Typy na eliminacje – wtorek

0


Kosowo – Finlandia
Nie rozumiem tego spadku kursu na Finlandię. Kosowo to przecież niezła ekipa. Trudno ich równać z San Marino czy Gibraltarem skoro przegrywają z Chorwacją tylko 0-1, przeważają w wyjazdowym meczu z Finlandią, strzelają gola z Turcją czy Islandią. Zaliczyli tylko jedną wpadkę – z Chorwacją 0-6. Zdarza się. Trzeba też przyznać, że wcale na tak wysoki wymiar kary nie zasłużyli, bo grali nieźle.
Finlandia ma 3 punkty więcej i sporo lepszy bilans bramkowy -5 do -16, ale czy aż taka jest różnica między tymi zespołami? W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami, jak już wspomniałem, to Kosowo przeważało.
Mecz rozgrywany na neutralnym terenie, ale czy to jest powód tak dużej zmiany w kursach?

Kosowo +1,0 handicap @ 1,55 LV BET (jednobramkowe zwycięstwo Finlandii = zwrot) ZWROT
Wynik: 0-1


Liechtenstein – Hiszpania
Co by nie mówić o Hiszpanii, w jakiej formie by nie byli to potrafią zlać ogórka. W pierwszym meczu ograli Liechtenstein 8-0, mimo że do połowy prowadzili tylko 1-0. W przypadku tej drużyny to tylko i wyłącznie kwestia podejścia. Nie żadna forma zawodników czy zgranie. Tylko podejście do meczu! Co widać w tym przypadku. Trener przemówił do głów i drużyna zaczęła grać. Z 0-1 do połowy zrobiło się 8-0 na koniec.

W takich meczach dużą rolę ogrywają indywidualności. Spójrzmy na Francję, która zremisowała z Luksemburgiem – tam było niewielu zawodników, którzy mogliby szarpnąć, przejść 3-4 zawodników. No może poza Mbappe, który coś tam próbował indywidualnie i nieźle mu wychodziło. W środku pola Kante, Pogba. W ataku Giroud i Griezmann. To nie ten typ napastników. To samo bym powiedział np o reprezentacji Włoch. Nie mają za wielu takich indywidualności. Dlatego często z ogórkami wygrywają po 3-0, 4-0 a nie wyżej.
W Hiszpanii nie można powiedzieć, że tego brakuje. Szczególnie będę w tym spotkaniu liczył na Asensio oraz Isco. I może Pedro wejdzie z ławki pokręcić obrońców. Może Saul, Deulofeu? Też chętnie bym ich widział w tym meczu. Nawet niekoniecznie w jednym momencie.
Te indywidualności (choć głównie Isco) były widoczne w meczu z Włochami. Jak jeden zawodnik potrafi sam zrobić przewagę… A gra drużynowa przez większość czasu się nie układała. No ale wygrali ten mecz – tak jak Real w poprzednim sezonie często to robił – 2-3 przebłyski geniuszu Isco, Asensio albo Ronaldo czy nawet Kovacicia i wcale nie trzeba ładnie grać by wygrać.

Goście powyżej 4,5 gola @ 1,45 LV BET
Asensio strzeli gola @ 1,55 Fortuna (musi grać od początku) ZWROT
Isco strzeli gola @ 1,45 Fortuna (musi grać od początku)
(Asensio nie jest pewniakiem do pierwszego składu, ale jeśli wystąpi, sądzę, że będzie dochodził do sytuacji bramkowych)

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar