Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej – Francja 2017


Przed nami 25 MŚ w Piłce Ręcznej mężczyzn, tym razem odbędą się one we Francji – uważanej za kolebkę światowego hanballa. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was zapowiedź turnieju, oraz typy na turniej. Mistrzostwa rozpocznie dzisiejsze spotkanie Francja – Brazylia. 

 

Na początku krótkie omówienie grup i wskazanie faworytów do awansu. Autorem tej części zapowiedzi jest Wiktor Biel.

 

Grupa A: 

 

Wydaje się, że jest to zdecydowanie najciekawsza grupa. Zagrają w niej między innymi Polacy i Norwedzy. Obie reprezentacje to wielka niewiadoma Francuskiego turnieju. Gospodarze Mistrzostw wylosowali bardzo dobrze i są głównym faworytem do wygrania grupy. Jedyną reprezentacją która może im przeszkodzić w zajęciu pierwszego miejsca jest Norwegia. W ostatnim czasie  jednak zawodzą oni swoich kibiców. Po odmłodzeniu reprezentacji i zajęciu 4 miejsca na Mistrzostwach w Polsce nastąpił słabszy okres dla Norwegów i myślę, że będą mieli oni problemy z dotarciem do ćwierćfinałów. Nasza reprezentacja przystępuje do turnieju bez kilku ważnych zawodników, którym występ uniemożliwiły kontuzje. Mistrzowie Ameryki Południowej Brazylijczycy z poprzedniego roku nie powinni sprawić jakiejś większej niespodzianki i wyjście z grupy to maksymalnie co mogą osiągnąć na tym turnieju. Reprezentacja Rosji tak samo jak Brazylijczycy – wyjście z grupy to maksimum ich możliwości. Japonia chłopiec do bicia.

 

Grupa B:

 

Hiszpanie to zdecydowani faworyci do wygrania grupy B. Nie dość, że są w świetnej dyspozycji to ponadto poszczęściło im się w losowaniu i w pierwszej fazie turnieju nie spotkają się na swojej drodze godnego siebie rywala. Problemy mogą być jednak w okolicach ćwierćfinału i półfinału, bowiem tak mogą oni spotkać się z takimi zespołami jak Dania czy Niemcy, które moim zdaniem są lepiej przygotowane do turnieju od Hiszpanii.  W grupie B poza Hiszpanią występuje Słowenia. Solidny zespół, jednak prezentujący znacznie słabszy  poziom od Hiszpanii. Jednak są oni faworytami do zajęcia drugiego miejsca, przed Macedonią i Islandią. Jednakże osobiście jestem wielkim fanem Islandczyków i po cichu liczę, że uda im się sprawić niespodziankę i zająć drugie miejsce w grupie. Tunezja nie jest w najlepszej dyspozycji, podobnie jak Angola. Nie daje tym reprezentacjom żadnych szans na zajęcia wyższego miejsca niż piąte. totalnie bez formy jak i Angola.

 

Grupa C: 

Bardzo silna grupa. Zagra w niej reprezentacja Niemiec, która niespodziewanie wygrała ostatnie Mistrzostwa Europy, wracając do europejskiej czołówki. Bardzo nie obliczalni są Chorwaci. Mogą oni osiągnąć spory sukces podczas Mistrzostw, jednak kluczowa będzie dobra dyspozycja największych gwiazd.  Reprezentacja Węgier przystępuje do turnieju z celem awansu do cwierćfinału i uważam, że nie są bez szans.  Białoruś powinna bić się z Węgrami o 3 miejsce w grupie, natomiast dwie ostatnie reprezentacje – Chile i Arabia Saudyjska znacznie odstają od reszty stawki. Powinny one zając dwa ostatnie miejsce w swojej grupie i zakończyć udział w Mistrzostwach na pierwszej fazie rozgrywek.

 

Grupa D: 

W grupie D zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie jest Dania. Uważam że mogą oni nawet pokrzyżować plany gospodarzom turnieju i zgarnąć Mistrzowski tytuł.  Po zdobyciu złota olimpijskiego, ich kolejnym celem jest tytuł Mistrza Świata. I mają argumenty, by sięgnąć po złoty medal. Drugie miejsce w tej grupie zajmą według mnie Szwedzi. Jest to dobra reprezentacją z aspiracjami do bycia jednymi z najlepszych, ale brakuje im tego czegoś. Dojście do ćwierćfinałów będzie dla nich dużym osiągnięciem, a ja uważam to za dość realne. Bitwa o 3 miejsce będzie się toczyła między 3 reprezentacjami: Katarem, Egiptem i Argentyną. Argentyna jest teoretycznie w najlepszej dyspozycji na dzień dzisiejszy, ale jak wiadomo turniej wszystko zweryfikuje.

 

Typy Kuby Zmarzlika:

 

Faworyt turnieju: Francja

Bezapelacyjnym faworytem mistrzostw są gospodarze turnieju Francuzi. Jeśli chodzi o piłkę ręczną „Trójkolorowi” są hegemonami od wielu lat, a atut własnego boiska na pewno zadziała na nich motywująco. Ponadto wielu zawodników stanowiących obecny kręgosłup reprezentacji Francji rozważa zakończenie kariery właśnie po tych mistrzostwach (m.in. jeden z najlepszych goalkeeperów Thierry Omeyer, środkowy rozgrywający Daniel Narcisse czy obrotowy Cedric Sorihando). W związku z tym faktem, ekipa, która dała Francuzom tyle radości, będzie chciała się godnie pożegnać z kibicami na dużym turnieju w rodzimym kraju.

 

Najgroźniejsi rywale 

Dania? Hiszpania, czy może obecni mistrzowie Europy – Niemcy? To pytanie zadaje sobie wielu entuzjastów piłki ręcznej. Wg. bukmacherów głównym kandydatem do pokrzyżowania planów Francuzom mogą być Duńczycy. Doświadczony skład z zawodnikami pokroju Mikkela Hansena, Jespera  Nøddesbo czy genialnego bramkarza Nicklasa Landina w połączeniu z młodą siłą duńskiego handballa może dać mieszankę naprawdę wybuchową, mogącą wiele zdziałać w najbliższych latach w światowym szczypiorniaku.

 

Niespodzianka turnieju:

Jeśli chodzi o niespodzianki turnieju, to na uwagę zasługuje odradzająca się reprezentacja Szwecji. Pod wodzą nowego trenera Kristijana Andressona kadra „Trzech Koron” nie przegrała jeszcze ani jednego meczu. Na początku roku dwukrotnie odprawiła z kwitkiem rewelację poprzednich mistrzostw Europy – Norwegię (która nomen omen do dziś startującego turnieju została zakwalifikowana dzięki dzikiej karcie) 37:29 i 27:25.

 

Szanse Polaków:

 

 Niestety, nie ma się co oszukiwać, szanse Polaków na sukces we francuskim turnieju zmalały do minimum po decyzjach polskich piłkarzy po IO w Rio. Z kadrą definitywnie pożegnał się popularny „Shreku” czyli nasz fantastyczny obrotowy – Bartosz Jurecki, karierę reprezentacyjną zawiesili m.in. Sławomir Szmal, Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki. Ponadto nękani kontuzjami Kamil Syprzak, Piotr Wyszomirski i młodszy z braci Jureckich – Michał również w kadrze na mundial się nie znaleźli. Polaków dobiła również świeża wiadomość z turnieju w Irun, gdzie kontuzji barku nabawił się kapitan naszej reprezentacji Michał Jurkiewicz. Do Francji jedziemy składem „mocno młodzieżowym” głównie z zawodnikami z polskiej PGNiG Superligi, co w połączeniu z osobą Talanta Dujszebajewa (pracującego w tej lidze już 3 lata) może dać nadzieje na walkę i kolejne nerwowe wieczory z Polskim handballem J

 

TYPY:

Zwycięstwo Francji: @2.00 (bet365)
Dania na podium: @1.80 (STS)

Turniej H2H – Macedonia-Białoruś: 1 @2.00

Szwecja na miejscach 1-8: @2.20

 

TYPY KUBY ZMARZLIKA 1-6:

1.Francja
2.Dania
3.Niemcy
4.Hiszpania
5.Szwecja
6.Chorwacja

 


Skomentuj przez Facebook'a

Komentarzy


%d bloggers like this: