia uważam, że najważniejszymi cechami dobrego gracza jest cierpliwość, systematyczność i chłodna głowa. Bez tych atrybutów będzie bardzo ciężko o długofalowy zarobek, a ten poradnik kieruje właśnie do osób, które chcą przygotować się do gry ukierunkowanej na zarobkowanie.

Praca źródłem budżetu

W ten sposób będziesz bardziej szanował owoc swojego czasu. Zapewne znacie powiedzenie “łatwo przyszło, łatwo poszło”.
Ważne jest także żebyś wcześniej określony bankroll wpłacił na bukmachera za jednym razem. Myślenie na zasadzie ‘mam 300zł na grę, ale na początek wpłace sobie 100’ bywa zgubne, ponieważ w ten sposób stracimy zapewne więcej niż początkowo zakładane 300 złotych. Dokładając stówka po stówce w pewnym momencie stracimy rachubę (wydaje Wam się, ze umiecie policzyć iż 3 razy 100 = 300, ale nasza podświadomość ma wtedy inne teorie, których nie nadzorujemy non-stop). Wpłacając całą kwotę za jednym razem jeśli powiemy sobie stanowcze – przegram to i więcej nie ruszam, może spróbuję w przyszłym miesiącu – przy minimalnej autokontroli zapewni nam finansowe bezpieczeństwo.
Najgorzej grać pożyczonymi pieniędzmi. Co prawda nigdy tego nie robiłem, ale to dlatego że sobie nawet nie wyobrażam takiej sytuacji!

Ustal co będziesz obstawiał

I tutaj zazwyczaj zaczyna się prawdziwy ból głowy – setki typerów, mnóstwo płatnych grup i serwisów. Nie podpowiemy wam co wybrać, ponieważ analiza tego wyboru zajęła by zapewne ponad połowę tego poradnika, poruszymy natomiast inną ważną kwestię.
Nieważne czy wybierzesz grę tylko własnych typów czy będziesz chciał grać także propozycje od typerów z darmowych bądź płatnych grup musisz zachować regularność.
Granie paru typerów na raz wyrywkowo (nie wszystkie typy) w dodatku nie stosując się do stawek to bardzo krótka droga do wyzerowania swojego budżetu.
O tym czy warto korzystać z płatnych grup, gdzie można znaleźć darmowe typy, jak grać samemu żeby zarabiać dowiecie się z naszych poradników, które niedługo pojawią się na stronie.

Wybierz odpowiedniego bukmachera

Dla graczy stawiających swoje pierwsze kroki ważnym aspektem jest przejrzysty i czytelny wygląd strony. I to jest błąd. Bukmachera powinniśmy wybierać nie pod kątem ładnego wyglądu strony, ale pod kątem konkretnej oferty. Na bukmacherze powinniśmy spędzać 20% czasu, reszta to oglądanie i analizowanie meczów oraz szukanie informacji. Doskonałą okazją do przetestowania bukmachera bez ryzykowania własnych środków jest skorzystanie z bonusów bez depozytu. Oznacza to, że za samo założenie konta bukmacher da nam środki na grę. Spis bonusów bez ryzyka do odebrania znajdziecie na naszej stronie internetowej.
Rzadko praktykowane, z powodu większej ilości graczy “niedzielnych”, jest granie jednocześnie na kilku bukmacherach. Nie ma bukmachera, który miałby na wszystkie zdarzenia najwyższe kursy na rynku, dlatego warto porównywać kursy i grać tam, gdzie będzie to w danym momencie najbardziej opłacalne. Jest to również problem dla graczy z powodu ograniczonych środków, które trzeba by rozdzielić na kilka kont bukmacherskich.

Dobierz rozsądne stawki

Granie za 30, 40 czy 50% budżetu mija się celem. W ten sposób może uda wam się raz, może drugi, ale zazwyczaj jest to najkrótsza droga do pozbycia się swojego budżetu.  Grając za 30% budżetu na typ wystarczą tylko trzy typy na minus z rzędu i zostaniemy praktycznie z niczym, a taka seria to nic niezwykłego – zdarza się nawet najlepszym.
Sugerowana stawka na typ to 5-10% budżetu (rzecz jasna wiele zależy również jaki styl gry preferujemy: kursy 1,50 czy 5,0+). Taki przelicznik zapewni nam balans między długofalowym bezpieczeństwem, a brakiem konieczności obstawiania za bardzo małe kwoty.
Oczywiście wszystko uwarunkowane jest od naszego budżetu i tego, ile dana kwota dla nas znaczy, ale jeśli posłuchaliście się mojej rady z podpunktu drugiego, to mając naprawdę mały budżet można pozwolić sobie na troszeczkę więcej.

Najpierw analiza, potem typ

To podstawowy i bardzo, bardzo często spotykany błąd. Nigdy nie róbcie analizy pod typ nad którym się zastanawiacie! Ludzki mózg lubi iść na łatwiznę i za wszelką cenę będzie szukał (nawet tego nie zauważysz) potwierdzenia w tym żeby utwierdzić Was samych w przekonaniu, że wybrany typ jest właściwy. Analiza musi być obiektywna i dopiero po sporządzeniu takowej powinniśmy się zastanawiać, który typ będzie tym odpowiednim. Warto w tym wszystkim przenieść myśli “na papier”. Jest to sporym ułatwieniem, dzięki czemu mamy wypisane wszystko w jednym miejscu, nic nam nie umyka, nie zapominamy o jakimś ważnym aspekcie i na podstawie tych informacji tworzymy typ. Właściwie typ to często kwestia 5-15 sekund. Za to analiza należy do długotrwałego procesu. Dlatego swoje typy często warto oceniać nie pod względem typu, tylko analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie każdy przegrany typ był dobry, tak samo jak nie każdy wygrany był dobry.

Graj na “live”

Wiele osób twierdzi, że ten rodzaj gry jest znacznie lepszy od obstawiania przedmeczowego, ponieważ mamy już wzgląd w to, co się dzieje na boisku. Obstawiając live, czasu jest coraz mniej, ale wraz z upływającym czasem rosną także kursy. Uważaj jednak na błędne statystyki live, które często można spotkać u bukmacherów. Im więcej czasu poświęcimy na analizę tym bardziej prawdopodobne, że podejmiemy dobrą decyzję.
Lecz kluczowe w typowaniu na żywo jest oglądanie meczu.  Pamiętajcie jednak między innymi o takich sprawach, że cały mecz nie może zostać rozegrany w jednakowo szybkim tempie. Jest to bardzo trudne do przewidzenia, ale również bardzo opłacalne, gdyż bukmacherzy zazwyczaj określają kursy po statystykach, nie wiedzą, że np drużyna ma świetne początki meczów a słabe końcówki itd. Często przerwa w meczu może być wielkim punktem zwrotnym po dobrej rozmowie motywacyjnej w szatni. Zmiany przeprowadzane w trakcie również mogą mocno zmienić oblicze meczu. Warto więc zwrócić uwagę na to, kto siedzi na ławce, czy są to zawodnicy, którzy mogą pomóc drużynie.

Potraktuj bukmacherkę jako maraton, a nie sprint

Chcecie szybko zarobić na upragnione wakacje na Malediwach? Nowe auto? Życie w luksusie? Niestety, ale musimy Was rozczarować. Nasz poradnik bukmacherski jasno mówi, że typowanie nie będzie najszybszym sposobem na zarobienie fortuny (a właściwie to będzie świetnym sposobem, ale dane jest to niewielkiej części graczy). Jeśli chcemy faktycznie zarabiać z obstawiania to musimy nastawić się na cierpliwą, regularną i systematyczną grę. Szacuje się, że mniej niż 5% osób obstawiających zarabia regularnie na zakładach bukmacherskich i z naszych obserwacji wynika, że to może być prawda, jednak nie załamuj się – jeśli potraktujesz bukmacherkę jako inwestycję i włożysz w to sporo pracy, to masz szansę załapać się do elitarnego grona!

Wyciągaj wnioski z błędów

Jedną z najważniejszych cech ludzi sukcesu jest to, że bardzo szybko uczą się na swoich porażkach. Zwracają również uwagę na błędy popełniane przez innych. Sypanie wulgaryzmami, dążenie do pośpiesznego odegrania się to nie jest rozwiązanie. Zamiast tego ochłoń i postaraj się przemyśleć co poszło nie tak, co zawiodło i czego nie wziąłeś pod uwagę. Pamiętaj: nie każdy przegrany typ był zły! Nie wszystko da się przewidzieć, a szczęście w sporcie także przechyla czasem szalę na którąś ze stron.

Szukaj, słuchaj, próbuj

Bukmacher proponuje nam nie tylko opcje na wygraną, remis bądź przegraną. Zainteresuj się czym są pozostałe zakłady. A jeśli coś ‘czujesz’, to spróbuj także (często bardzo opłacalnej) gry na rzuty rożne bądź kartki. Odłóż na bok uprzedzenia. Ludzie mówią, że rzuty rożne to loteria. Nie do końca tak jest. Do takich typów przeprowadzamy mocno różniące się analizy, niż na 1×2 (choć 1×2 również ma udział w zakładach na rożne). Nie obstawiaj rzutów rożnych, jeśli nie oglądasz. Jeśli nie wiesz jak dana drużyna, nie będziesz trafiał odpowiednio często ilości cornerów. W tych zakładach ważne jest by wiedzieć jaki styl preferuje dana drużyna.
Podpatruj najlepszych, sprawdzaj jaki styl gry przyjęli, jakie ligi obstawiają i na jakiej podstawie.

Rating: 5.0/5. From 11 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz

Please Login to comment
  Subscribe  
Powiadom o