Grupa B – przegląd grup


Przedstawiamy informacje o grupie B Pucharu Narodów Afryki 2017

Liczby obok zawodników dotyczą ich statystyk (liczba meczów / liczba goli) w rozgrywkach ligowych.

Przyjrzeliśmy się głównie zawodnikom z europejskich lig.

Terminarz:

15 stycznia 2017
17:00 Algieria – Zimbabwe
15 stycznia 2017
20:00 Tunezja – Senegal
19 stycznia 2017
17:00 Algieria – Tunezja
19 stycznia 2017
20:00 Senegal – Zimbabwe
23 stycznia 2017
20:00 Senegal – Algieria
23 stycznia 2017
20:00 Zimbabwe – Tunezja

 

Algieria

 

BRAMKARZE
Malik Asselah (JS Kabylie)
Raïs M’Bolhi (Antalyaspor) 0/0
Chamseddine Rahmani (MO Béjaïa)

 

OBROŃCY
Hichem Belkaroui (ES Tunis)
Mokhtar Belkhiter (Club Africain)
Mohamed Benyahia (USM Alger)
Ramy Bensebaïni (Rennes) 12/0
Liassine Cadamuro (Servette) 16/4
Faouzi Ghoulam (Napoli) 15/0
Aïssa Mandi (Real Betis) 12/1
Mohamed Rabie Meftah (USM Algier)
Djamel Mesbah (Crotone) 6/0

 

POMOCNICY
Mehdi Abeid (Dijon) 15/2
Nabil Bentaleb (Schalke 04) 16/4
Adlène Guedioura (Watford) 12/0
Saphir Taïder (Bologna) 14/1
Yacine Brahimi (FC Porto) 9/3
Rachid Ghezzal (Lyon) 15/2

 

NAPASTNICY
Sofiane Hanni (Anderlecht) 21/6
Riyad Mahrez (Leicester City) 20/3
Islam Slimani (Leicester City) 13/5
Hilal Soudani (Dinamo Zagreb) 17/0
Baghdad Bounedjah (Al-Sadd) 13/15 (2 strzelec ligi katarskiej)

 

Braki:

Medjani (Leganes) 5/0

Ismaël Bennacer (Arsenal u23) 12/0

Sofiane Feghouli (West Ham) 9/0

Adam Ounas (Bordeaux) 13/0

Ishak Belfodil (Standard Liege) 16/7

Yassine Benzia (Lille) 11/0

driss Saadi (KV Kortrijk) 20/10

 

Ciekawostki:

Najlepszy strzelec: Islam Slimani – 23 trafienia


Tunezja

 

BRAMKARZE

Aymen Mathlouthi (ES Sahel)
Rami Jeridi (CS Sfaxien)
Moez Ben Cherifia (ES Tunis)

 

OBROŃCY
Hamza Mathlouthi (CS Sfaxien)
Aymen Abdennour (Valencia) 8/0
Ali Maâloul (Al-Ahly)
Zied Boughattas (ES Sahel)
Mohamed Ali Yacoubi (Caykur Rizespor)
Chamseddine Dhaouadi (ES Tunis)
Hamdi Nagguez (ES Sahel)
Slimene Kchouk (CA Bizertin)
Syam Ben Youssef (Caen) 6/0

 

POMOCNICY
Larry Azouni (Nîmes) 16/0
Ferjani Sassi (ES Tunis)
Mohamed Amine Ben Amor (ES Sahel)
Ahmed Khalil (Club Africain)
Wahbi Khazri (Sunderland) 11/0
Hamza Lahmar (ES Sahel)
Youssef Msakni (Lekhwiya)
Naïm Sliti (Lille) 10/1

 

NAPASTNICY
Saber Khalifa (Club Africain)
Ahmed Akaichi (Al-Ittihad)
Taha Yassine Khenissi (ES Tunis)

 

Braki:

Issam Ben Khemis (Lorient) 2/0 (25min)

Anis Ben Hatira (Darmstadt) 11/1

Nejmeddin Daghfous (Würzburger Kickers) 17/2

Khaled Ayari (Paris FC) 13/3

Hamdi Harbaoui (Anderlecht) 8/1 (170min)

Issam Jebali (IF Elfsborg) 15/7

Idriss Mhirsi (Red Star) 16/2

Yoann Touzghar (Auxerre) 11/3

 

Ciekawostki:

-Najlepszy strzelec: Wahbi Khazri – 10 trafień
-Reprezentację Tunezji prowadziło trzech trenerów z Polski: Ryszard Kulesza 1981-1983, Antoni Piechniczek 1988-1989 oraz Henryk Kasperczak 1994-1998


Senegal

 

BRAMKARZE
Abdoulaye Diallo (Rizespor) 14/0
Khadim Ndiaye (Horoya/Gwinea)
Pape Seydou Ndiaye (Niary Tally/Senegal)

 

OBROŃCY
Lamine Gassama (Alanyaspor) 14/0
Zargo Touré (Lorient) 16/1
Kara Mbodji (Anderlecht) 17/1
Kalidou Koulibaly (Napoli) 16/1
Saliou Ciss (Valenciennes) 17/4
Cheikh Mbengue (Saint-Etienne)

 

POMOCNICY
Cheikhou Kouyaté (West Ham) 18/0
Cheikh Ndoye (Angers) 18/2
Gana Gueye (Everton) 19/0
Pape Alioune Ndiaye (Ankaraspor) 15/5
Pape Kouly Diop (Espanyol) 12/0
Mohamed Diamé (Newcastle) 19/2
Henri Saivet (Saint-Etienne)

 

NAPASTNICY
Sadio Mané (Liverpool) 19/9
Ismaila Sarr (Metz) 18/0
Keita Baldé Diao (Lazio) 16/5
Mame Biram Diouf (Stoke City) 15/0
Moussa Konaté (Sion) 17/5
Moussa Sow (Fernerbahçe)
Famara Diedhiou (Angers) 18/6

 

Braki: —

 

Ciekawostki:

Najlepszy strzelec: Moussa Sow – 12 trafień


Zimbabwe

 

BRAMKARZE
Bernard Donovan (How Mine/Zimbabwe)
Tatenda Mkuruva (Dynamos/Zimbabwe)
Takabva Mawaya (Hwange/Zimbabwe)

 

OBROŃCY
Costa Nhamoinesu (Sparta Praga) 14/0
Bruce Kangwa (Azam FC/Tanzania)
Elisha Muroiwa (Dynamos/Zimbabwe)
Hardlife Zvirekwi (Caps United/Zimbabwe)
Oscar Machapa (AS Vita Club)
Onismor Bhasera (SuperSport United/RPA)
Lawrence Mhlanga (Chicken Inn/Zimbabwe)
Teenage Hadebe (Chicken Inn/Zimbabwe)

 

POMOCNICY
Danny Phiri (Golden Arrows/RPA)
Willard Katsande (Kaizer Chiefs)
Khama Billiat (Mamelodi Sundowns)
Kudakwashe Mahachi (Golden Arrows/RPA)
Marvelous Nakamba (Vitesse Arnhem) 16/0
Ronald Chitiyo (Harare City/Zimbabwe)

 

NAPASTNICY
Cuthbert Malajila (Bidvest Wits/RPA)
Evans Rusike (Maritzburg United/RPA)
Knowledge Musona (KV Oostende) 17/8
Nyasha Mushekwi (Dalian Yifang/Chiny)
Mathew Rusike (Helsingborgs IF)
Tendai Ndoro (Orlando Pirates)
Tinotenda Kadewere (Djurgårdens IF) 21/3

 

Braki: —

 

Ciekawostki:

Najlepszy strzelec: Knowledge Musona – 14 trafień


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

%d bloggers like this: