Spadki kursów


Co oznacza spadek kursu?

Sprawa jest prosta. Jeśli wiele osób stawia dany typ to bukmacher reaguje i obniża kurs. Są to tak zwane „masówki”. Nierzadko są one spowodowane informacją o braku ważnego zawodnika(zawodników) w drużynie lub uraz zawodnika w sporcie solowym – indywidualnym, np. tenis.
Bywa też, że wiele osób uznaje wystawiony właśnie przez bukmachera kurs jako pomyłkę. Często takie rzeczy mają miejsce w meczach międzynarodowych czy też towarzyskich klubowych. Dla przykładu – Polska na Euro 2016 – na mecz z Irlandią Północną wystawiono początkowo kursy 1,9 – 2,0. niecałe 3 tygodnie przed Euro spadły wynoszą już 1,75 – 1,8. Taka zmiana, mimo że żadne poważne info się nie pojawiło od momentu wystawienia kursów. Widocznie bukmacherzy się pomylili i z czasem balansowali kursy.
„Masówki” też grają na mecze przeciwko drużynom które „o nic nie grają”, mają pewny awans/pewne, konkretne miejsce w tabeli. Przykład w 37 kolejce La Liga: Sevilla – Granada. Choć często bukmacherzy to widzą i tak w tym przypadku – wystawiony kurs ok 2,7 na Granadę (co w połowie rozgrywek byłoby nie do pomyślenia! – Zazwyczaj kursy na drużyny pokroju Granady wynosiły 5+ gdy Sevilla grała u siebie.  Tutaj jednak była gra o utrzymanie. Co jeszcze lepsze – kurs na Granadę jeszcze spadł do ok 2,15. Granada grała na stadionie Sevilli (która u siebie bardzo rzadko przegrywa) i jest faworytem wg bukmacherów. Sevilla grała o nic (szanse na miejsce wyżej były bardzo małe; max 5%), a Granada niemal musiała ten mecz wygrać aby się utrzymać w lidze. Stąd takie kursy.

 

Gra na Spadki kursów
Jest to bardzo trudne. Ale chcąc zarobić trzeba się postarać. Wymaga to wiele przygotowań, śledzenia stron, for itd. Oczywiście konieczne w takiej sytuacji jest posiadanie kont na wielu bukmacherach. Bez tego nawet nie warto zaczynać. Mając kilka kont łapiesz lepsze kursy. Polega to z grubsza na tym co opisałem powyżej. Łapiesz kurs 2,7 na Granadę. Spada do 2,15 i zamykasz zakład z zarobkiem – tutaj przydaje się system „cashout”. Dzięki zdobywanemu doświadczeniu po pewnym czasie będziesz potrafił ocenić gdzie kurs najprawdopodobniej mocno spadnie.