Ustal swój plan


1. Zarobek a zabawa
Pomyśl czy chcesz na tym zarobić czy się po prostu rozerwać (już na początku ostrzegamy: może okazać się to drogą rozrywką!). Jeśli wybierasz opcję numer jeden, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Pieniądze oraz głowa – to najważniejsze.
Grając dla zabawy na ogół obstawia się „taśmy” za symboliczne 5 złotych czy tym podobne sumy. Czyli kupony z kilkoma czy nawet kilkunastoma zdarzeniami.
Zanim kupon za „piątkę” okaże się (ewentualnie) wygrany, swoje mecze musi rozegrać kilka/kilkanaście drużyn. Sporo emocji, prawda? 🙂

 

2. Oddziel fundusze na życie i na grę
Ustal ile możesz przeznaczyć na zakłady. W grze dla zabawy mogą to być sumy miesięczne. W grze „na serio” lepiej aby to nie były kwoty miesięczne, ponieważ będzie to oznaczać że… wychodzisz regularnie na minus. Ustal więc od jakiej kwoty zaczynasz i rób wszystko (w granicach rozsądku) aby tej kwoty nie stracić.

 

3. Nie nastawiaj się na szybki zarobek, Szanuj zysk
Bukmacherka to nie sprint, tylko maraton.
Co z tego że wygrasz jednego dnia 200zł, jak drugiego to przetrwonisz, obstawiając jakiś kupon na chybił, trafił… Ważne jest czy wyjdziesz na plus w danym miesiącu czy nawet kwartale. Nigdy się nie odgrywaj tego samego dnia! Często w takich sytuacjach górę biorą emocje. One w bukmacherce wpływają w większości przypadków negatywnie. Stawiamy wtedy wiele nieprzemyślanych zakładów. Trafiłeś wysoki kurs? Wygrałeś dużą stawkę? Szanuj to! Pamiętaj, że każdego kiedyś dopadnie czarna seria i wtedy docenisz jak ważna była wygrana sprzed tygodnia/miesiąca.

 

3. Błędy są na wagę złota
Wraz z grą zdobywasz doświadczenie. W bukmacherce treningi też są ważne.
Po pewnym czasie błędy ‚świeżaków’ wydają Ci się absurdalnie śmieszne. A jeszcze rok temu sam je popełniałeś.

 

4. Nie graj za stawkę przekraczającą nadto twoich możliwości
Po porażce typu zagranego za połowę stanu konta postawisz drugi zakład za podobną stawkę. Co jeśli i on nie wejdzie? Trzeba pamiętać aby zachować sobie rezerwę.
Stawiaj takie kwoty by pozwoliły na zagranie co najmniej 10 ewentualnych wpadek po kolei. Mając początkowo 200zł na koncie, grasz za 20, max 30zł. Staraj się nie przekraczać tej granicy.

 

5. Nie każdy przegrany typ był słaby
Nie zrażaj się do drużyny, która zepsuła Ci kupon. Być może po prostu źle przeanalizowałeś typ. Często gracze popełniają błędy, stawiając na samą nazwę zespołu, nie zważając na ich formę.
Czasem też bywa, że drużyna psuje ci kupon bo miała po prostu pecha: sędzia nie zaliczył prawidłowego gola albo bramkarz przeciwnika zagrał mecz życia. Tego się nie da przewidzieć. Nawiązuję tutaj do ważnego aspektu – warto oglądać mecze, które obstawiamy. Wtedy wiesz czemu przegrałeś i będziesz mógł wyciągnąć wnioski, stawiając kolejne mecze tej drużyny.

 

6. Odbierz bonusy

Dopiero po zapoznaniu się z tymi teoretycznie prostymi zasadami (a w praktyce bardzo trudnymi do opanowania) przechodzimy do gry.
A grę u bukmachera internetowego powinniśmy zacząć nie od wybrania najlepszego bukmachera dla siebie, tylko… od odebrania darmowych bonusów.
Konieczna jest jednak rejestracji ze specjalnych linków lub z użyciem konkretnych kodów bonusowych. I udostępniamy je specjalnie dla Was.

 

-Aby odebrać darmowe 20 złotych od bukmachera Totolotek, należy wpisać przy rejestracji w polu kod promocyjny: ZT720.
-Aby odebrać 20 złotych od bukmachera LV BET należy zarejestrować się z tego linku -> rejestracja (jeśli nie widzisz linku, wyłącz AdBlocka)
-Aby odebrać 10 złotych od bukmachera Fortuna należy zarejestrować się z tego linku -> rejestracja (jeśli nie widzisz linku, wyłącz AdBlocka)

 

 

7. Wybierz bukmachera dla siebie

Dopiero po odebraniu darmowych pieniędzy wybierasz bukmachera dla siebie. I oprócz opinii graczy, mogłeś wyrobić również swoją opinię na temat danego bukmachera, bo zdążyłeś już zagrać na nim co najmniej jeden zakład.
I to jest częsty błąd graczy. Zdają się na opinie innych. A kto lepiej będzie wiedział co Ty lubisz jak nie ty sam? Skoro podoba Ci się Totolotek, graj na Totolotku, jeśli podoba Ci się LV BET, graj na LV BET. Dopiero jeśli nie zdążyłeś wyrobić własnego zdania lub każdy z bukmacherów ci się podoba, wtedy zaczerpnij opinii u innych graczy. My również jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeśli nie wiesz co wybrać – napisz wiadomość na priv na nasz fanpage Zawód: Typer. Zadamy Ci 2-3 pytania i dzięki nim postaramy się wybrać najodpowiedniejszego bukmachera dla Ciebie.

 

8. Graj na kilku bukmacherach.

Jeśli planujesz rywalizować z bukami, a nie tylko puszczać kupony dla zabawy, powinieneś zasilić stan konta u kilku bukmacherów. Właśnie dzięki temu będziesz mógł korzystać z lepszych kursów.
Czasem lepszy kurs na Twoim kuponie wyjdzie na Fortunie, innego dnia lepszy kurs znajdziesz na LV BET, jeszcze innego dnia na Totolotku. Warto z tego korzystać. Trzeba jednak mieć do dyspozycji sporo środków.

 

9. Korzystaj ze stałych bonusów

 

Na wstępie – nie była to nasza propozycja kuponu. Kupon złożono wyłącznie jako przykład.

Te mecze zostały  wybrane z obserwacji na grupie – 4 typy które najczęściej obstawialiście podczas jednego z dni ligi mistrzów.  Porównałem ewentualną wygraną, by przedstawić Wam jak ważne jest przed postawieniem kuponu porównanie gdzie najbardziej będzie nam się to opłacało. Nie warto sprowadzać się do gry tylko u jednego bukmachera (jeśli gra się na poważnie a nie tylko dla zabawy). Nie ma jednego, kompletnie najlepszego bukmachera pod każdym względem (nawet jak jeszcze do kwietnia tego roku graliśmy na bet365, w niektórych przypadkach zdecydowanie bardziej opłacało się obstawiać niektóre typy na buku Unibet). Bo to jest tak: jeden bukmacher ma aplikację, ale brak cashout; drugi ma dobre bonusy, ale średnie kursy; trzeci jeszcze coś innego ma, a czegoś innego mu brakuje. Nie ma tego idealnego!

Ale skąd tu taka różnica w wygranej między STS/Fortuną a Totolotkiem?
A no z tego, że Totolotek w trakcie meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy (począwszy od fazy grupowej aż do samego finału) oferuje bardzo ciekawy bonus – GRAM GRUBO – dodaje 12% do wygranych. Czyli niweluje podatek do zera. Gramy po prostu bez podatku.
To samo dotyczy wszystkich piątków.

 

Innymi stałymi bonusami są te od ForBET:

I. Gramy razem – 12% do wygranych przy ako z 3+ zdarzeń i z kursem łącznym 2,0+

II. Gramy razem – 6% do wygranych przy dublach z kursem łącznym 1,5+