„Obrót” w bukmacherce

0

Na wstępie chciałbym poinformować, iż podaję przykłady od bukmachera, który wraz 1 kwietnia przestał świadczyć usługi na terenie Polski – chodzi o bet365.

Poradnik ma na celu przybliżyć Wam znaczenie słowa „obrót” w bukmacherce. Z bonus rejestracyjnego bet365 skorzystało najwięcej osób, więc postanowiłem, że oprę przykłady na tym właśnie bukmacherze.

W bukmacherce za obrót obiera się łączną kwotę postawionych zakładów.

Pamiętajcie, że do wykonanego obrotu nie jest zaliczana wygrana w zakładzie, tylko jego stawka. Jeśli postawiłeś 50pln po kursie 1,5, wygrałeś 75pln. Do obrotu wlicza się 50pln a nie 75.

„Zadatek – dodatkowe zastrzeżenie umowne, służące zabezpieczeniu interesów obu stron umowy” – Wikipedia

Bukmacherzy dają nam właśnie takie dodatkowe zastrzeżenia. Przykład z wyżej wspomnianym bet365 – buk ten oferuje bonus od depozytu 100% do 200 pln ale nie pozwalają ich od razu wypłacić. Masz z nimi umowę, która zabezpiecza interes obu stron. Dostajesz za darmo drugie tyle, ile wpłaciłeś (np wpłacasz 150pln, grasz za 300), a oni mają za zadanie takim zastrzeżeniem zatrzymać nas na ich portalu.
Niektóre buki mają jednak inną politykę. Jak Expekt czy Betclic gdzie można zagrać bonus „cashback” i od razu wypłacić środki. Są to jednak nieliczne wyjątki.

W większości buków obrotem jest każda stawka (o ile spełnia wymagania kursowe [i inne dodatkowe; jeśli są]), ale jest co najmniej jeden wyjątek: do obrotu na bukmacherze STS liczą się tylko stawki wygranych zakładów. Jeśli więc postawiłeś 50 pln na kurs 2,0 i kupon wszedł – do obrotu liczy się oczywiście 50 pln, ale jeśli zakład nie wszedł – nie dokonał się żaden obrót. U innych bukmacherów liczą się stawki z wygranych i przegranych zakładów. W większości kasyn jest bardzo podobnie.

Teraz opiszę kilka dodatkowych „zastrzeżeń”. W dalszym ciągu na przykładzie bet365.
Bukmacher ten, jak już wyżej wspomniałem, oferuje bonus 100% do 200 pln, czyli dostajesz drugie tyle, ile wpłacisz, ale max do 200 pln, jeśli wpłacisz powyżej 200 pln i tak otrzymasz bonus nie wyższy, niż 200. Z kolei nie można też dostać niższego bonusu, niż 20 pln.

W moim przykładzie wpłacamy 120 pln, czyli gramy za 240. Wymagany obrót to, cytując:„Musisz posiadać rozliczone zakłady o trzykrotnej wartości Twojego depozytu i bonusu przed dokonaniem wypłaty”

(Wpłata + Bonus) pomnożone przez „trzykrotność” =
(120+120) x 3 = 240 x 3 = 720 właśnie tyle łącznie musimy dokonać obrotu, czyli tyle złotych przeznaczyć na kupony.

Grasz zakład za 15 pln, do obrotu zostaje 705pln (720 odjąć 15), grasz kolejny zakład np. za 20 pln, do obrotu zostaje 685 pln (705 odjąć 20) i tak dalej…

Dodatkowe warunki (każdy bukmacher je posiada):
Bet365:

-Wpłaty skrill nie biorą udziału w promocji rejestracyjnej
-Ilość dni na wpłatę od momentu rejestracji: 7  (czyli jeśli założysz konto 5 stycznia, musisz dokonać wpłaty do 12 stycznia, inaczej bonus straci ważność)
-Ilość dni na wykonanie obrotu: 90  (ten zapis jest stosowany niemal u każdego bukmachera; jeśli nie zdążysz – pieniądze przepadną, znikną z Twojego konta)
-Kurs minimalny obrotu: 1,5 (zapis stosowany w 95% bonusów bukmacherskich)
-Zakłady, w których skorzystałeś z opcji „Cashout” nie wliczają się do obrotu.
… i kilka innych.

PAMIĘTAJ! Zanim wpłacisz pieniądze z myślą skorzystania z bonusu, koniecznie przeczytaj cały jego regulamin!

Są bukmacherzy, którzy bonus dopisują dopiero po dokonaniu odpowiedniego obrotu:
Fortuna – bonus (100% do 400pln) jest podzielony na dwie części – pierwszą część (25% bonusu) dostajesz po zagraniu za jednokrotność wpłaty.
Na fortunie wymagany obrót to 4-krotność wpłaty. Powiedzmy, że wpłaciliśmy 400 pln (do obrotu 1600). Aby otrzymać bonus 100 pln, musimy dokonać obrotu 400 pln (25% z 1600)
Drugą część (300pln) otrzymujesz po dokonaniu całego obrotu (w tym przypadku 1600 pln).
Dopiero wtedy można wypłacić środki

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar